X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Використання рідких кристалів

Завантажити презентацію

Використання рідких кристалів

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Використання рідких кристалів

Слайд 2

Деякі органічні матеріали при переході з рідкого стану в твердий мають проміжну структуру. Речовина в такому стані( між твердим кристалічним та ізотропним рідким) називається – рідкими кристалами. За структурою РК це рідини схожі на желе.

Слайд 3

Характерною особливістю рідких кристалів є те, що вони дуже красиві і таємничі при спостереженні у мікроскопі

Слайд 4

Дослідження рідких кристалів розпочалося в кінці 60-х років XX століття. З появою комп’ютерної техніки рідкі кристали стали використовуватися при створенні дисплеїв. Інформаційні стенди на залізничних вокзалах та в аеропортах, рекламні білборди зі зміною зображення - теж побудовані на рідких кристалах. Сьогодні більшість телевізорів мають рідкокристалічні екрани.

Слайд 5

Рідкі кристали, оптичні властивості яких змінюються під дією електричного поля, використовуються в цифрових індикаторах. Принцип роботи таких індикаторів наступний. Рідкокристалічна речовина поміщається між чорною металевою пластиною і тонкою прозорою для світла металевою плівкою, нанесеною на покривне скло. Чорна пластина і тонка плівка утворюють конденсатор. Якщо на його обкладках напруги немає, то світло проходить через рідкий кристал і поглинається чорною пластиною. Циферблат виглядає чорним.

Слайд 6

Якщо до обкладок конденсатора прикладено напругу, то рідкий кристал розсіює світло і стає непрозорим, оскільки під дією електричного поля змінюється напрямок осей -молекул. У цьому випадку циферблат буде світитися в тих місцях, де створено електричне поле. Якщо верхня плівка має форму цифри, то і область світіння вийде у вигляді цифри.

Слайд 7

Рідкі кристали також використовують у косметичних цілях для догляду за волоссям.

Слайд 8

Однією із властивостей рідких кристалів є залежність їхнього кольору від температури. Цю властивість використовують для вимірювання температури. Із сумішей рідкокристалічних речовин виготовляють температурні індикатори в інтервалі температур від -20 до +250°С. Індикатор являє собою тонку гнучку плівку з рідкого кристала. При накладенні плівки на поверхню предмета за кольором індикатора можна визначити температуру предмета, її зміну з часом.

Слайд 9

Нові можливості отримали лікарі: рідкокристалічний індикатор на шкірі хворого швидко діагностує приховане запалення і навіть пухлини. Рідкі кристали дозволяють одержати картину розподілу температур на тілі людини, а, отже, локалізувати запалення.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика