X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
морозиво як продукт живлення

Завантажити презентацію

морозиво як продукт живлення

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Самостійна робота з дисципліни “Екологія живлення” на тему: “Морозиво” Підготувала: студентка 2 курсу групи ТВППТ 1301-1 Перехрест Р.О Перевірив: доцент Баштовий М.Г Суми 2014

Слайд 2

Морозиво як продукт харчування Споживна цінність Історія Види морозива або десерти на його основі 10 найцікавіших фактів про морозиво Зміст

Слайд 3

Моро зиво (зах. також льоди ) — заморожений солодкий десертний продукт.

Слайд 4

Морозиво виготовляється звичайно з молока, вершків, масла, цукру з додаванням смакових та ароматичних речовин.

Слайд 5

Морозиво може бути також фруктовим (на основі соку і мякоті фруктів і ягід). Таке морозиво називається «щербет».

Слайд 6

Споживна цінність Морозиво як продукт молочний має понад 100 корисних речовин. У ньому містяться білки, жири, вуглеводи, цілий набір вітамінів (А, В1, В2, В12, С, Д, Е, Р). Кількість вітамінів С збільшується при додаванні фруктового наповнювача. Вчені встановили, що компоненти, котрі входять до складу морозива, сприяють виробленню в організмі серотоніну — речовини, яка відповідає за хороший настрій і бореться зі стресами. У молочному морозиві багато триптофану — природного транквілізатора, що заспокоює нервову систему. Морозиво має високу поживну цінність, тому його рекомендують хворим після операції в черевній порожнині, при виразковій хворобі (особливо, якщо є кровотеча), також при малокрів'ї, туберкульозі. Однак ним не варто захоплюватися при атеросклерозі, ожирінні, гіпертонії, гастриті.

Слайд 7

Слайд 8

Морозиво — один із найбезпечніших продуктів харчування. Бо компоненти, що входять до його складу, обов'язково підлягають пастеризації (а отже, всі шкідливі мікроорганізми гинуть). Крім того, суміш потім охолоджується, що також знищує шкідливу мікрофлору. Але, як і всі молокопродукти, морозиво швидко псується, не варто купувати в спеку розталий стаканчик чи брикетик, бо в ньому стрімко розмножуються мікроорганізми.

Слайд 9

Історія За право називатися батьками морозива можуть поборотися кілька претендентів. У першу чергу, китайці — саме вони першими почали робити солодкий лід, рецепт якого тримався у суворій таємниці. Китайці вважали, що технології виробництва шовку й морозива принесуть їм світову славу. З шовком так і вийшло. А стосовно морозива вони прорахувалися. 

Слайд 10

Історія Словом, морозиво — продукт інтернаціональний. Слов'яни принесли в рецептуру продукту різноманітні наповнювачі, в Західній Європі винайшли безліч промислових способів його виробництва, американці придумали автомат для виробництва вафельних стаканчиків та ескімо (морозиво на паличці, глазуроване шоколадом). 1851 року в Балтиморі молочар Джекоб Фуссель заснував першу у світі фабрику з виробництва морозива.

Слайд 11

Слайд 12

Види морозива або десерти на його основі Пломбір (Glace Plombières)

Слайд 13

Пломбір (фр. Glace Plombières від французького міста Пломб'єр-ле-Бен) - французьке вершкове морозиво, виготовлене з цільного молока або вершків з підвищеною кількістю яєць, ароматичними та смаковими добавками (ваніль, мигдальна есенція; шоколад, горіхи, фрукти)

Слайд 14

Класифікація видів морозива морозиво молочне нежирне 0-2% молочного жиру; морозиво молочне класичне 2,5-4 % молочного жиру; морозиво молочне жирне 4,5-6 % молочного жиру; морозиво вершкове класичне 8-10 % молочного жиру; морозиво пломбір класичний 12-13 % молочного жиру; морозиво пломбір жирний 15-20 % молочного жиру.

Слайд 15

Види морозива або десерти на його основі Крем-брюле (crème brûlée)

Слайд 16

Крем-брюле  (фр. crème brûlée — «палений крем») — десерт з заварного крему з карамельною скоринкою. Найчастіше, подається замороженим чи охолодженим, тому категоризують, як ще й підвид морозива.

Слайд 17

Види морозива або десерти на його основі Аффогато (affogato)

Слайд 18

Аффогато (італ. affogato — потонувший) — десерт на основі кави. Десерт зазвичай готується з ванільного морозива, яке заливається порцією гарячого еспресо. Існують різновиди десерту з додаванням амаретто або іншого лікеру. Аффогато їдять ложкою. Є також рецепти з горіховим морозивом, какао-порошком, вершками або топленим шоколадом.

Слайд 19

Види морозива або десерти на його основі Семіфреддо (semifreddo)

Слайд 20

Семіфре ддо (італ. Semifreddo) — класичний італійський напівзаморожений десерт, найчастіше, подається замороженим (відповідає своєму визначенню «Semifreddo»- напівзаморожений) тому категоризують, як ще й підвид морозива. Взагалі, вважається, що це є домашнє морозиво з різним наповнювачами: горіхами, фруктами,  ягодами, шоколадом. До складу Семіфредо входять сирі яйця і вершки високої жирності.

Слайд 21

Види морозива або десерти на його основі Щербет (sorbet)

Слайд 22

З метою впорядкування вимог до виробництва морозива ще у 2007 році Держспоживстандарт України затвердив три національні стандарти на морозиво, зокрема: ДСТУ 4733:2007 «Морозиво молочне, вершкове, пломбір», ДСТУ 4734:2007 «Морозиво плодово-ягідне, ароматичне, щербет, лід», ДСТУ 4735:2007 «Морозиво з комбінованим складом сировини».

Слайд 23

10 найцікавіших фактів про морозиво Найдорожче морозиво у світі коштує 1000 доларів. Воно прикрашене тонкою золотою фольгою. 

Слайд 24

10 найцікавіших фактів про морозиво Вчені довели, що морозиво піднімає настрій.

Слайд 25

10 найцікавіших фактів про морозиво П'ятеро зі 100 споживачів морозива пригощають ним свого домашнього улюбленця.

Слайд 26

10 найцікавіших фактів про морозиво Улітку кожні три секунди в усьому світі продається порція морозива? Наприклад, у США щорічно споживається, у середньому 20 кілограмів морозива на кожного громадянина.

Слайд 27

10 найцікавіших фактів про морозиво На землі існує більше семисот видів морозива, принаймні, існує декілька кафе у свідчення цьому факту. Сьогодні морозиво готують як гарнір до основної страви, воно буває зі смаком крабів, сиру, томату, часнику, картоплі, бекону, оливкової олії, селери, бобів, кульбаби й навіть цибулі. Але найулюбленішим залишається вершкове морозиво, за ним іде шоколадне й фруктове. 

Слайд 28

10 найцікавіших фактів про морозиво Вироби з морозива регулярно попадають у книгу рекордів Гіннеса? Наприклад, найбільший сніговик з морозива був споруджений у Москві. Його зріст становив близько 2 метрів, а вага – до 300 кілограмів. Символізував він, безумовно, могутність Росії: сполучення білого, синього й червоного кольорів (кольори національного прапора) було виконано з вершкового, чорничного й полуничного морозива.

Слайд 29

10 найцікавіших фактів про морозиво Пристрасть до морозива можна виробити? Один заповзятливий чилієць здобував все нову й нову клієнтуру, додаючи в морозиво кокаїн. Популярність простого шоколадного ріжка злетіла до небес, адже та доза, що він впроваджував у десерт, була достатня для створення стану легкої ейфорії і якщо не залежності, то прихильності до певного сорту морозива. Торговця, звичайно ж знайшли, але от серйозно засудити його не вдалося.

Слайд 30

10 найцікавіших фактів про морозиво В Америці перша реклама морозива, поряд з іншими солодощами, з’явилася в Нью-Йоркській газеті у 1774 році. 

Слайд 31

10 найцікавіших фактів про морозиво Найпопулярніші смаки морозива: ванільне, шоколадне, фісташкове та полуничне. Найпопулярніший соус для морозива - шоколадний. 

Слайд 32

10 найцікавіших фактів про морозиво Серед усіх днів тижня, найбільшу кількість морозива купують у неділю.

Слайд 33

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Екологія