використання інтерференції в техніці
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Підготувала Учениця 10-Б класу Прилуцької гімназії №1 Ім. Георгія Вороного Тарасенко Валерія Збалансоване харчування – запорука здорового життя
Мета: З`ясувати поняття «здорове харчування»; Ознайомитися з харчовими речовинами, необхідними для гарного харчування; Вивчити біологічно активні речовини; Засвоїти вітаміни, необхідні для організму; З`ясувати вплив на здоров'я незбалансованого харчування.
Здорове харчування (здорова дієта, англ. healthy diet) — це харчування, яке забезпечує ріст, нормальний розвиток і життєдіяльність людини, що сприяє зміцненню його здоров'я та профілактиці захворювань. Дотримання правил здорового харчування в поєднанні з регулярними фізичними вправами скорочує ризик хронічних захворювань і розладів, таких як ожиріння, серцево-судинні захворювання, діабет, підвищений тиск і рак.
Біологічно активні речовини Харчування забезпечує нормальну діяльність організму, тим самим, підтримуючи його зростання, розвиток і працездатність. Для цього необхідно збалансувати раціон в залежності від індивідуальних потреб людини, які повинні відповідати її віку, статі та професії.
Жири (ліпіди) Жири є цінним джерелом енергії, вони багаті фосфорвмісними речовинами і вітамінами.
Молочні жири Рослинні жири Містяться у вершковому і топленому маслі, молоці, вершках і сметані, вони відрізняються високим вмістом вітаміну А. Соняшникова, кукурудзяна, бавовняне і оливкове масло, які, як вважають дослідники, є джерелом вітамінів і сприяють нормальному розвитку і росту молодого організму. До складу рослинного масла входять поліненасичені жирні кислоти і вітамін Е - життєво важливі компоненти, зміст яких у тварин і молочних жирах набагато нижче.
Вуглеводи Прості Складні називаються моносахаридами, або глюкозою називаються полісахаридами
Вуглеводи містяться в житньому і пшеничному хлібі, сухарях, крупах (пшеничного, гречаного, перлової, манної, вівсяної, ячної, кукурудзяної, рисової) , висівках, меді.
Білки Утворюються в організмі при поглинанні білків з їжі, їх не можна замінити вуглеводами та жирами. Основне джерело: продукти тваринного походження. Білки - найважливіший компонент харчування. Складаються з амінокислот замінні (близько 80%) незамінні (20%)
М'ясо є джерелом повноцінних білків, а також жирів, деяких вітамінів (В1, В2, В6) і мінеральних речовин (калію, натрію, фосфору, заліза, магнію, цинку, йоду та ін.)
У печінці багато вітаміну А, жиророзчинних сполук заліза, міді, фосфору та ін Вона особливо корисна людям, що перенесли операцію. Риба по наявності корисних речовин нічим не поступається м'ясу. Причому хімічний склад риби, в порівнянні з м'ясом, різноманітніше. У рибі міститься до 20% білків, 20-30% жирів, 1,2% мінеральних солей, в тому числі солі калію, фосфору і заліза. Морська риба містить багато йоду і фтору.
Вплив на здоров'я незбалансованого харчування Неякісне і незбалансоване харчування може призводити до різних захворювань.
Схожі презентації
Категорії