X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Повчальне слово байки

Завантажити презентацію

Повчальне слово байки

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Слайд 3

Слайд 4

Слайд 5

«Особливості виразного читання байок»1. Байки виконуються з відповідною розповідною інтонацією. Для байки характерні інтонації розмовно-побутового мовлення.2. Виразно читаючи байку, ви не «виконуєте роль» кожного з її персонажів, а лише інтонаційно підкреслюєте основні риси їхніх характерів. Виконавець — свідок описуваних подій, а не їхній учасник.3.Мораль байки — відома істина, а не відкриття. Тому виконавець не проголошує її, а ніби нагадує про її існування слухачам.

Слайд 6

Робота в групахІ група «Повчальне слово байки Езопа «Хліборобові діти»ІІ група «Повчальне слово байки Федра “Вівця, Пес та Вовк”»ІІІ група «Повчальне слово байки-притчі да Вінчі “Лев та Ягня”»ІV група «Повчальне слово байки Жана де Лафонтена “Вовк і Собака”»V група «Повчальне слово байки Григорія Сковороди “Ворон і Чиж”»

Слайд 7

Розповісти цікаві легенди про ЕзопаРозповісти цікаві легенди про ЕзопаВиразно прочитати байку “Хліборобові діти ”Скласти сенкан до образу ХліборобаСкласти міні-проект «Повчальне слово байки Езопа» за планом:- особливості форми байки;- мораль байки;- що засуджується у байці?- чого вчить байка?

Слайд 8

Підготувати розповідь про ФедраПідготувати розповідь про ФедраВиразно прочитати байку “Вівця, Пес та Вовк”Скласти діаманту до образів Вовка та ВівціСкласти міні-проект «Повчальне слово байки Федра» за планом:- особливості форми байки;- мораль байки;- що засуджується у байці?- чого вчить байка?

Слайд 9

Підготувати розповідь про Леонардо да Вінчі.Підготувати розповідь про Леонардо да Вінчі.Виразно прочитати байку-притчу “Лев та Ягня”Скласти кубування до байкиСкласти міні-проект «Повчальне слово байки-притчі да Вінчі» за планом:- особливості форми байки;- мораль байки;- що засуджується у байці?- чого вчить байка?

Слайд 10

Підготувати повідомлення про Жана де ЛафонтенаПідготувати повідомлення про Жана де ЛафонтенаВиразно прочитати байку “Вовк і Собака”Скласти порівняльну таблицю до образів Вовка та СобакиСкласти міні-проект «Повчальне слово байки “Вовк і Собака”» за планом:- особливості форми байки;- мораль байки;- що засуджується у байці?- чого вчить байка?

Слайд 11

Підготувати повідомлення про Гр.СковородуПідготувати повідомлення про Гр.СковородуПрочитати байку “Ворон і Чиж” по ролямСкласти міні-проект «Повчальне слово байки “Ворон і Чиж”» за планом:- особливості форми байки;- мораль байки;- що засуджується у байці?- чого вчить байка?

Слайд 12

Слайд 13

Езоп “Хліборобові діти ”Хліборобові діти між собою не мирилися. Він їх часто вмовляв, але слова не допомагали. Тоді Хлібороб вирішив вплинути на них ділом і сказав їм принести в'язку різок. Коли вони виконали те, що він їм загадав, батько дав їм в'язку і наказав зламати її. Але діти, хоч як силкувалися, не змогли цього зробити. Тоді батько розв'язав в'язку і дав кожному по різці. Коли вони легко переламали їх, батько промовив:

Слайд 14

1. Хлібороб;1. Хлібороб;2. Досвідчений, впевнений3. Вмовляє, діє, переконує.4. Сила батьківської любові до дітей.5. Мудрість

Слайд 15

Слайд 16

Слайд 17

Слайд 18

Слайд 19

Слайд 20

Слайд 21

Слайд 22

Опиши це – Опиши це – Притча Да Вінчі – роздум про людську поведінку2. Засоціюй це – доброта, любов, довіра3. Порівняй це – Ягня, наче мале дитя; Лев, наче турботлива мати4. Проаналізуй це – Ягня: щире, ласкаве, добродушне, довірливе; Лев: грізний, вражений поведінкою Ягняти5. Аргументи “за” – Ласкавою поведінкою та добрим словом можна перемогти; аргументи “проти” – зло завжди заважає людям6. Застосуй це – Збагачує нашу душу, робить кращою нашу поведінку, наближує до розуміння високих моральних цінностей; не можна відповідати зло на добро

Слайд 23

Слайд 24

Слайд 25

Слайд 26

Слайд 27

Слайд 28

Слайд 29

Слайд 30

Слайд 31

Слайд 32

Слайд 33

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література