X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Життя до народження"

Завантажити презентацію

"Життя до народження"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Життя до народження

Слайд 2

Життя це найкраще, що є у кожного з нас, проте зародження кожного життя є складним і в той же час цікавим процесом. В процесі запліднення відбувається злиття двох статевих клітин, у результаті якого утвориться клітина (зигота), що є початком нового організму. Історія життя дитини до народження - це період не схожий ні на який іншій, тому що ніколи більше у своєму житті людська істота не буде зазнавати стільки змін. Це в більшому ступені ідея, чим реальний організм. ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ ДИТИНИ: МІСЯЦЬ ЗА МІСЯЦЕМ Дивна історія внутрішньоутробного життя дитини протягом 9 календарних місяців ! Цей період не схожий ні на який іншій, тому що ніколи більше у своєму житті людська істота не буде зазнавати стільки змін. От як це відбувається.

Слайд 3

Яйцеклітина - прамати всіх 100 трильйонів (!) клітин майбутньої дитини. Серед тисяч яйцеклітин можна виділити "лідера". Це найчастіше одна-єдина яйцеклітина, після овуляції вона попадає в маткову трубу, де і стає можливою її зустріч зі сперматозоїдом. Якщо така зустріч відбулась вдало - ви вагітні. Овуляція відбувається в кінці другого – на початку третього тижня від першого дня останньої менструації - це і є найбільш сприятливий час для зачаття.

Слайд 4

Сперматозоїди атакують яйцеклітину. Видовище фантастичне! Спермії синхронно б'ють хвостами, змушуючи яйцеклітину повільно обертатися проти годинникової стрілки, ніби танцюючи. Усередину потрапить тільки один з них.

Слайд 5

У результаті злиття яйцеклітини і сперматозоїда утворюється зигота - перша і сама головна клітина майбутньої дитини. Усі наступні 100 000 000 000 000 клітин організму дитини є доньками зиготи! Зигота: ДНК сперматозоїда вже усередині яйцеклітини. Незабаром відбудеться злиття батьківської і материнської половин генетичної програми і почнеться перший розподіл клітки). Зигота починає ділитися, одночасно подорожуючи по матковій трубі в напрямку до тіла матки. Друга доба після зачаття. Розподіл продовжується. Перша доба після зачаття. У яйцеклітини вже дві дочки.

Слайд 6

Через три доби після запліднення зародок складається з 32 клітин і за формою схожий на ягоду шовковиці. До кінця цього тижня число клітин зросте до 250, форма буде нагадувати порожню кульку з діаметром 0,1 - 0,2 мм. Вчені називають майбутнє малятко бластоцистою. Третя доба після зачаття. Бластоцисти схожі на ягоди шовковиці

Слайд 7

Бластоциста руйнує маленькі ділянки слизової оболонки й інших тканин матки, як би "вириваючи" для себе невелику "ямку", після чого затишно в ній влаштовується - цей процес називається імплантацією. Якщо імплантація відбулась успішно, то розвиток зародка піднімається на нову ступінь - тепер його "постачання" будуть забезпечувати органи і системи жінки. Бластоциста наближається до стінки матки. Бластоциста починає імплантуватись в слизову оболонку матки. Імплантація практично закінчена. Зародок на початку тижня 6-7доба змін. Дитинка - це вертикальна смужка синього кольору.

Слайд 8

5-й тиждень вагітності Міняється його форма-тепер маля вже не схоже на плоский диск, а більше нагадує симпатичний циліндрик довжиною1,5-2,5мм. Це ембріон. Протягом цього тижня з'являться зачатки печінки і підшлункової залози. Починається закладка верхніх дихальних шляхів гортані і трахеї, а також закладка серця. Відбувається часткове змикання (закриття) нервової трубки яка є праобразом центральної нервової системи. На цьому тижні в ембріона з'являються гонобласти-попередники сперматозоїдів або яйцеклітин. Інакше кажучи маля вже несе в собі праобрази Ваших же майбутніх онуків. З 6 тижня вагітності починає битись серце, відбувається повне закриття нервової трубки. окрім того, з'являються зачатки ручок і ніжок, починається формування окремих частин внутрішнього вуха і гортані. Інтенсивно розвивається плацента (дитяче місце)-спеціальний орган, що надалі буде відповідати за дихання, харчування, захист плоду, а також - за вироблення гормонів.

Слайд 9

7-ий тиждень вагітності Довжина складає 7-9 мм. Є успіхи в розвитку стравоходу і трахеї, передньої стінки живота. Тільки починається формування тонкої кишки і грудини. Закладається коркова частина наднирників, інтенсивно розвивається головний мозок. В ембріона можна чітко розрізнити головний і тазовий кінці. Маля усе ще нагадує космічного прибульця більше, ніж людину. Однак це явище тимчасове. І нехай Вас не лякає "хвіст" ембріона. Не існує людини, у якого у свій час не було такого ж хвоста. На десятому тижні "хвіст" зникає.

Слайд 10

8-ий тиждень вагітності Удосконалюються перегородки між відділами серця, покращується сполучення серця з великими кровоносними судинами. Шлунок переміщається у черевну порожнину. Починається процес "постачання" м'язового шару шлунка нервовими елементами (це необхідно для того, щоб згодом їжа правильно проходила через порожнину шлунка). Відбувається закладка слинних залоз. Активно розвиваються кісти і навіть суглоби. Маля від"верхівки" до "сідниць"- усього лише 8-11мм!

Слайд 11

9-ий тиждень вагітності Йде інтенсивний розвиток головного мозку на цьому тижні починається формування мозочка (частини мозку, що забезпечує координацію рухів). Відбувається закладка мозкової частини наднирників. Вже можна розрізнити обличчя дитини. Підборіддя ще притиснуте до грудей. Активно формуються кінцівки: йде зміцнення кісток, намічаються суглоби, а також кістки пальців стоп. На цьому тижні можливі перші мимовільні рухи! Маля підросло його довжина від "верхівки" до "сідниць" близько 13-15мм. Вага: один-єдиний грам.

Слайд 12

10 -11ий тиждень вагітності Дитинка входить у новий період свого розвитку-фетальний. Тепер вона називається плодом. Сформовано ліктьові суглоби, пальці рук і ніг, вушні раковини, верхня губа. Починають формуватися зовнішні статеві органи. Зникає "хвіст". Очі маляти широко відкриті, але сказати, "бачить" чи він що-небудь чи ні, неможна. Сам плід важить уже близько 4грамів, його довжина від "верхівки" до "сідниць"-27-35мм. Зовнішній вигляд плоду усе ще незвичайний: руки виглядають більш довгими, чим ноги (оскільки і розвиваються швидше). Дуже вражають розміри голови.

Слайд 13

12-ий тиждень вагітності Розвиток йде на повний хід. Печінка починає виробляти жовч. Кишечник теж пробує свої сили на цьому тижні в ньому з'являються періодичні скорочення-перистальтичні. Саме такі скорочення просувають проковтнуту їжу. Продовжується розвиток головного мозку. Зараз він дуже схожий на головний мозок дорослого, але тільки в мініатюрі.

Слайд 14

13-ий тиждень Багато важливих подій відбувається на цьому тижні. Сформувалися всі двадцять молочних зубів. Кишечник плоду укладається в черевну порожнину,підшлункова залоза уже виробляє інсулін. Плід важить приблизно 28грамів. Ніжки плоду майже цілком сформовані. Дивно, як швидко це відбувається!

Слайд 15

14-15 ий тиждень вагітності Довжина плоду тепер 12,5см. Маля вже виробляє сечу і виділяє її в навколоплідні води. Він також "тренується" дихати, втягуючи навколоплідні води у легені і виштовхуючи їх назад. На голові маляти з'являються волося. Шкіра ще дуже тонка, а по кольору-ближче до червоного. Учені підрахували у цей час малюсіньке серденько маляти "прокачує" близько 23 літрів крові в добу! Плід періодично спорожняє свій сечовий міхур. Навколоплідні води "відновлюються" 8-10 разів у добу! Це дозволяє підтримувати їхню стерильність при збереженні потрібного хімічного складу (співвідношення води, мінералів і органічних речовин). Значення плодового міхура і навколоплідної рідини для маляти велике. Це захист від механічних ушкоджень, забезпечення рухів, істотна допомога в розвитку легень, травної системи; це перше середовище проживання дитинки.

Слайд 16

16-ий тиждень вагітності Маля продовжує невтомно трудитися над своїм удосконаленням. Тепер його вушні раковини (те, що в побуті називають "вухами") розташовуються майже на своєму місці.. Ще один штрих до портрета – практично цілком сформовані нігті. Росте координація рухів рук і ніг. Та й саме маля додало в рості- його довжина вже майже 16 сантиметрів! А от зображення: маля сосє свій великий палець. Дана звичка зберігається аж до пологів.

Слайд 17

17-20 ий тиждень вагітності Маса плоду- приблизно 140грамів. Маля може реагувати на голосні шуми, що виникають неподалік. Відповідно до деяких наукових праць, при використанні ультразвукового сканера можна побачити як плід змінює свою рухову активність після того, як спеціальний динамік, поміщений поруч з черевною стінкою матері, починає подавати звукові сигнали. Продовжується зміцнення кісток плоду. Сформовано фаланги пальців рук і ніг, і на них уже з'явився візерунок, що і забезпечує неповторність відбитків пальців! Дівчинка вже має примітивні яйцеклітини у своїх яєчниках - це Ваші майбутні онуки! На тілі плоду з'являються пушковые волосся (лануго). Ними покривається все тіло маляти.

Слайд 18

Плід продовжує рости і готувати себе до життя поза маткою. Маля продовжує запасати буру жирову тканину під шкірою, яка володіє високою енергетичною цінністю - при його згорянні в організмі утвориться велика кількість тепла й АТФ Маля росте не щодня, а щогодини! Маленький чує усе, що відбувається усередині і навколо Вас. Шкіра виглядає дуже зморшкувато через постійне перебування у водяному середовищі. Це зникне закілька тижнів до пологів. Вага маляти зараз- ледве більше 900грамів 21-28 ий тиждень вагітності Плід переміщається усередині матки як йому захочеться. Те,що відчуває мати це незабутньо. Звичайно плід зупиняється в якомусь з положень наприкінці цього триместру вагітності.

Слайд 19

29-31 ий тиждень вагітності Плід зайнятий підготовкою до народження. Він уже навчився більш-менш регулювати власну температуру тіла. Маля вже має дуже пристойне представлення про середовище, що його оточує. Ми звикли думати про матку як про абсолютно темне місце, однак у дійсності це не так. Рівень освітленості в матці сильно залежить від освітленості середовища, у якій знаходиться вагітна жінка. Дитині знайомі відчуття світла і темряви.

Слайд 20

32 – 40-ий тиждень вагітності З личка маляти зникає більшість зморщок. На голові-пристойна кількість волосся. Зявляється речовина – сурфактант, який допомагає самостійно дихати дитині після пологів., тому що недає спадаться легенею маляти під час видиху. Маля набирає приблизно 220 грамів щотижня. Всі органи і системи існують і функціонують, однак продовжується їх удосконалення. Плід робить дихальні рухи. Під час вдиху в його легені попадає амниотична рідина, що потім виводиться під час видиху. Часом малятко турбує гикавка!

Слайд 21

Дитинка яка переживає страх смерті в результаті початку операції по перериванню вагітності - вона ніби ховається, в неї з’являється так званий безмовний крик про спасіння.

Слайд 22

Виникнення та існування життя майбутньої дитинки до її народження - з однієї сторони досить інтимним процес, а з другої – є високо обґрунтованим, величним та значущим для усіх і кожного зокрема. Бережімо цей дар, який має кожний з нас для відтворення собі подібних, оскільки, ще навіть не народжена дитинка, має право побачити цей прекрасний світ.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія