X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
УКРАЇНСЬКА МОВА НА ТЛІ ІНШИХ

Завантажити презентацію

УКРАЇНСЬКА МОВА НА ТЛІ ІНШИХ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Українська мова на тлі інших мов світу

Слайд 2

Слайд 3

Слайд 4

Слайд 5

Слайд 6

Слайд 7

Слайд 8

- з голландської мови (напр. боцман, гавань, дрейф, картуз, лоцман, трап, трос - морська тематика, тощо) - з голландської мови (напр. боцман, гавань, дрейф, картуз, лоцман, трап, трос - морська тематика, тощо)

Слайд 9

з італійської мови з італійської мови (напр. бомба, гондола, віолончель, композитор, піаніно, соло тощо)

Слайд 10

- з німецької мови (напр. бутерброд, варта, гвинт, ланцюг, марка, слюсар, фарба, цегла, шахта, штраф тощо) - з німецької мови (напр. бутерброд, варта, гвинт, ланцюг, марка, слюсар, фарба, цегла, шахта, штраф тощо)

Слайд 11

з польської мови з польської мови (напр. вельможа, гріш, достаток, перепрошую, реляція, хлопець, хлоп тощо)

Слайд 12

з французької мови з французької мови (напр. аванс, багаж, інженер, квартира, монтаж, одеколон, партизан, сюжет, рагу, шантаж тощо).

Слайд 13

Основоположником її став Іван Котляревський, який Основоположником її став Іван Котляревський, який «всю славу козацьку за словом єдиним          переніс в убогу хату сироти».

Слайд 14

Вагомий вклад у розвиток української мови внесли такі письменники як: Вагомий вклад у розвиток української мови внесли такі письменники як:

Слайд 15

Чужоземні дослідники часто підкреслюють милозвучність і лексичне багатство української мови, найчастіше зіставляючи її з італійською. Чужоземні дослідники часто підкреслюють милозвучність і лексичне багатство української мови, найчастіше зіставляючи її з італійською.

Слайд 16

Ряд історичних фактів, що свідчать про престижність української мови: -У Великому Литовському князівстві вона була державною мовою; -як актова мова використовувалася в Молдавському князівстві; -бахчисарайські хани листувалися нею із турецькими султанами -в 1934 р. в Парижі було проведено своєрідний конкурс мов світу, на якому українська мова посіла 3 призове місце після французької та перської.

Слайд 17

-Українську мову вивчають у багатьох університетах світу, наприклад, в Канадському інституті українських досліджень, Гарвардському інституті українознавчих студій тощо. -Українську мову вивчають у багатьох університетах світу, наприклад, в Канадському інституті українських досліджень, Гарвардському інституті українознавчих студій тощо. - З моменту проголошення незалежності України зростає міжнародний авторитет української мови як державної

Слайд 18

Любіть красу своєї мови Любіть красу своєї мови Звучання слів і запах слів: Це квітка ніжна і чудова Широких батьківських степів. Всі каравани знайдуть воду В краю пустинь і злих негод: Як річка, з роду і до роду, Так мова з'єднує народ. (Терень Масенко)

Слайд 19

Презентацію підготувала студентка 123 групи факультету сходознавства Ляховенко Марина Презентацію підготувала студентка 123 групи факультету сходознавства Ляховенко Марина

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія