Екологічний проект. Екобудинки
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Комунальний заклад « Середня загальноосвітня школа № 31 з вечірніми класами навчання м.Дніпродзержинська» Дніпродзержинської міської ради» Енергозберігаючі технології. Екобудинки. Коріш Ганна, учениця 11 класу Керівник: Доброгорська Людмила Василівна ( вчитель географії, спеціаліст 1 категорії)
Актуальність теми Актуальність теми визначається необхідністю використання екологічних чистих будівельних матеріалів. Енергоефективного та екологічно-чистого житла з використанням в якості утеплювача пресованих солом’яних тюків. Звернути увагу на позитивний вплив на здоров’я та довголіття людини завдяки використанню екологічно чистих (біопозитивних) будівельних матеріалів. Можливість використання енергозберігаючих технологій на території України.
Завдання проекту: Здійснити аналіз існуючих науково-теоретичних основ дослідження. Довести значимість використання сучасних утеплювачів. Використовувати інформацію на уроках географії, екології.
Від давніх давен до сьогодення. Сама ідея побудови солом'яного будинку сприймається дуже важко, тому що будинок в казці про троє поросят виглядає не надійно. Та й для чого комусь будувати будинок з відходів, коли є перевіренні часом конструкційні матеріали, які дозволяють побудувати довговічні будинки. Але, класичні будматеріали на сьогодні недешеві та мають велику вагу, а утворені ними стіни необхідно додатково утеплювати. Пропонуємо дослідити технологію солом'яного будинку та вияснити, чи дійсно необхідно створювати такі будинки в умовах помірного клімату України. В якості будівельного матеріалу солома використовується дуже давно — населення Африки будують будинки на протязі декількох тисяч років, солом'яні дахи та солом'янні теплоізоляції горища користувались великою популярністю в Європі, Росії та Україні ще в XIX столітті. Більше як 150 років тому з'явилась нова технологія будівництва солом'яних будинків — дерев'янный каркас, дощечкова крівля та стіни, заповнені блоки пресованою соломою.
У 80-х солом'яне житлове будівництво знову стало популярним, головним чином із-за унікального поєднання теплоутримуючих, надійних і екологічних характеристик солом'яних блоків. За 30 років в Європі, США, Австралії і Китаї побудовані більше 110 000 будинків з соломи. З середини 90-х років декілька солом'яних будинків було побудовано в Росії, Україні і Білорусії.
Світова практика: Екопоселення Зібен Лінден У Німеччині є екопоселення Зібен Лінден, де люди намагаються використовувати відновлювальні ресурси в будівництві. Ідея з'явилася в 1989 році, землю знайшли і почали освоювати в 1993. Найпоширеніша тут технологія - каркасне будівництво з утепленням з солом'яних блоків.
В середньому солом'яні будинки коштують на 30-40% дешевше тотожних по споживчих властивостям кам'яних будівель. Але якщо повною мірою враховувати всі економічні аспекти, пов'язані з різницею в тривалості будівництва, витратах на опалювання, впливі на довкілля, а також на невисоку комерційну привабливість будівельної соломи, то будови з неї можуть опинятися мало не в трьох разів дешевше за звичні масивні будинки. Солома - основний екологічний матеріал для енергозберігаючих технологій.
Переваги Низька ціна і доступність матеріалу.Вага. Спресована солома не горить Низька теплопровідність Солома - відмінний звукоізолятор Міцність та довговічність
1.Енерговирати на будівництво малоповерхового житла кВт . Переваги 2. Річне енергоспоживання кВт
Захист солом'яних блоків. На стінах, безперервно схильних високої вологості зсередини або ззовні, може відбуватися конденсація під час перипадів надзвичайно низьких температур. У таких ситуаціях іноді використовуються бар'єри на внутрішніх поверхнях зовнішніх стін. Від сильної зливи може захистити підходяща конструкція і деталі. Так як товсті стіни з блоків надзвичайно добре ізолюють приміщення від зовнішнього середовища, ідеальний клімат для будівництва з солом'яних блоків може бути посушливим або напівпосушливі, з жарким літом і холодною зимою, але успішні приклади існують в самих різних кліматичних зонах. •
Використання соломи сільське господарство ; озеленення; для внесення в ґрунт; для мульчування; ремесла (особливо в Англії, Скандинавії та Білорусі); тваринництво; кормові добавки в суміші для рогатої худоби; боротьба з ерозією (на маленьких шлюзах-регуляторах); виготовлення паперу; панелей з прес-ванною соломи; будівництво (опалубка бетонних блоків в процесі затвердіння, в стінах з солом'яних блоків і як ізоляція стелі); солом'яні блоки
Висновки: 1. У Європі зараз досить популярним є будівництво екологічних будинків, основною вимогою в яких є використання місцевих екологічно чистих будівельних матеріалів 2.Найбільш популярним, екологічночистим та енергоефективним будівельним матеріалом в таких будинках є пресовані соломяні тюки. 3.Позитивний вплив на здоров’я та довголіття людини можна здійснювати завдяки використанню екологічно чистих (біопозитивних) будівельних матеріалів. 4.Солома не горить. 5.Низька ціна і доступність матеріалу 6.Солома відмінний звукоізолятор Солом'яні блоки міцні та довговічні. 7.Солом'яні утеплювачі необхідно використовувати як енергозберігаючий матеріал. 8.Дослідницькі матеріали можна використовувати на уроках географії та екології
green-dom.info›экология…зибен-линден-германия http://vk.com/away.php?to=http%3A%2F%2Fvidido.ua%2Findex.php%2Fpogliad%2Farticle%2Fbukovins_ka_rodina_zbuduvala_budinok_iz_solomi%2F M. Kaltschmitt: Energetische Nutzung organischer Abfälle. In: Abfallenergienutzung – Technische, wirtschaftliche und soziale Aspekte, Akademie Verlag Berlin GmbH, 1995, S. 114 ISBN 3-05-501706-4 (Volltext) ↑ http://www.bayerisches-kaminkehrerhandwerk.de/downloads/1bimschv.pdf ↑ Johann Müller (2007): Energiekosten durch Stroh senken. Land & Forst 50/2007 vom 13.12.2007, S. 46-47. Гелетуха Г.Г., Желєзна Т.А. Сьома Аналітична записка БАУ "Перспективи використання відходів сільського господарства для виробництва енергії в Україні". Новий словник української мови. Тт. 1-4 - К.: "Аконіт", 1998. Джерела інформації
Дякую за увагу! Здоров’я — розкіш для людини, Найбільша цінність у житті. Як є здоров’я день при днині, Можливість є йти до мети. Тоді є радість, щастя, диво, Краса у крапельці роси. Тоді людина йде щасливо Серед безмежної краси Й чарівність світу відчуває. Для неї в хмурість — дні ясні. Вона всі труднощі долає Й співає радісні пісні. Вона — здорова! Це чудово, Бо їй нічого не болить. Вона добро творить готова. І це прекрасно! Можна жить!
Схожі презентації
Категорії