X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Згортання крові

Завантажити презентацію

Згортання крові

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Згортання крові

Слайд 2

Заповнити схему. « Склад крові» Кров

Слайд 3

Тромбоцити – без’ядерні кров'яні пластинки, елементи крові, що мають неправильну округлу форму й утворюються в червоному кістковому мозку. Тривалість життя до трьох тижнів.

Слайд 4

Існує декілька форм тромбоцитів: юні, зрілі, старі, дегенеративні. Основним депо є селезінка, звідки вони в разі потреби надходять у кровоносне русло.

Слайд 5

У спокійному стані (в кровотоці) тромбоцити мають дисковидну форму, а при активації набувають сферичну форму і утворюють спеціальні вирости (псевдоподії). З їх допомогою вони можуть з'єднуватися один з одним (агрегувати) і прилипати до пошкодженої судинної стінки (здатність до адгезії).

Слайд 6

Перша – важлива функція – це роль у згортанні крові. Вони легко руйнуються при пошкодженні кровоносних судин або при контакті крові з повітрям.

Слайд 7

Друга функція - ангіотрофічна - живлення ендотелію кровоносних судин, а зовсім недавно встановлено, що тромбоцити відіграють роль в загоєнні і регенерації пошкоджених тканин, звільняючи з себе в поранені тканини фактори росту, які стимулюють ділення і зростання пошкоджених клітин.

Слайд 8

При пошкодженні стінки судини тромбоцити нагромаджуються в місці травми і руйнуються, виділяючи при цьому в плазму особливий фермент.

Слайд 9

Під впливом ферменту розчинний білок - фібриноген, що знаходиться у плазмі, перетворюється в нерозчинну форму - фібрин,що утворює густу волокнисту мережу ниток, у якій застряють клітини крові, формуючи кров’яний згусток - тромб.

Слайд 10

За рахунок видалення плазми тромб ущільнюється, закупорює судину, і кровотеча припиняється.

Слайд 11

Через якийсь час тромб розсмоктується і прохідність судини відновлюється. Плазма крові без фібриногену називається сироваткою крові.

Слайд 12

Слайд 13

Слайд 14

Гемофілія спадкова хвороба, при якій кров втрачає здатність згортатися.

Слайд 15

Заповнити таблицю Формені елементи крові Форма клітин Місце утворення Функції

Слайд 16

Сумісність груп крові - поставте знак “+” в колонках, що відповідають сумісним групам крові І ІІ ІІІ ІV І ІІ ІІІ ІV

Слайд 17

Джерело матеріалу Деякі ілюстрації узяті із сайту http://pti.kiev.ua/ з презентації, яку виконала учениця 9-Б класу СШ №273 м. Києва Худзік Тетяна

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія