В. Скуратівський «Калина»
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Стах Наталія Олександрівна, вчитель початкових класів Костянтинівської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №2
Оповідання «Калина» написав Василь Скуратівський. Народився Василь Скуратівський у глухому поліському хуторі Забуда на Житомирщині. З дитинства любив читати. У 13 років вирішив стати письменником, написав перші вірші і надіслав до районної газети. З часом їх почали друкувати. Всього за життя письменника було видано понад 20 книг. У своїх творах Скуратівський знайомить нас із традиційною культурою, обрядами. Він був ініціатором започаткування уроків народознавства у школах, одним із організаторів фестивалів: «Котилася торба» (дитячі ігри),«Коляда» (новорічні та різдвяні традиції), «Берегиня» (міжнародний фестиваль фольклору). Організував та проводив багаторічну народознавчу експедицію «Чумацькими шляхами».
Символ – умовне позначення якогось предмета, поняття або явища. Розвеселити – зробити кого-небудь веселим, радісним. Наруга – глузливе, зневажливе ставлення. Ганьба – вигук, що виражає осуд кого-небудь. Насамкінець – під кінець Дбайливо - старанно, пильно.
- Що нового ви дізналися? - В тексті згадується ім’я Богдан Хмельницький. А чи ви знаєте хто це такий? В цьому нам допоможе наш Довідничок.
- Яке відоме прислів’я згадується в оповіданні? (Без верби і калини нема України) - Прочитайте, що символізує калина. - За що вкривали людину ганьбою? - Що казали дітям, аби ті не ламали цвіту калини? - Коли цвіте калина?
Схожі презентації
Категорії