X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Будь природі другом!

Завантажити презентацію

Будь природі другом!

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Будь природі другом! Урок читання 4 клас Автор – Бігус Ірина Миколаївна, вчитель СЗШ № 8 м.Хмельницького Олександр Олесь “Згадую: так я в дитинстві любив...”, “Степ”. Максим Рильський “Розмова з другом”, Зимовий ранок”.

Слайд 2

Мовна розминка Гра “Закінчи слово” * * Я піду гуляти те... . Нащо ти свій зошит мне... ? Скільки у дворі калю... . Сірників, малий, не ру... ! Влітку ми підем на пля.. . Хлопці, м’ячик цей не ва... .

Слайд 3

Тест “Обсяг пам’яті” * * СТЕП НИВА ПОЛЕ СВІТ СОН КАЗКА

Слайд 4

Роз’єднай слова і прочитай прислів’я * * Деревоміцнекоріннямалюдинапрацею Як ви розумієте це прислів’я?

Слайд 5

Повідомлення теми і мети уроку * * Сьогодні на уроці ми прочитаємо вірші Олександра Олеся “Згадую: так я в дитинстві любив...”, “Степ” та Максима Рильського “Розмова з другом”, Зимовий ранок”.

Слайд 6

Олександр Олесь 1878 - 1944 * * Справжнє ім’я – Олександр Іванович Кандиба. Народився у м. Білопілля Сумської області у селянській родині. Творча спадщина складає дев’ять книг з поезіями.

Слайд 7

Пригадайте, які вірші Олександра Олеся ви читали раніше? * * “Все навколо зеленіє” “Ялинка”

Слайд 8

“Все навколо зеленіє” Все навколо зеленіє, Річка ллється і шумить. Тихо, тихо вітер віє І з травою гомонить. Як тут всидіти у хаті, Коли все живе, цвіте, Скрізь дзвенять пташки крилаті, Сяє сонце золоте?.. «Швидше, мамо, — черевички! Глянь, як весело в саду! Ти не бійся — до кринички Я і сам не підійду». * *

Слайд 9

“Ялинка” * *

Слайд 10

“Згадую: так я в дитинстві любив... * * Про що з такою любов’ю згадує поет? Поясніть вислів: серце ж моє розуміло. Знайдіть у вірші слова, що римуються.

Слайд 11

“Степ” * *

Слайд 12

* * “Степ” - Як поет описує степ у різні пори року? Знайдіть у вірші порівняння. Чому степ виглядає по – різному? Які образні вислови видалися вам новими, несподіваними?

Слайд 13

Максим Рильський 1895 - 1961 * * Народився 19 березня у м. Києві. Рано почав писати вірші. Перший його віршу було надруковано, коли поету виповнилося 12 років. Творча спадщина складає понад 35 книжок поезій та перекладів.

Слайд 14

Пригадайте, які вірші Максима Рильського ви читали раніше? * *

Слайд 15

Не кидайсь хлібом, він святий,— в суворості ласкавій, бувало, каже дід старий малечі кучерявій. —    Не грайся хлібом, то ж бо гріх! — іще до немовляти, щасливий стримуючи сміх, бувало, каже мати. Бо красен труд, хоч рясен піт, бо жита дух медовий життя несе у людський світ і людські родить мови. Хто зерно сіє золоте в землі палку невтому, той сам пшеницею зросте на полі вселюдському. * * “Не кидайсь хлібом”

Слайд 16

* * “Розмова з другом” Чому вірш має таку назву? Як зустрів поета ліс? Як говорить поет про пташиний спів? Якими словами передано неповторність кожного дерева в лісі? Прочитай звернення поета так, ніби говориш зі своїм другом.

Слайд 17

* * Хвилинка – цікавинка Знайдіть у вірші слова, що “супроводжують” цих птахів. Горлиця Соловей Зозуля Одуд Дрізд

Слайд 18

* * Хвилинка – цікавинка Знайдіть у вірші слова, що “супроводжують” ці дерева. Береза Дуб Клен Сосна

Слайд 19

* * “Зимовий ранок” Відшукайте у вірші рядки, які відповідають ілюстраціям.

Слайд 20

У презентації використано ресурси Інтернету. Шаблон презентації – http://aida.ucoz.ru * *

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Читання