X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Державний дендрологічний парк «Олександрія»"

Завантажити презентацію

"Державний дендрологічний парк «Олександрія»"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Державний дендрологічний парк «Олександрія»

Слайд 2

Олександрія — державний дендрологічний парк Національної академії наук України. Розташований на північно-західній околиці міста Біла Церква. Це найбільший (понад 290 га) архітектурно оформлений ландшафтний парк в Україні.

Слайд 3

Парк є зразком пейзажної паркової композиції, основу якої складають рослини, архітектурні споруди, скульптури, водна гладь річки Рось та ставків.

Слайд 4

Автором генерального плану забудови парку став французький архітектор Мюффо. В парку працювали архітектори та садівники, які втілили в життя проект, використовуючи існуючий лісостеповий ландшафт та природні діброві насадження.

Слайд 5

Одночасно зі створенням паркових насаджень почалося будівництво резиденції та інших архітектурних влаштувань. Перші роботи розпочалися в 1793 році.

Слайд 6

Паралельно розпочалась робота з будівництва резиденції графів Браницьких, яка дістала назву «Аустерія» . Поруч з нею було розташовано комплекс павільйонів. Під час буремних подій ХХ століття ці будівлі були знищені і до наших часів не збереглися.

Слайд 7

Вид на Великий павільон. Вілібальд Ріхтер

Слайд 8

В середині XIX століття парк «Олександрія» набув неабиякої слави. Його відвідували відомі люди того часу.

Слайд 9

Реформа 1861 року позбавила Браницьких безкоштовної робочої сили. З цього часу уповільнюється розвиток парку «Олександрія». Практично до 1917року в ньому виконувались роботи, пов'язані тільки з доглядом вже існуючих об'єктів.

Слайд 10

Під час громадянської війни 1918—1921 років парк зазнав величезних втрат. Більшість архітектурних споруд була повністю або частково зруйнована. З «Олександрії» вивезли велику кількість цінних мармурових та бронзових скульптур, значні збитки були завдані і парковим насадженням.

Слайд 11

У 1922 році рішенням Київського губернського комітету парк «Олександрія» був проголошений заповідником і до 1946 року входив до складу сільськогосподарського технікуму, а згодом інституту.

Слайд 12

Постановою від 10 квітня 1946 року Рада Міністрів СРСР передала парк «Олександрія» у віддання Національної академії наук України, якій він підпорядковується в даний час. Були відновлені всі основні паркові споруди та збудовані нові об'єкти.

Слайд 13

Архітектурні споруди та скульптури «Ротонда»

Слайд 14

Китайський місток

Слайд 15

Колона Пелікана

Слайд 16

Варна

Слайд 17

Лава декабристів

Слайд 18

Джерело «Лев»

Слайд 19

У 1962 році на території парку на першому поверсі адміністративного приміщення було відкрито музей. Основою експозиції є скульптури з білого італійського мармуру. Три грації Октавіан Август Бюст Григорія Потьомкіна

Слайд 20

Пам'ятник з барельєфом на Палієвій горі Колона суму

Слайд 21

Скульптура Діви Марії Пам'ятний знак на честь 200-річчя парку

Слайд 22

Скульптура китайського мудреця

Слайд 23

Китаянка

Слайд 24

Схема парку

Слайд 25

Слайд 26

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія