X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Високотемпературна плазма"

Завантажити презентацію

"Високотемпературна плазма"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Високотемпературна плазма

Слайд 2

Основні характеристики Плазма – це частково або повністю йонізований газ, у якому густини позитивних і негативних розрядів практично однакові.

Слайд 3

Високотемпературна плазма Гаряча плазма майже завжди повністю іонізована. Ступінь іонізації ~100%. Зазвичай саме вона розуміється під «четвертим агрегатним станом речовини». Прикладом може служити Сонце. Поняття високотемпературна плазма вживається звичайно для плазми термоядерного синтезу, який вимагає температур в мільйони K.

Слайд 4

Речовина Сонця

Слайд 5

Утримання високотемпературної плазми Для утримання високотемпературної плазми тривалий час використовується сильне магнітне поле. У магнітному полі заряджені частинки рухаються по гвинтових траєкторіях, навитими на силові лінії, тому вони можуть бути ізольовані від стінок і можна говорити про так звану магнітну пастку для плазми.

Слайд 6

Існування гарячої плазми Вона існує на Сонці, під час блискавок, утворюється при експериментах з термоядерного синтезу. Використання високотемпературної плазми дозволяє проводити глибоке рафінування металу при невеликому вакуумі.

Слайд 7

Блискавка Блискавка є прикладом природної плазми. Температура плазми у блискавці може досягати ~28000 К.

Слайд 8

Плазма у термоядерному реакторі Інтерес до плазми виник у зв'язку з дослідженнями газового розряду. Робота над проблемою керованого термоядерного синтезу підвищила цей інтерес, оскільки будь-яка речовина за умови досягнення її частинками енергій, достатніх для термоядерних реакцій, переходить до стану плазми. Плазму застосовують також у термоелектронних і магнетоплазмодинамічних (МПД) генераторах — перетворювачах тепла безпосередньо на електричну енергію.

Слайд 9

Плазма в астрофізиці Очевидна роль плазми в астрофізичних явищах, так як гарячі зірки складаються з цілком іонізованої плазми.

Слайд 10

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика