Загальна характеристика інфекційних захворювань
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Людина живе у світі, де його оточує безліч небезпек, які загрожують не тільки його нормальної життєдіяльності, а й можуть призвести до смертельного результату. Однією з таких небезпек і є інфекційні хвороби.
Загальна характеристика інфекційних захворювань Хвороба починається з проникнення мікробів в організм людини. Якщо захисна система (антитіла та імунітет) не в змозі придушити хвороботворні бактерії, то розвивається інфекційне захворювання. Інфекційні захворювання - це група захворювань, які можуть передаватися між людьми через предмети від тварин і комах. Оскільки ІЗ здатні переноситися від однієї людини до іншої, то це може загрожувати широким розповсюдженням інфекції, якщо не прийняти відповідні захисні заходи.
Шляхи передачі інфекції. Щоб опинитися зараженим, не обов'язково вступати в прямий контакт з хворою людиною. Способи передачі: - Прямий контакт - безпосередній контакт з джерелом інфекції; - Непрямий контакт - зіткнення з предметом, яким користувався хворий чоловік; - Через переносника - інфікування через інше джерело; - Повітряно-крапельний шлях - вдихання найдрібніших крапель мокротиння інфікованої людини.
Найбільш поширені інфекційні хвороби Сказ (вірусне) - характеризується ураженням нервової системи з розвитком важкого енцефаліту. Гепатит В (вірусне) - слабкість, млявість, висока температура, нудота, блювота, пожовтіння шкіри. Може протікати безсимптомно. Може призвести до серйозного пошкодження печінки. Грип (вірусне) - гостре інфекційне захворювання, що характеризується симптомами специфічної інтоксикації, катар верхніх дихальних шляхів, схильністю до епідемічного і пандемічного поширення, часто викликає роздратування очей, носоглотки, кашель, головний біль, підвищення температури, слабкість, помірний м'язовий біль.
Кір - гостре інфекційне вірусне захворювання, що характеризується підвищенням температури, наявністю інтоксикації, катар верхніх дихальних шляхів і слизових оболонок очей, етапним висипанням плямисто-папульозний висипки. Краснуха - гостре інфекційне вірусне захворювання, що характеризується незначними катаральними симптомами з боку верхніх дихальних шляхів, збільшенням потиличних та інших груп лімфовузлів і мелкопятністой висипом. Генітальний герпес (вірусне) - відчуття поколювання-або печіння а ураженої області, поява невеликих бульбашок, які потім-лопаються і утворюють неглибокі болісні ранки. СНІД (ВІЛ) (вірусне) - збудником є вірус імунодефіциту людини - ВЙЧ, що належить до сімейства retroviridae. В результаті зараження СНІДом у людини відбувається прогресуюче руйнування імунної системи організму.
Коклюш (бактеріальне) - нестримний кашель, особливо в нічний час, чхання, нездатність прийняття пиши без кашлю, підвищена температура, часте дихання. Дифтерія (бактеріальне) - біль у горлі, висока температура, утруднене ковтання, нудота, блювота, нальоти в горлі можуть при вести до непрохідності дихальних шляхів. Туберкульоз (бактеріальне) - почуття загальної втоми, пітливість в нічний час, незначне підвищення температури, біль у грудях, чхання, кашель без мокротиння, можлива поява мокроти з кров'ю, якщо не проводити лікування. Холера (бактеріальне) - ранні ознаки включають в себе раптова поява безболісного водянистого проносу і блювоти. Швидко наступає обезводнення організму. Присутні м'язові судоми, слабкість. Без лікування розвивається гостра серцево-судинна недостатність.
Сифіліс (бактеріальне) - має різні стадії: - Зазвичай виникає у вигляді одиночної безболісної язбонкі-(шанкр), яка сама заживає протягом 3-4 тижнів; - Втома, підвищення температури, нездужання, наявність великої кількості м'якою. і «вологої» висипу; - Через кілька років загальне зараження зачіпає шкіру, кісткову систему, може викликати. ураження мозку і серця. Гонорея (бактеріальне) - у більшості інфікованих наявність первинних ознак відсутня. У чоловіків може бути хворобливе сечовипускання, а також виділення з пеніса. У жінок - виділення з піхви, свербіж або біль. Хвороба здатна-приводити до серйозної інфекції матки і придатків. Хламідіоз (бактеріальне) - хвороба, збудником якої є мікроорганізм, хламідія (він, як і гонокок, паразитує переважно в статевих і сечовивідних органах). Симптоми з'являються через 1-4 тижні після зараження. У чоловіків вони ті ж, що і при гонореї. У жінок хламідіоз часто перебігає непоміченим.
Ботулізм - харчова токсикоінфекція, спричинена токсином ботуліновий палички, що протікає з ураженням центральної нервової системи. Черевний тиф і паратифи - гострі інфекційні захворювання, що характеризуються бактеріємією, лихоманкою, інтоксикацією, ураженням лімфатичного апарату тонкого кишечника, розеолами висипаннями на шкірі, збільшенням печінки та селезінки. Малярія, (паразитарне) - симптоми схожі з станом при грипі: підвищена температура, головний біль, загальне нездужання, біль у м'язах, озноб. Дизентерія - інфекційне захворювання шлунково-кишкового тракту, що викликається мікробами роду Shigella, при якому переважно уражається слизова оболонка товстого кишечника, що виявляється колитическим синдромом. Менінгококова інфекція - гостре інфекційне захворювання, що викликається менінгококом Neisseria meningitidis, що характеризується різноманітними за тяжкістю і характером клінічними проявами: від легких назофарингіту і носійства до генералізованих форм - гнійного менінгіту і менінгококкемії.
Сальмонельоз - гостре інфекційне захворювання, що викликається мікробами роду Salmonella, що протікає переважно з ураженням шлунково-кишкового тракту, рідше у вигляді генералізованих форм. Сибірська виразка (сибірка, злоякісний карбункул) - гостре інфекційне захворювання, що відноситься до групи зоонозів, що характеризується важкою інтоксикацією, лихоманкою, що протікає у вигляді шкірної та вісцеральної форм. Висипний тиф кліщовий (північноазіатський рикетсіоз) - гостре інфекційне хвороба з доброякісним перебігом, що характеризується наявністю первинного афекту, лихоманкою і шкірними висипаннями. Чума - гостре інфекційне захворювання, що характеризується важкою формою загальною інтоксикацією, специфічним ураженням лімфатичних вузлів, легень та інших органів.
Неспецифічна профілактика сказу, ботулізму. Попередження бродяжництва собак і кішок, профілактична імунізація домашніх тварин, ретельна первинна обробка укушених ран. Дотримання технології переробки харчових продуктів, що виключає можливість накопичення в них ботулинических токсинів.
Неспецифічна профілактика гепатиту. Дезинфекція: контроль над водопостачанням, санітарним станом і утриманням харчових об'єктів та дитячих установ; санітарна очистка населених місць, санепідрежим в ЛПУ, профілактика парентерального зараження.
Неспецифічна профілактика грипу. Обмеження відвідування хворими аптек та поліклінік, а здоровими, особливо дітьми, - видовищних заходів: носіння масок, використання оксолінової мазі, провітрювання, УФО і дезінфекція приміщень.
Неспецифічна профілактика малярії. Знищення личинок і комарів - переносників малярії, застосування відлякують коштів.
Неспецифічна профілактика СНІДу: Профілактика статевого шляху зараження ВІЛ-інфекції: - Використання презервативів при статевих зносинах. Парентерального шляху інфікування: - Дезінфекція та стерилізація медичного інструментарію, широке використання медичних інструментів одноразового використання. Заходи особистої профілактики: - Робота в спецодязі, використання рукавичок. У разі забруднення рук кров'ю (сироваткою крові) необхідно «щипком» очистити шкіру ватним кулькою, змоченим у дезінфікуючому засобі (хлорамін, хлорне вапно, спирт), після чого вимити руки з милом.
Схожі презентації
Категорії