X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ШЕВЧЕНКОВЕ СЛОВО

Завантажити презентацію

ШЕВЧЕНКОВЕ СЛОВО

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Слайд 3

9 березня 1814 року в селі Моринцях у сім’ї селянина-кріпака народився хлопчик Тарас. Він ріс мовчазний, замислений. Не тримався хати, а все блукав десь за вигоном,за що його прозвали в сім’ї «малим приблудою». Коли минав йому другий рік, переселились Шевченки з усією сім'єю до села Кирилівка. Велика була сім'я: батько Григорій, мати Катерина, три сестрички (Катря, Ярина, Марійка), два братики (Микита, Йосип) і дідусь Іван. Всіх дев'ятеро.

Слайд 4

Сам Тарас почав учитися грамоти в 7 років. Його першим учителем був батько, Григорій Іванович. Восьмилітнього Тараса батьки віддали до дяка в «науку». Дивна це була наука! П’яниця дяк навчав дітей по церковних книгах. За найменшу провину дітей били різками. Та недовго тривала Тарасова «наука». Несподіване горе випало на долю маленького хлопчика. Замучена важкою працею, померла мати. Незабаром помер і батько. Смерть батька приголомшила малого Тараса.

Слайд 5

Після батькової смерті почалися поневіряння хлопця по чужих людях. Тарас наймитував у школі, а потім пас громадську череду. Через 20 років він з болем згадуватиме своє дитинство у вірші «Мені тринадцятий минало»

Слайд 6

Слайд 7

Слайд 8

Слайд 9

За любов до України і за вірші цар відправив 33-річного Тараса Шевченка солдатом у далеку Орську фортецю. Там він пробув 10 довгих років. Йому забороняли писати і малювати. У цих казахських пісках Шевченко завжди пам’ятав про милу українську землю, замріяні верби, тихі ставки, зелені левади. Адже туга за Батьківщиною нерозривна зі згадкою про рідну природу. Свою тугу вилив у віршах.

Слайд 10

В 44 роки поет повертається із заслання в Петербург. Здоров'я було підірване. Три роки боровся він з недугою. Помер Тарас Шевченко 10 березня 1861 року.

Слайд 11

Слайд 12

Як і заповідав поет, його поховано над Дніпром, на високій Чернечій горі, яку в народі називають Тарасовою. Затужила Україна, Плакала немало, Як ховала свого сина - Кобзаря ховала.

Слайд 13

Цілий світ, не тільки Україна, вшановує пам’ять великого Кобзаря. Пам’ять про нього житиме вічно.

Слайд 14

Слайд 15

Шевченко був справжнім народним співцем, бо з дитинства знав і любив простий український народ, знав його страждання, бо сам їх пережив. Через усе життя проніс великий Кобзар палку любов до рідної землі, до неньки-України, у своїх творах нагадував людям про минулу славу України. Ім’я великого Кобзаря ми часто згадуємо й будемо згадувати, бо він подарував нам безцінний скарб. Цей скарб — його чудові твори, в яких струменить любов до Батьківщини та турбота про її майбутнє. Ім’я Тараса Григоровича Шевченка невіддільно пов’язано з Україною. Україна — це Шевченко. Шевченко — це Україна. У ньому наша історія, наша мрія, наша надія.

Слайд 16

Слайд 17

Слайд 18

Слайд 19

Церковна баня – купол, дах, що має форму півкулі. Гайдамаки — понад 200 років тому на Правобережній Україні так називали учасників народно-визвольної боротьби проти польсько-шляхетського гніту. Козаки — вільні люди, колишні селяни-кріпаки, які тікали від своїх гнобителів і брали участь у визвольній боротьбі українського народу. Чумак —візник і торговець, котрий перевозив на возах сіль, рибу, хліб тощо для продажу. Ясир – бранці, полонені

Слайд 20

Слайд 21

Слайд 22

Слайд 23

Слайд 24

Слайд 25

Слайд 26

Де жила сім’я Тараса? а) в Моринцях; б) в Кирилівці; в) в Черкасах. В сім’ї було невесело через: а) мачуху; б) діда; в) Тараса. Батько взяв Тараса з собою: а) ярмаркувати; б) чумакувати; в)козакувати. Першим містом, яке трапилось їм, було: а) Гуляйполе; б) Херсон; в) Черкаси. В Херсонщині починався: а) ліс; б) степ; в) ярмарок. Уява Тараса малювала йому: а) чумаків; б) козаків; в) гайдамаків.

Слайд 27

Слайд 28

Слайд 29

Українська дитяча письменниця та перекладачка. З дитинства почалася її любов до Шевченка, його творчості яка згодом перетвориться на справу її життя: над романом «Тарасові шляхи» письменниця працювала понад двадцять років! Неабиякий інтерес викликає цей роман про життя і творчість Т.Г.Шевченка, його горьовані шляхи від дитинства до смерті, написаний з любов'ю, знанням і майстерністю.

Слайд 30

Слайд 31

Слайд 32

Слайд 33

Слайд 34

Слайд 35

Після смерті батька Тарас пішов до: а) тітки; б) пана; в) учителя-дяка. Другий дяк був: а) учителем; б) служкою; в) малярем. Третій дяк сказав, що з Тараса вийде: а) нічого не вийде; б) козачок; в)художник. Потім Тарас пішов: а) у солдати; б) у найми; в) додому. Що купив собі Тарас на зароблені гроші? а) цукерки; б) бублики; в) папір. Тараса залишили у пана: а) козачком; б) управителем; в) конюхом.

Слайд 36

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Читання