X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Екологічні проблеми атомної енергетики"

Завантажити презентацію

"Екологічні проблеми атомної енергетики"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Екологічні проблеми атомної енергетики

Слайд 2

Екологічні проблеми атомної енергетики Прискорювані темпи зміни кліматичного балансу та непередбачувані наслідки цього поставили людство перед питанням інтенсивного та якомога скорішого впровадження технологій, які б дозволили відмовитися від викопного палива та припинити використовувати атмосферу Землі як смітник для викидів парникових газів.

Слайд 3

Екологічні проблеми атомної енергетики Сьогодні існує достатньо способів отримання енергії, які можуть забезпечити потреби у ній, не заподіюючи шкоди довкіллю. Але поряд із тим існує технології, які продовжують нав’язувати людству, подаючи її як альтернативу традиційним видам палива і потужним ресурсам, здатним вирушити ледь не усі енергетичні проблеми.

Слайд 4

Екологічні проблеми атомної енергетики На міжнародних переговорах зі зміни клімату представники ядерної промисловості намагаються довести, що саме ядерна енергетика спроможна вирішити проблему зміни клімату.

Слайд 5

Екологічні проблеми атомної енергетики

Слайд 6

Екологічні проблеми атомної енергетики Але водночас атомна енергетика спричинює низку інших не вирішених екологічних та економічних проблем. Численні дослідження стверджують, що атомна енергетика – найдорожчий і найнебезпечніших з усіх видів отримання енергії.

Слайд 7

Екологічні проблеми атомної енергетики У процесі виробництва електроенергії на АЕС утворюються радіоактивні відходи, які залишатимуться небезпечними десятки тисяч років. Досі не існує безпечної технології утилізації, переробки та захоронення радіоактивних відходів. Збільшення кількості блоків на українських АЕС та продовження строку експлуатації існуючих блоків, призведе лише до збільшення радіоактивних відходів і нових ризиків для населення.

Слайд 8

Екологічні проблеми атомної енергетики Сьогодні не існує жодного безпечного атомного реактора. На багатьох АЕС світу в результаті технічного дефекту чи людської помилки трапляються інциденти, що можуть призвести до аварії. Наслідки аварії на атомній станції значно перевищуватимуть матеріальні чи людські втрати, спричинені аварією на будь-якому іншому енергетичному об’єкті.

Слайд 9

Екологічні проблеми атомної енергетики Історія ядерної епохи – це історія катастроф Чорнобиль/Україна, 26 квітня 1986

Слайд 10

Екологічні проблеми атомної енергетики Проблема 1. Радіоактивні відходи

Слайд 11

Екологічні проблеми атомної енергетики Проблема 2. Проблема витоку радіації

Слайд 12

Екологічні проблеми атомної енергетики Проблема 3. Ядерна зброя

Слайд 13

Екологічні проблеми атомної енергетики Проблема 4. Забруднення навколишнього середовища

Слайд 14

Екологічні проблеми атомної енергетики Проблема 5. Необхідність створення санітарної зони Проблема 6. «Людський» фактор

Слайд 15

Екологічні проблеми атомної енергетики АТОМНА ЕНЕРГЕТИКА Є ДУЖЕ ВРАЗЛИВОЮ ДО ПОТЕПЛІННЯ, ЩО СТАВИТЬ ПІД ЗАГРОЗУ МОЖЛИВІСТЬ БЕЗПЕЧНОГО ФУНКЦІОНУВАННЯ РЕАКТОРІВ. АЕС потребує воду для охолодження реакторів. Зі зміною клімату і частішими випадками спекотних днів виникають проблеми для роботи АЕС. В 2003 році, коли в Європі температура повітря досягла 40°С, 17 реакторів працювали на знижених потужностях або були повністю вимкненні.

Слайд 16

Екологічні проблеми атомної енергетики Висновок: Розвиток людського суспільства нерозривно пов’язаний зі споживанням різних видів енергії. Сьогодні гостро стоїть проблема швидкого вичерпування запасів природних енергоресурсів – вугілля, нафти, газу. Теоретично ядерна енергія близька до ідеальної. Вона ефективна і недорога. Проте з виробництвом ядерної енергії пов’язано чимало проблем. Використання будь-якого виду енергії доводиться оплачувати грошима, людським життям, забрудненням навколишнього середовища. Не існує якогось універсального виду енергії, також не можна відмовитися від одного виду енергії, не замінивши його іншими видами. Доводиться балансувати між вигодами і ризиком, і проблеми ядерної енергетики повинні розв’язуватися в цьому контексті.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Екологія