“Зелена аптека Черкащини”
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
ПРОЕКТ “Зелена аптека Черкащини” Уважно переглядайте проект і Ви більше дізнаєтесь про Черкащину!
Наближення до чудес природи Кожна людина прагне бути здоровою і життєрадісною. Але іноді виникають проблеми зі здоров’ям. Тоді ми замислюємося, як позбутися недуги. Як не дивно, добрі помічники, які дбають про наше здоров’я, оточують нас у повсякденному житті, надають нам таку допомогу, а ми іноді просто їх не помічаємо, або ж поводимося з ними зовсім не бережно. ЦЕ РОСЛИНИ!!!
Об’єкт дослідження: рослинний світ Черкаської області. Предмет дослідження: лікарські рослини Черкащини. Термін проведення проекту – 1 місяць.
Мета проекту дослідити лікарські рослини ЧЕРКАЩИНИ; розглянути ареали їх поширення; визначити їх використання у лікувальних засобах та кулінарних стравах; виявити, котрі з них занесені до Червоної книги України і потребують охорони; пропагувати екологічну культуру серед населення та бережливе ставлення до довкілля.
Учасники проекту Учні ПТУ; Керівник проекту; Викладачі та майстри ПТУ; Працівники аптек; Кулінари та поварі; Батьки; І просто жителі Черкаської області.
Завдання групи “Дослідники” Визначення ареалу поширення лікарських рослин Черкащини; Виявлення ареалів лікарських рослин Черкащини, що занесені до Червоної книги України; Нанесення даних територій поширення на карту Черкащини.
Завдання групи ”Фармацевти” Виявити, які рослини Черкащини мають лікувальні властивості; Визначити, які з них використовуються у чистому вигляді, а які у складі лікувальних засобів; Визначити, які лікарські засоби виготовляють з рослин, що поширені на Черкащині; Дослідити застосування народних рецептів в життєдіяльності людини
Завдання групи “Кулінари” Визначити, які рослини Черкащини, що мають лікувальні властивості використовувалися з давніх давен у національних страви; Які кулінарні страви сьогодення можна приготувати з рослин Черкащини, що мають лікувальні властивості; Вияснити, рецепти фітонапоїв, до складу яких входять лікарські рослини Черкащини.
Завдання групи ”Природолюби” Визначити, які лікарські рослини Черкащини занесені до Червоної книги України; Провести агітаційну роботу серед учнівської молоді по охороні даних рослин; Провести моніторинг знань місцевих жителів та учнівської молоді щодо лікарських рослин Черкащини, що підлягають охороні законодавством України.
Завдання групи “Журналісти” Збір моніторингової та анкетної інформації серед молоді та жителів Черкащини; Обробка даних; Підведення підсумків проекту.
Результатом нашої роботи будуть: Висновки моніторингових та тестових матеріалів соціального опитування молоді та жителів Черкащини; Виготовлена карта Черкаської області з позначеннями основних ареалів поширення лікарських рослин; Поглиблені знання учнівської молоді по даній темі; Виготовлення даного слайд-шоу.
Підсумок проекту На території Черкащини проростають 44 (досліджених) лікарських рослин, 5 підлягають охороні (занесені до Червоної книги України). Були опитані 246 жителів Черкаської області. Отримані дані моніторингу знань жителів даного регіону про зелену аптеку Черкащини. Побудовані діаграми по отриманих даних. Складена карта ареалів поширення лікарських рослин Черкащини. Складене дане слайд – шоу.
Р.S. Зверніть увагу! “Зелена аптека Черкащини” – золотий фонд флори нашого краю і вона потребує зваженого користування ресурсів!!!
Схожі презентації
Категорії