Завдання на повторення теми “ Феномен життя ”
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Урок 2 Взаємозв'язок основних ознак, складових частин та чинників здоров'я. Обміркуйте ситуацію. Микола веде малорухомий спосіб життя, не завантажений фізично, часто хворіє. Як ви думаєте, чи позначиться погане фізичне здоров'я на йог соціальному здоров'ї, чи незважаючи на це, він може бути соціально успішним?
Мета: провести обєктивну й субєктивну оцінку індивідуального рівня фізичного здоров'я за допомогою виміру зросту й маси тіла та відповідей на тест. Обладнання й матеріали: ростомір, підлогові ваги, картки з тестом. Хід роботи: 1. Визначення зросту (зніміть взуття й станьте на ростомір. Голову тримайте рівно. Зріст визначають за допомогою спеціальної горизонтальної планки ростоміра. Запишіть свій зріст у сантиметрах). 2. Визначення маси тіла (зважте себе на підлогових вагах. Запишіть масу тіла в кілограмах). 3. Визначте, наскільки ваша маса тіла відповідає зросту. Ця відповідність визначається в такий спосіб. Масу тіла треба поділити на зріст у сантиметрах. Кожному сантиметру зросту в нормі для дітей 13(14) – річного віку відповідають 0,24 – 0,35 кг маси у хлопчиків і 0,26 – 0,36 кг маси у дівчаток. Важливо памятати про те, що нормальна маса тіла може бути різною, залежно від індивідуальних особливостей організму. Розрахунок за формулою: Показник = маса тіла (г)/ зріст (см) Практична робота 1. Оцінювання індивідуального рівня фізичного здоров'я. Мій зріст у сантисетрах Моя маса в кілограмах
Вікові співвідношення маси й зросту тіла в підлітків 4. Зробіть висновок. Вік, роки Маса тіла, кг Зріст, см Хлопчики Дівчата Хлопчики Дівчата 10 30 – 38 30 – 39 135 – 147 134 – 147 11 32 – 41 32 – 39 138 – 149 132 – 152 12 37 – 49 38 – 50 143 – 158 146 – 160 13 39 – 53 43 – 54 149 – 165 151 – 163 14 45 – 57 46 – 56 155 – 170 154 – 167 15 – 16 50 – 63 50 – 59 159 – 180 156 – 167
Якщо ви набрали: 60 – 70 балів, то індивідуальний рівень вашого фізичного здоров'я гарний; 35 – 59 – вам треба подбати про своє здоров'я; Менше ніж 35 – у вас великі проблеми зі здоров'ям, вам слід звернутися до лікаря. Показники маси тіла у цілком здорових підлітків можуть відхилятися в той чи інший бік на 3 – 5 кг, і тільки перевищення середньої норми на одну третину є явищем, що свідчить про проблеми зі здоров'ям. У цьому разі слід порадитися з лікарем.
2. Здоровий спосіб життя – головний чинник здоров'я До здорового способу життя входять: раціональне харчування; оптимальна рухова активність; Відповідність життєдіяльності біоритмам; Раціональне чергування праці й відпочинку; Відповідність фізичних і розумових навантажень віку людини; Культивування позитивних емоцій; Свідома гармонізація власного внутрішнього світу й управління поведінкою згідно з моральними нормами суспільства; Відмова від шкідливих звичок, якими є зловживання наркотичними речовинами (тютюн, алкоголь, наркотики тощо) та азартні ігри. Здоровий спосіб життя – це форми й способи життєдіяльності, які зміцнюють і вдосконалюють здоров'я людини.
Мотив – це внутрішня спонука особистості до того чи іншого виду активності (діяльність, спілкування, поведінка), пов'язаної із задоволенням певної потреби. Залучення людини до здорового способу життя починається з формування в неї мотивації здоров'я. Для того щоб людина вибрала здоровий спосіб життя як головний чинник, що визначає її здоров'я, в неї має бути: усвідомлення цінності свого власного життя й здоров'я; знання про особливості здорового способу життя; бажання бути здоровою і воля, щоб утілити це бажання в життя.
Опорні точки. Ознаки фізичного, соціального, психічного здоров'я тісно пов'язані між собою. Наявність однієї ознаки здоров'я передбачає й наявність усіх інших ознак. Відсутність однієї з них призводить до втрати інших ознак, погіршення всіх компонентів здоров'я. Усі складові здоров'я пов'язані між собою й впливають одна на одну. До чинників здоров'я належать: спадковість, спосіб життя, медичне обслуговування, навколишнє середовище, соціально – економічні й природні чинники. Усі чинники здоров'я пов'язані між собою й можуть впливати на людину як позитивно, так і негативно. Найважливішим чинником, що впливає на здоров'я, є спосіб життя.
Словничок Мотив - це внутрішня спонука особистості до того чи іншого виду активності (діяльність, спілкування, поведінка), пов'язаної із задоволенням певної потреби. Чинник – умова, рушійна сила, причина будь – якого процесу, що визначає його характер або одну з основних рис; фактор. Домашнє завдання. Опрацювати § 2, сторінка 24 питання 1 – 6 для повторення та обговорення. Словничок.
Схожі презентації
Категорії