Проблема забруднення води
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Сьогодні в багатьох водоймищах природні умови порушені людиною. Побутові і промислові стоки часто перетворюють річки на каламутні, такі, що погано пахнуть, наповнені отрутою, хворобливі канави. Найбільшою «стічною канавою» Землі стали океани.
Джерелами забруднення визнаються об’єкти, з яких здійснюється скидання або інше надходження у водні об’єкти шкідливих речовин, якості поверхневих вод, що обмежують їх використання, а також негативний вплив на стан дна і берегових водних об’єктів, що погіршуються.
Багаторічні спостереження динаміки якості поверхневих вод виявили тенденцію до зростання їх забруднення. Щорічно збільшується число стоків з високим рівнем забруднення води і кількість випадків екстремально високого забруднення водних об’єктів.
Безліч проблем накопичилася в США і Канаді у зв’язку із забрудненням великих озер. Займана площа 95 тис. квадратних миль, вони містять п’яту частину світового запасу прісної води. Добре помітно, що на землі стає все більше місць, де катастрофічно не вистачає прісної води.
У минулому грунтові води були менш забрудненим джерелом, чим поверхневі. Проте небезпечна практика розміщення відходів, а також добування води зі все більш глибоких водоносних горизонтів приводить до збільшення концентрації хімічних сполук і мінеральних солей в грунтових водах.
Рівень забруднення води визначається присутністю органічних відходів. Джерелом таких забруднень можуть бути фабрики і заводи, сільські господарства і міста
До складу відходів входять головним чином вуглець, водень, кисень і азот. Окислення вказаних елементів обуславліваєт багато не сприятливих ситуацій, що створюються в забруднених річках і озерах.
Люди скидають в річки і озера нафтопродукти, напівфабрикати і інший бруд, не замислюючись про те, що потім цю воду їм треба пити.
Схожі презентації
Категорії