X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Основні глобальні проблеми"

Завантажити презентацію

"Основні глобальні проблеми"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентація на тему: «Основні глобальні проблеми: вичерпання ресурсів, забруднення довкілля, поглиблення нерівності між країнами» Виконала учениця 11-А класу Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Антонюк Софія

Слайд 2

Глобальні проблеми — проблеми, пов’язані з природними, природно-антропогенними, суто антропогенними (у т. ч. економічними, соціальними) явищами, що виникли в процесі розвитку сучасної цивілізації та мають загальнопланетарний характер як за масштабами та значенням, так і за способами вирішення, а тому потребують координації зусиль усього світового співтовариства.

Слайд 3

Характеристика глобальних проблем: -мають всезагальний характер,загальнопланетарний значення,принципово важливі для долі всього людства; -безпосередньо стосуються життєвих інтересів усіх верств населення, країн і народів планети; -мають взаємопов’язаний характер і впливають на всі сфери суспільного життя; -відображають поглиблення та ускладнення світогосподарських зв’язків; -потребують залучення колосальних технологічних, фінансових, трудових, інформаційних ресурсів, невідкладних і рішучих дій світового співтовариства; -можуть бути успішно вирішені за умови створення адекватної моделі гармонійного розвитку людської цивілізації.

Слайд 4

Класифікація глобальних проблем за сферами дії: -І сфера – проблеми взаємодії природи І суспільства -ІІ сфера – проблеми суспільних взаємовідносин -ІІІ сфера – проблеми розвитку людини і забезпечення її майбутнього

Слайд 5

1. Глобальні проблеми у сфері взаємодії природи і суспільства: -надійне забезпечення людства сировиною, енергією, продовольством тощо; -раціональне природокористування і збереження навколишнього природного середовища; -раціональне використання ресурсів Світового океану, мирне освоєння космічного простору; -утилізація відходів життєдіяльності тощо.

Слайд 6

2. Глобальні проблеми у сфері суспільних взаємовідносин: -відвернення світової термоядерної війни і забезпечення стабільності мирного становища; -подолання економічної відсталості частини регіонів і країн світу; -попередження локальних, регіональних та міжнародних конфліктів; -ліквідація наслідків світових та локальних криз; -роззброєння і конверсія військового виробництва тощо.

Слайд 7

3. Глобальні проблеми у сфері розвитку людини і забезпечення її майбутнього: -пристосування людини до умов природного і соціального середовища, що змінюється під впливом НТР; -подолання епідемій, тяжких захворювань (серцево-судинних, онкологічних, СНІДу, наркоманії); -культурно-моральні проблеми втрати довіри до соціальних інститутів, нестабільності сім’ї та послаблення зв’язку поколінь; -боротьба з міжнародною злочинністю, наркобізнесом, тероризмом; -проблеми демократизації та охорони прав людини.

Слайд 8

Екологічна криза — незворотні антропогенні зміни еко системи, глобальне порушення природної рівноваги й деградація природного середовища, яке втрачає здатність до відтворення, асиміляції та саморегулювання. Екологічні чинники зумовлюють появу нових явищ у міжнародних економічних відносинах: 1. Екологічний демпінг 2. Екологічний протекціонізм 3. Екологічний неоколоніаліцзм

Слайд 9

Екологічний демпінг — один із проявів недобросовісної конкуренції, пов’язаний із необґрунтованим зниженням експортних цін шляхом скорочення витрат на природозберігаючі та екологічно безпечні технології.

Слайд 10

Мета сталого розвитку — перехід до господарської діяльності, зорієнтованої на досягнення соціальної справедливості та суспільного добробуту в поєднанні з екологічною безпекою. Необхідною умовою для досягнення сталого розвитку є зміна світової структури виробництва та системи суспільних цінностей, що лежить в її основі, з метою трансформації стихійної ринкової форми господарювання в соціалізовану та екологізовану.

Слайд 11

Необхідні умови забезпечення екорозвитку: — відбір запасів відтворюваних ресурсів не повинен перевищувати їх природне відтворення; — споживання невідтворюваних ресурсів має відбуватись лише в замкнутих циклах, а їх вичерпання — компенсуватись замінниками чи технологічними нововведеннями; — шкідливі викиди в навколишнє середовище не повинні перевищувати можливості самовідтворення екосистеми.

Слайд 12

Основні напрями подолання екологічної кризи: -Науково-теоретичний -Техніко-технологічний -Економічний -Адміністративний -Еколого-просвітницький -Міжнародний

Слайд 13

Система міжнародних екологічних організацій: 1.Світова комісія з навколишнього середовища і розвитку (WCED), 2.Світова промислова рада з навколишнього середовища (WICE), 3.Коаліція на підтримку екологічної відповідальності компаній (CERES), 4.Консультативний комітет із питань бізнесу і навколишнього середовища (АСВЕ), 5.Комітет СОТ з торгівлі та навколишнього середовища. 6.Глобальний екологічний фонд ринків, що розвиваються (СЕЕМЕ), 7.Північно-Американський екологічний фонд (МАЕЕ), 8.Скандинавська екологічна фінансова корпорація (МЕЕСО) та ін.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Екологія