Будь природі другом!
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Будь природі другом! Урок читання 4 клас Автор – Бігус Ірина Миколаївна, вчитель СЗШ № 8 м.Хмельницького Олександр Олесь “Згадую: так я в дитинстві любив...”, “Степ”. Максим Рильський “Розмова з другом”, Зимовий ранок”.
Мовна розминка Гра “Закінчи слово” * * Я піду гуляти те... . Нащо ти свій зошит мне... ? Скільки у дворі калю... . Сірників, малий, не ру... ! Влітку ми підем на пля.. . Хлопці, м’ячик цей не ва... .
Роз’єднай слова і прочитай прислів’я * * Деревоміцнекоріннямалюдинапрацею Як ви розумієте це прислів’я?
Повідомлення теми і мети уроку * * Сьогодні на уроці ми прочитаємо вірші Олександра Олеся “Згадую: так я в дитинстві любив...”, “Степ” та Максима Рильського “Розмова з другом”, Зимовий ранок”.
Олександр Олесь 1878 - 1944 * * Справжнє ім’я – Олександр Іванович Кандиба. Народився у м. Білопілля Сумської області у селянській родині. Творча спадщина складає дев’ять книг з поезіями.
“Все навколо зеленіє” Все навколо зеленіє, Річка ллється і шумить. Тихо, тихо вітер віє І з травою гомонить. Як тут всидіти у хаті, Коли все живе, цвіте, Скрізь дзвенять пташки крилаті, Сяє сонце золоте?.. «Швидше, мамо, — черевички! Глянь, як весело в саду! Ти не бійся — до кринички Я і сам не підійду». * *
“Згадую: так я в дитинстві любив... * * Про що з такою любов’ю згадує поет? Поясніть вислів: серце ж моє розуміло. Знайдіть у вірші слова, що римуються.
* * “Степ” - Як поет описує степ у різні пори року? Знайдіть у вірші порівняння. Чому степ виглядає по – різному? Які образні вислови видалися вам новими, несподіваними?
Максим Рильський 1895 - 1961 * * Народився 19 березня у м. Києві. Рано почав писати вірші. Перший його віршу було надруковано, коли поету виповнилося 12 років. Творча спадщина складає понад 35 книжок поезій та перекладів.
Не кидайсь хлібом, він святий,— в суворості ласкавій, бувало, каже дід старий малечі кучерявій. — Не грайся хлібом, то ж бо гріх! — іще до немовляти, щасливий стримуючи сміх, бувало, каже мати. Бо красен труд, хоч рясен піт, бо жита дух медовий життя несе у людський світ і людські родить мови. Хто зерно сіє золоте в землі палку невтому, той сам пшеницею зросте на полі вселюдському. * * “Не кидайсь хлібом”
* * “Розмова з другом” Чому вірш має таку назву? Як зустрів поета ліс? Як говорить поет про пташиний спів? Якими словами передано неповторність кожного дерева в лісі? Прочитай звернення поета так, ніби говориш зі своїм другом.
* * Хвилинка – цікавинка Знайдіть у вірші слова, що “супроводжують” цих птахів. Горлиця Соловей Зозуля Одуд Дрізд
* * Хвилинка – цікавинка Знайдіть у вірші слова, що “супроводжують” ці дерева. Береза Дуб Клен Сосна
Схожі презентації
Категорії