X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Марія Кюрі

Завантажити презентацію

Марія Кюрі

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Марія Склодовська-Кюрі Гречуха Вікторія

Слайд 2

Про заслуги фізика Марії Кюрі знає весь світ. Саме їй належить відкриття радію і полонія, своє життя вона присвятила вивченню радіоактивності. Наукова діяльність принесла їй популярність, двічі вона була удостоєна Нобелівської премії, а й стала причиною її трагічної загибелі. Тіло Кюрі поховано у французькому Пантеоні в спеціальному свинцевому труні, і на те є вагома причина.

Слайд 3

Більшість досліджень Марії Кюрі були присвячені теорії радіоактивності. У числі її досягнень - відкриття таких радіоактивних елементів, як радій і полоній (останній названий на честь батьківщини Марії Кюрі - Польщі). На жаль, про руйнівний вплив радіації на тіло людини в той час не було нічого відомо, і Марія під час дослідів в лабораторії не використовувала спеціальний захист.

Слайд 4

За геніальні відкриття у фізиці й хімії Марія Кюрі заплатила ціною свого здоров'я. У 1934 році вона померла від недуги апластична анемія, який був викликаний тривалим впливом на її організм полонію і радію. Жертвою науки стала і її старша дочка Ірен Жоліо-Кюрі.

Слайд 5

Марія Кюрі померла в 1934 році, її тіло було поховано на кладовищі на півдні Парижа і перепоховано доПантеону в 1995 році. Тоді ж учені встановили, що останки випромінюють радіацію, тому ховати їх потрібно в свинцевих трунах. Тільки так можна буде захистити відвідувачів і працівників Пантеону. Оскільки Марія Кюрі не замислювалася про небезпеку своїх експериментів, вона часто працювала вдома, багато її особисті речі радіоактивні. Наприклад, вона могла запросто покласти зразки радію і полонія в кишеню по дорозі з роботи, щоб зайнятися їх дослідженням будинку у вільний час. Одяг, книги, блокноти, прикраси, навіть меблі в її будинку - все сьогодні становить небезпеку.

Слайд 6

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика