X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Загальна характеристика комах

Завантажити презентацію

Загальна характеристика комах

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Комахи

Слайд 2

Клас комахи Клас комахи налічує близько 1 млн видів. Вони населяють суходіл та прісні водойми. Комахи опанували усі середовища існування: вони живуть у ґрунті(на глибині до 12 метрів), на поверхні ґрунту серед рослин, у прісних водоймах. Багато видів вміють літати, ці тварини поширені в найрізноманітніших куточках планети – від спекотних пустель до тропічних лісів, від гірських вершин, де лежать віковічні сніги, до глибоких печер. Єдине середовище існування, яке по-справжньому не підкорилося комахам, - це морська вода.

Слайд 3

Характерні ознаки класу тіло складається з голови, грудей і черевця. Груди мають 3 сегменти, а черевце – від 5 до 11. На голові є пара вусиків, ротові органи, очі. На грудях є 3 пари ніг. На сегментах розташовані крила. Крило – пластичний виріз епітелію, пристосований до польоту. Жилки надають крилу опору, створюючи його каркас. Крім того, по жилках проходять нерви, трахеї та кров. На черевці кінцівок немає.

Слайд 4

Характерні ознаки класу: дихають за допомогою трахей, дві пари дихалець розташовані на грудях і кілька пар на черевці.

Слайд 5

Характерні ознаки класу: рот оточений видозміненими кінцівками – ротовими органами, які бувають кількох типів: - гризучий тип (у твердокрилих, прямокрилих, гусені, метеликів); - гризучо-лижучий (у перетинчастокрилих); - сисний (у лускокрилих); - колючо-сисний (у комарів, гедзів, вошей, бліх, клопів); - лижучий (у хатньої мухи). Травна система складається з ротової порожнини, глотки, стравоходу, шлунка, середньої та задньої кишки, що закінчується анальним отвором. У ротову порожнину впадають протоки слинних залоз. У кінці їжа остаточно перетравлюється і всмоктується.

Слайд 6

Слайд 7

Характерні ознаки класу: кровоносна система незамкнена. Гемолімфа в комах транспортує поживні речовини і виносить шкідливі продукти життєдіяльності. Вона не переносить кисню, тобто не бере участі у диханні, бо трахеї доносять кисень безпосередньо до тканин. Серце розташоване в черевці.

Слайд 8

Характерні ознаки класу: видільна система комах представлена тонкими трубочками – мальпігієвими судинами, що відкриваються в кишечник. Їх замкнені кінці розміщені в порожнині тіла. Деякі шкідливі речовини накопичуються й ізолюються в жировому тілі.

Слайд 9

Характерні ознаки класу: нервова система високо розвинена. Передній відділ мозку комах побудований дуже складно. У ньому є тіла, які відповідають за складні форми поведінки комах, зокрема за вироблення умовних рефлексів. Рецептори нюху розташовані переважно на вусиках, рецептори смаку – на ротових органах або на інших частинах тіла (у мух – на кінцях лапок). Очі фасеткові, як у ракоподібних. Комахи розрізняють усі кольори видимого світла, крім червоного, проте бачать ультрафіолетові промені.

Слайд 10

Характерні ознаки класу: комахи переважно роздільностатеві. У багатьох виражений статевий диморфізм. Запліднення переважно внутрішнє. Самки відкладають яйця, з яких виходять личинки, комахам властивий розвиток із перетворенням.

Слайд 11

Неповне перетворення Розвиток з неповним перетворенням включай три фази: яйце – личинка (схожа на дорослу комаху) – доросла комаха. З неповним перетворенням розвиваються таргани, прямокрилі, клопи, воші. Воша Прямокрилі Таргани Клопи

Слайд 12

Повне перетворення У разі розвитку з повним перетворенням комаха проходить чотири фази: яйце – личинка (не схожа на дорослу комаху) – лялечка – доросла комаха. З повним перетворенням розвиваються жуки, метелики, блохи, комарі, бджоли, мухи, оси, мурашки.

Слайд 13

Чи знаєте ви, що…? Найбільш гучними “співаками” серед комах є цикади. У тропіках їх стрекіт нагадує звук циркулярної пилки, а в Південній Америці та Індії звуки цикад за гучністю та різкістю не поступаються пронизливому свистку паровоза.

Слайд 14

Чи знаєте ви, що…? Органи світіння жуків-світляків мають надзвичайну (можливо, найбільшу в світі!) ефективність – у них близько 98% всієї витраченої енергії перетворюється на світло і лише 2 % на тепло. У звичайної електричної лампочки на світло перетворюється всього 4 % витраченої енергії, а 96% - на тепло.

Слайд 15

Чи знаєте ви, що..? У тропічних лісах Америки поширений вогненосний ковалик (місцева назва “кукохо”), який досягає 4-5см в довжину і випромінює настільки сильне світло, що одного жука достатньо для читання книги у темряві, а декількох жуків, посаджених у банку, достатньо для освітлення дороги вночі. За підрахунками К. Лінея, в тропіках потомство однієї мухи з`їдає труп коня швидше, ніж лев.

Слайд 16

Чи знаєте ви, що…? За короткий проміжок часу тонна сарани може з`їсти приблизно 10000кг зелені. Відомо, що маса зграї сарани може бути 15 тисяч тонн. Бродячі мурахи ецитони, які розповсюджені у тропічній Америці, наводять жах на місцевих жителів. Ецитони утворюють колони, які знищують все живе на своєму шляху і зупинити їх неможливо. Почувши крики птахів, які супроводжують бродячих мурах, люди квапливо покидають селища, забираючи із собою домашніх тварин. Коли колона проходить селище, у ньому не залишається ні клопів, ні тарганів, ні щурів.

Слайд 17

Чи знаєте ви, що…? Метелик робить крилами 5-9 змахів на секунду, бабка – 30-50, оса – 110, домашня муха – 115-127, бджола – 200, а комар – від 500 до 1000.

Слайд 18

Чи знаєте ви, що…? Метелики данаїди восени покидають Канаду, долають понад 3 тисячі кілометрів і зимують у Каліфорнії або Мексиці. Личинку жука Ріносілюс конікус застосовують при зубному болі. Мабуть, вона здатна виділяти певні знеболюючі або протизапальні речовини. Американські вчені встановили, що у мухи є зуби завдовжки 20 мкм. Для чого вони їй покищо невідомо. Африканський жук Діамфіда лоскута виділяє отруту, якою бушмени змазують стріли. З цією ж метою у Південній Африці використовують жука Діамфіда сімплекс, отрута якого призводить до смерті людини.

Слайд 19

Чи знаєте ви, що…? Найбільшу тривалість життя серед комах мають королеви термітів, які відкладають величезну кількість яєць і живуть до 50 років. Хижі мурахи тропічної Африки дорілуси мандрують великими загонами 1,5 – 2 млн особин і вбивають на своєму шляху все живе – ящірок, змій, мавп, залишаючи після себе чисті скелети. Відомий випадок коли вони за одну ніч з`їли леопарда, який знаходився у клітці.

Слайд 20

Чи знаєте ви, що…? Хатки-горбики термітів є найбільшими зі створюваних тваринами споруд – вони можуть мати висоту до п`ятнадцяти метрів і діаметр до 1,5 метрів. Відомі випадки, коли в Індії у зруйнованих термітниках укривалися великі тварини – буйволи і навіть слони. У давньому Китаї національною забавою були бої цвіркунів і богомолів. Для цього розводили спеціальних “бойових” цвіркунів, а “чемпіони” коштували надзвичайно дорого.

Слайд 21

Дякую за увагу!!!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія