X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Глобальні екологічні проблеми людства"

Завантажити презентацію

"Глобальні екологічні проблеми людства"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Глобальні екологічні проблеми людства

Слайд 2

Екологічні проблеми – це зміни стану довкілля, які можуть погіршити умови життєдіяльності людини. Можна виділити два аспекти екологічної проблеми: - екологічні кризи, що виникають внаслідок природніх процесів; - кризи, що викликані антропогенною дією і нераціональним природокористуванням.

Слайд 3

Вплив людини на екологію Упродовж багатьох років багатства надр, ресурси біосфери споживались і витрачались у максимально можливих обсягах. Людство вступило у ХХ століття під гаслом: «природа не храм, а майстерня». Такий хід не міг не завершитися глобальною деградацією природного середовища земної кулі. Те що людина зробила з навколишньою природою, вже по своїх масштабах катастрофічно. В результаті вода забруднюється вже в повітрі, забруднена і сама атмосфера, знищені мільйони гектарів родючих грунтів, ядрохімікатами і радіоактивними відходами заражена планета, величезних розмірів досягло обезліснення і опустелювання та багато іншого.

Слайд 4

Слайд 5

Використання компонентів навколишнього середовища в якості ресурсної бази виробництва Дія виробничої діяльності людей на навколишнє природнє середовище (її забруднення) Природа переживає вплив суспільства по наступним напрямках: Демографічний тиск на природу (сільськогосподарське використання земель, збільшення кількості населення, ріст крупних міст).

Слайд 6

Головний фундамент життя – ґрунти. У той час,як Земля накопичує один сантиметр чорнозему за 300 років, нині один сантиметр ґрунту гине за 3 роки.

Слайд 7

Не меншу небезпеку являє собою забруднення планети. Світовий океан постійно забруднюється через розширення видобутку нафти на морських промислах. Величезні нафтові плями згубні для життя океану. В океан скидають мільйони тонн фосфору, свинцю, радіоактивних відходів. На кожен квадратний кілометр океанської води зараз припадає 17 тонн різних викидів суші.

Слайд 8

Самою вразливою частиною природи стала прісна вода. Стічні води, пестициди, добрива, ртуть, миш’як, свинець і багато чого іншого в величезних кількостях попадають у ріки та озера

Слайд 9

Забруднення атмосферного повітря перевершило всі припустимі межі. Концентрація шкідливих для здоров’я речовин у повітрі перевищує медичні норми в багатьох містах у десятки разів.

Слайд 10

Кислотні дощі – містять двоокис сірки і окис азоту, що є наслідком функціонування теплових електростанцій і заводів, несуть загибель озерам і лісам.

Слайд 11

Озонові дірки Локальне падіння концентрації озону в стратосфері на 10 – 40 %. Є ще одним наслідком згубної людської діяльності на навколишнє середовище. Ослаблення озонового шару усилює потік сонячної радіації на Землю і викликає у людей зростання числа ракових захворювань шкіри. Також від підвищеного рівня випромінювання страждають рослини і тварини.

Слайд 12

Шляхи вирішення глобальних екологічних проблем Енергетичне забезпечення високого рівня життя і охорони довкілля Екологічна культура Витрати на рішення екологічних проблем Використання науково-технічного прогресу для охорони природи і забезпечення високого рівня життя Обмеження споживчого відношення до природи Результат: - Високий рівень життя; - Збереження планети, клімату, біосфери.

Слайд 13

Тож не забуваймо захищати та оберігати наше довкілля!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Екологія