X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Міжнародні організації"

Завантажити презентацію

"Міжнародні організації"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Міжнародні організації

Слайд 2

ООН

Слайд 3

ООН - це міжнародна глобальна загальнополітична організація, яка створена для підтримки та зміцнення міжнародного миру, безпеки та розвитку співробітництва між країнами. Статус ООН підписала 51 держава на конференції у Сан-Франциско 26 червня 1945 р., невдовзі після завершення Другої світової війни. Він набув чинності 24 жовтня 1945р. Ця дата відзначається як День ООН. Україна є членом ООН з моменту утворення цієї організації.

Слайд 4

Підписання угоди

Слайд 5

Слайд 6

Рух неприєднання Рух неприєднання - це міжнародна загальнополітична організація , що охоплює понад 100 країн світу з Африки, Лат. Америки, Азії, Європи. Створена у 1961р. Штаб – квартира її – у Белграді (Сербія). Метою Руху неприєднання є підтримка миру та неприєднання до військових блоків.

Слайд 7

Емблема руху неприєднання Країни - учасниці руху

Слайд 8

Рада Європи РЄ – це одна з найвпливовіших та найчисленніших міжнародна організація в Європі. Заснована у 1949р. Штаб – квартира – у Страсбурсі (Франція). Тепер її членами є 47 держав з різними регіонами світу.

Слайд 9

Штаб-квартира

Слайд 10

Прапор

Слайд 11

Штаб-квартира Ради Європи

Слайд 12

Штаб – квартира Ради Європи

Слайд 13

Співдружність незалежних держав СНД- була створена у грудні 1991р. Після розпаду РС. Її засновниками стала Росія,Україна,Білорусь. На сьогодні налічується 10 країн-учасниць. Головним органом СНД є Рада голів держав та урядів,що збирається за потреби в одній із столиць країн-членів. Секретаріат,що виконує організаційні функції, перебуває у Мінську (Білорусь). Головним завданням СНД є координація зусиль країн у військових та соціальній сферах.

Слайд 14

Прапор СНД

Слайд 15

Штаб-квартира СНД в Мінську

Слайд 16

Слайд 17

Організація Північноатлантичного договору Нато- вона об‘єднує 28 країн Європи та Пв. Америки. Угоду про створення було підписано в 1949 р.,у Вашингтоні. Штаб-квартира НАТО - в Брюсселі (Бельгія). Основними завданнями НАТО нині є гарантування безпеки країнам-учасницям,колективна оборона,підтримання стабільності в зоні схід. Україна активно співпрацює з НАТО.

Слайд 18

Прапор НАТО

Слайд 19

Світова організація торгівлі СОТ- створена у 1995р. Штаб-квартира – в Женеві (Швейцарія). Мета організації – допомога виробникам товарів та послуг, експортерам та імпортерам у веденні їх бізнесу. Членами СОТ є 153 учасники,з яких 149- країни та 4 – митні території. Україна увійшла у ОТ у 2008 році.

Слайд 20

Прапор СОТ

Слайд 21

Угода про Північноамериканську зону вільної торгівлі НАФТА- метою організації є усунення протягом 10-15 років усіх мит та обмежень у торгівлі між трьома країнами,взаємне відкриття ринків для держ.закупівель,спільний захист інтелектуальної власності.

Слайд 22

Прапор НАФТА

Слайд 23

Азіатсько-Тихоокеанське економічне співробітництво АТЕС- нині до нього входять 20 дуже різних за рівнем економічного розвитку держав. Серед них є високорозвинені країни (США,Канада,Японія,тощо). Країни,що розвиваються (Бруней,Сінгапур,Таїланд,тощо). Країни планової економіки(Китай та В‘єтнам), та країна з перехідною економікою (Росія).

Слайд 24

Ліга арабських держав ЛАД- регіонального угрупування,що об‘єднало 22 країни Південно-Західної Азії та Пв. Африки. Була заснована у 1945 р.Її статус передбачає координацію дій країн-учасниць у політичній, військовій та економічній сферах, забороняє використовувати сили для врегулювання суперечок між членами ЛАД та вимагає поваги до режиму,що існує в країні.

Слайд 25

Прапор ЛАД

Слайд 26

Країни-учасники ЛАД

Слайд 27

Слайд 28

Африканський союз АС-у 2002 р. на зборах африканських держав у Пв. Африці було проголошено створена регіональної організації, до якого вступили усі незалежні країни континенту , окрім Марокко.

Слайд 29

Прапор АС

Слайд 30

Країни-учасниці АС

Слайд 31

Організація країн-експортів нафти ОПЕК- була створена у 1960р. Для колективного захисту інтересів країн-експортів нафти,встановлення на неї єдиних цін,підвищення на неї єдиних цін,підвищення прибутків від продажу сировини та створення власної нафтопереробної промисловості. Нині до ОПЕК входять 12 країн з трьох частин світу: в Азії це ряд країн Перської затоки та Індонезії, В Африці – Алжир,Лівія,Нігерія,Габон,Ангола,у Лат. Америки- Венесуела та Еквадор. Статус спостерігача в ОПЕК має Росія.

Слайд 32

Емблема ОПЕК

Слайд 33

Країни-учасниці ОПЕК

Слайд 34

Учасники ОПЕК на карті

Слайд 35

Форум країн-експортерів газу ФКЕГ- створена за ініціативи Росії у 2008 р, включає 16 країн світу. Подібні економічні інтереси відстоюють країни-учасниці галузевих угрупувань СиПЕК та ІБА.До першої входять 5 країн-експортерів мідних руд (Перу,Чилі,Замбія,ДРК,Індонезія),до другої – 9 країн- експортів богкситів(Австралія,Ямайка,ДРГ,Суринам,Гвінея,Гана,Сьєрра-Леоне,Індонезія).

Слайд 36

Емблема ФКЕГ

Слайд 37

Країни-учасниці ФКЕГ на карті

Слайд 38

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія