X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
В. Скуратівський «Калина»

Завантажити презентацію

В. Скуратівський «Калина»

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Стах Наталія Олександрівна, вчитель початкових класів Костянтинівської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №2

Слайд 2

Слайд 3

Слайд 4

рідна домівка батьки птахи школа сім’я рослини річки

Слайд 5

Слайд 6

Посадіть калину коло серця, щоб цвіла вона в душі.

Слайд 7

Оповідання «Калина» написав Василь Скуратівський. Народився Василь Скуратівський у глухому поліському хуторі Забуда на Житомирщині. З дитинства любив читати. У 13 років вирішив стати письменником, написав перші вірші і надіслав до районної газети. З часом їх почали друкувати. Всього за життя письменника було видано понад 20 книг. У своїх творах Скуратівський знайомить нас із традиційною культурою, обрядами. Він був ініціатором започаткування уроків народознавства у школах, одним із організаторів фестивалів: «Котилася торба» (дитячі ігри),«Коляда» (новорічні та різдвяні традиції), «Берегиня» (міжнародний фестиваль фольклору). Організував та проводив багаторічну народознавчу експедицію «Чумацькими шляхами».

Слайд 8

Символ – умовне позначення якогось предмета, поняття або явища. Розвеселити – зробити кого-небудь веселим, радісним. Наруга – глузливе, зневажливе ставлення. Ганьба – вигук, що виражає осуд кого-небудь. Насамкінець – під кінець Дбайливо - старанно, пильно.

Слайд 9

- Що нового ви дізналися? - В тексті згадується ім’я Богдан Хмельницький. А чи ви знаєте хто це такий? В цьому нам допоможе наш Довідничок.

Слайд 10

Богдан Хмельницький – гетьман України полководець і державний діяч.

Слайд 11

Слайд 12

- Яке відоме прислів’я згадується в оповіданні? (Без верби і калини нема України) - Прочитайте, що символізує калина. - За що вкривали людину ганьбою? - Що казали дітям, аби ті не ламали цвіту калини? - Коли цвіте калина?

Слайд 13

Слайд 14

Слайд 15

Слайд 16

Слайд 17

Слайд 18

Слайд 19

Слайд 20

Сьогодні на уроці я …. (що робив?) Я дізнався…

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Читання