X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Калина - символ України"

Завантажити презентацію

"Калина - символ України"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Слайд 3

- повторити державні та народні символи України ; - вчити учнів роботі в парах ; - поглибити знання учнів про калину; - розвивати і збагачувати мову дітей; - розвивати вміння правильно висловлювати свої думки, добираючи точні слова; - розвивати навички правильного говоріння і письма; - виховувати любов і гордість за рідну українську мову, бажання зберегти її чистоту і красу.

Слайд 4

Учитель : - Діти, які державні символи ви бачите на малюнку ? - Що вони означають ? - А які народні символи зображені ? - Так, дійсно одним із народних символів на Україні вважають калину. А як ви думаєте, чому саме ?

Слайд 5

Завдання для групи № 1 Прочитайте легенду про калину. Перекажіть її. Легенда "Як калина з'явилася...» Гуляли край села сестричка з маленьким братиком. Глянув Івасик на небо - аж чорні хмари по небі пливуть - татари на село йдуть, позвав сестрицю. Та сховала Івасика на високій вербі, а сама побігла в село, оповістити. Але наздогнали дівчину татари, стяли голову і кинули в лісі край болота, то де краплини крові впали – виріс гарний кущ. І навесні нагадував він дівчину – білим цвітом, і восени, - кетягами ягід червоних, як серце дівоче гаряче. Нарекли люди той кущ калиною і щиро за ним наглядали - то по всій землі калина розселилася, біля кожної хати.

Слайд 6

Завдання для групи № 2 Прочитайте словосполучення. Подумайте і з’ єднайте ліву і праву частини так, щоб склалися прислів’ я про калину. Пишна та красива, Червона калина Любуйтеся калиною, коли цвіте, Мамина калина росте біля хати – Без верби і калини Весною калина білим цвітом квітує, Запишалася калина, Нема цвіту білішого, як цвіт на калині, сюди прилітають зозулі кувати. наче красная дівчина. від 100 хвороб лікує. а восени червоні ягідки дарує. нема України. нема в світі ріднішого, як мати дитині. мов червона калина.

Слайд 7

Завдання для групи № 3 Пригадайте вірші українських поетів, де розповідається про калину.

Слайд 8

Завдання для групи № 4 Прочитайте текст. Спишіть його. Замість крапок вставте пропущені прикметники. Не було в ... медицині корисніших ліків від застуди, ніж ... чай. Соком калини очищали обличчя, щоб було ... . Колись давно, проводжаючи сина в ... дорогу, мати напувала його чаєм, а з собою давала хліб з калиною. А як потрібна була калина на весіллі! Коли випікали коровай, то неодмінно прикрашали його ... калиною. Слова для довідки: калиновий, народній, далеку, рум’яне,червоною.

Слайд 9

Завдання для групи № 5 КАЛИНА Складіть „павутинку”.

Слайд 10

КАЛИНА червона кущ прикраса Лікарська рослина Народний символ ніжна весна багряне листя красуня соковита

Слайд 11

І.Я.Франко Червона калино, чого в лузі гнешся? Чого в лузі гнешся? Чи світла не любиш, до сонця не пнешся? До сонця не пнешся? Можливі варіанти відповідей групи № 3 Юрій Рибчинський Не ламай калину коло хати, Бо вона заплаче, наче мати, І впадуть на трави на шовкові Серця сльози колискові. Не ламай калину, не ламай калину, Бо вона в житті єдина. Не ламай калину, не ламай калину – Краще їй онуків принеси.

Слайд 12

Можливі варіанти відповідей групи № 3 Т.Г Шевченко Зацвіла в долині Червона калина, Ніби засміялась Дівчина – дитина. Любо, любо стало, Пташечка зраділа І защебетала. Почула дівчина І в білій свитині Збіленької хати Вийшла погуляти У гай на долину…

Слайд 13

Можливі варіанти відповідей групи № 3 Т.Г.Шевченко Сонце гріє, вітер віє З поля на долину. Над вербою гне з вербою Червону калину. Защебече соловейко В лузі на калині. Заспіває козаченько, Ходя по долині. Три явори посадила Сестра при долині, А дівчина заручена – Червону калину.

Слайд 14

І. Кульська Ось калина над рікою Віти стелить по воді. Хто це щедрою рукою Їм намистечко надів? Червонисте, променисте, Розквітає, як огні. Дай хоч трішечки намиста, Калинонько, і мені… Можливі варіанти відповідей групи № 3

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Я і Україна