X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Сили тертя. Коефіцієнт тертя. Сила тертя ковзання

Завантажити презентацію

Сили тертя. Коефіцієнт тертя. Сила тертя ковзання

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема: Сили тертя. Коефіцієнт тертя. Сила тертя ковзання

Слайд 2

Зима – це радість, лижі, сміх, Це ковзанка, це гірка, сніг. Фортеці, сніжки – це розваги! В зими свої є переваги. Але дорога, безперечно, Зимою дуже небезпечна. А те, що слизько – всім на втіху! Та водієві не до сміху! Дорога, як каток блищить – Машину враз не зупинить! В зимовий час, та що й казати, Дорогу треба посипати! Усе робити до пуття, Щоб відбувалося ... (тертя.)

Слайд 3

Коли виникає сила тертя? Сила тертя ковзання – це сила, що виникає при русі одного тіла по поверхні іншого тіла. Модуль сили тертя ковзання пропорційний модулю сили нормального тиску

Слайд 4

Слайд 5

Експеримент 1. Порівняння сил тертя спокою, ковзання і кочення. Покласти брусок на стіл, плавно потягнути динамометр і записати його покази перед початком руху бруска. Ви визначите силу тертя спокою. Переміщувати брусок по столі рівномірно за допомогою динамометра. Записати покази динамометра. Ви визначите силу тертя ковзання. Покласти брусок із тягарцями на два круглі олівці і переміщати його рівномірно за допомогою динамометра. Записати покази динамометра. Ви виміряєте силу тертя кочення. Запитання для обговорення: Яка сила максимальна?

Слайд 6

Експеримент 2. Вивчення залежності сили тертя ковзання від роду поверхонь, що стикаються. Рівномірно переміщувати брусок з тягарцями по: лінійці; аркушу паперу; шліфувальному паперу. Записати покази динамометрів. Запитання для обговорення: Як сила тертя залежить від роду поверхонь стичних тіл? Коефіцієнт пропорційності μ називається коефіцієнтом тертя ковзання. Він визначається матеріалом дотичних поверхонь та якістю їх обробки.

Слайд 7

Експеримент 3. Вивчення залежності сили тертя ковзання від сили тиску і від площі поверхонь тіл, що контактують. Покласти на лінійку брусок більшою гранню і виміряти силу тертя ковзання. Покласти на брусок ще один (такий самий) і виміряти силу тертя ковзання. Покласти брусок із двома тягарцями меншою гранню на лінійку і виміряти силу тертя ковзання. Запитання для обговорення: Чи залежить сила тертя від сили тиску? Чи залежить сила тертя від площі поверхонь тіл, що труться, при незмінній силі тиску?

Слайд 8

Поміркуй і відповідай Чому не розв’язуються шнурки на черевиках? Що змінюється зі збільшенням ваги автомобіля: сила тертя чи коефіцієнт тертя? Чому головку сиру легше розрізати на шматки міцною ниткою, ніж ножем? З якою метою гімнасти перед виступом натирають долоні рук спеціальною речовиною – тальком?

Слайд 9

Опорний Конспект Сила тертя – це сила, прикладена до рухомого тіла і спрямована проти його руху. Модуль сили тертя залежить від шорсткості стичних поверхонь (поверхні тіла і поверхні опори), а також від величини сили, яка притискає рухоме тіло до поверхні. , де N – сила реакції опори, μ – коефіцієнт тертя ковзання, що залежить від матеріалів стичних поверхонь і якості їх обробки.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика