X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Загальна характеристика інфекційних захворювань

Завантажити презентацію

Загальна характеристика інфекційних захворювань

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Загальна характеристика інфекційних захворювань

Слайд 2

Людина живе у світі, де його оточує безліч небезпек, які загрожують не тільки його нормальної життєдіяльності, а й можуть призвести до смертельного результату. Однією з таких небезпек і є інфекційні хвороби.

Слайд 3

Загальна характеристика інфекційних захворювань Хвороба починається з проникнення мікробів в організм людини. Якщо захисна система (антитіла та імунітет) не в змозі придушити хвороботворні бактерії, то розвивається інфекційне захворювання.  Інфекційні захворювання - це група захворювань, які можуть передаватися між людьми через предмети від тварин і комах. Оскільки ІЗ здатні переноситися від однієї людини до іншої, то це може загрожувати широким розповсюдженням інфекції, якщо не прийняти відповідні захисні заходи. 

Слайд 4

Шляхи передачі інфекції.  Щоб опинитися зараженим, не обов'язково вступати в прямий контакт з хворою людиною.  Способи передачі:  - Прямий контакт - безпосередній контакт з джерелом інфекції;  - Непрямий контакт - зіткнення з предметом, яким користувався хворий чоловік;  - Через переносника - інфікування через інше джерело;  - Повітряно-крапельний шлях - вдихання найдрібніших крапель мокротиння інфікованої людини. 

Слайд 5

Найбільш поширені інфекційні хвороби  Сказ (вірусне) - характеризується ураженням нервової системи з розвитком важкого енцефаліту. Гепатит В (вірусне) - слабкість, млявість, висока температура, нудота, блювота, пожовтіння шкіри. Може протікати безсимптомно. Може призвести до серйозного пошкодження печінки. Грип (вірусне) - гостре інфекційне захворювання, що характеризується симптомами специфічної інтоксикації, катар верхніх дихальних шляхів, схильністю до епідемічного і пандемічного поширення, часто викликає роздратування очей, носоглотки, кашель, головний біль, підвищення температури, слабкість, помірний м'язовий біль. 

Слайд 6

Кір - гостре інфекційне вірусне захворювання, що характеризується підвищенням температури, наявністю інтоксикації, катар верхніх дихальних шляхів і слизових оболонок очей, етапним висипанням плямисто-папульозний висипки.  Краснуха - гостре інфекційне вірусне захворювання, що характеризується незначними катаральними симптомами з боку верхніх дихальних шляхів, збільшенням потиличних та інших груп лімфовузлів і мелкопятністой висипом.  Генітальний герпес (вірусне) - відчуття поколювання-або печіння а ураженої області, поява невеликих бульбашок, які потім-лопаються і утворюють неглибокі болісні ранки. СНІД (ВІЛ) (вірусне) - збудником є вірус імунодефіциту людини - ВЙЧ, що належить до сімейства retroviridae. В результаті зараження СНІДом у людини відбувається прогресуюче руйнування імунної системи організму. 

Слайд 7

Коклюш (бактеріальне) - нестримний кашель, особливо в нічний час, чхання, нездатність прийняття пиши без кашлю, підвищена температура, часте дихання.  Дифтерія (бактеріальне) - біль у горлі, висока температура, утруднене ковтання, нудота, блювота, нальоти в горлі можуть при вести до непрохідності дихальних шляхів.  Туберкульоз (бактеріальне) - почуття загальної втоми, пітливість в нічний час, незначне підвищення температури, біль у грудях, чхання, кашель без мокротиння, можлива поява мокроти з кров'ю, якщо не проводити лікування.  Холера (бактеріальне) - ранні ознаки включають в себе раптова поява безболісного водянистого проносу і блювоти. Швидко наступає обезводнення організму. Присутні м'язові судоми, слабкість. Без лікування розвивається гостра серцево-судинна недостатність. 

Слайд 8

Сифіліс (бактеріальне) - має різні стадії:  - Зазвичай виникає у вигляді одиночної безболісної язбонкі-(шанкр), яка сама заживає протягом 3-4 тижнів;  - Втома, підвищення температури, нездужання, наявність великої кількості м'якою. і «вологої» висипу;  - Через кілька років загальне зараження зачіпає шкіру, кісткову систему, може викликати. ураження мозку і серця.  Гонорея (бактеріальне) - у більшості інфікованих наявність первинних ознак відсутня. У чоловіків може бути хворобливе сечовипускання, а також виділення з пеніса. У жінок - виділення з піхви, свербіж або біль. Хвороба здатна-приводити до серйозної інфекції матки і придатків.  Хламідіоз (бактеріальне) - хвороба, збудником якої є мікроорганізм, хламідія (він, як і гонокок, паразитує переважно в статевих і сечовивідних органах). Симптоми з'являються через 1-4 тижні після зараження. У чоловіків вони ті ж, що і при гонореї. У жінок хламідіоз часто перебігає непоміченим. 

Слайд 9

Ботулізм - харчова токсикоінфекція, спричинена токсином ботуліновий палички, що протікає з ураженням центральної нервової системи.  Черевний тиф і паратифи - гострі інфекційні захворювання, що характеризуються бактеріємією, лихоманкою, інтоксикацією, ураженням лімфатичного апарату тонкого кишечника, розеолами висипаннями на шкірі, збільшенням печінки та селезінки.  Малярія, (паразитарне) - симптоми схожі з станом при грипі: підвищена температура, головний біль, загальне нездужання, біль у м'язах, озноб. Дизентерія - інфекційне захворювання шлунково-кишкового тракту, що викликається мікробами роду Shigella, при якому переважно уражається слизова оболонка товстого кишечника, що виявляється колитическим синдромом.  Менінгококова інфекція - гостре інфекційне захворювання, що викликається менінгококом Neisseria meningitidis, що характеризується різноманітними за тяжкістю і характером клінічними проявами: від легких назофарингіту і носійства до генералізованих форм - гнійного менінгіту і менінгококкемії. 

Слайд 10

Сальмонельоз - гостре інфекційне захворювання, що викликається мікробами роду Salmonella, що протікає переважно з ураженням шлунково-кишкового тракту, рідше у вигляді генералізованих форм.  Сибірська виразка (сибірка, злоякісний карбункул) - гостре інфекційне захворювання, що відноситься до групи зоонозів, що характеризується важкою інтоксикацією, лихоманкою, що протікає у вигляді шкірної та вісцеральної форм.  Висипний тиф кліщовий (північноазіатський рикетсіоз) - гостре інфекційне хвороба з доброякісним перебігом, що характеризується наявністю первинного афекту, лихоманкою і шкірними висипаннями.  Чума - гостре інфекційне захворювання, що характеризується важкою формою загальною інтоксикацією, специфічним ураженням лімфатичних вузлів, легень та інших органів. 

Слайд 11

Неспецифічна профілактика сказу, ботулізму. Попередження бродяжництва собак і кішок, профілактична імунізація домашніх тварин, ретельна первинна обробка укушених ран. Дотримання технології переробки харчових продуктів, що виключає можливість накопичення в них ботулинических токсинів. 

Слайд 12

Неспецифічна профілактика гепатиту. Дезинфекція: контроль над водопостачанням, санітарним станом і утриманням харчових об'єктів та дитячих установ; санітарна очистка населених місць, санепідрежим в ЛПУ, профілактика парентерального зараження.

Слайд 13

Неспецифічна профілактика грипу. Обмеження відвідування хворими аптек та поліклінік, а здоровими, особливо дітьми, - видовищних заходів: носіння масок, використання оксолінової мазі, провітрювання, УФО і дезінфекція приміщень. 

Слайд 14

Неспецифічна профілактика малярії.  Знищення личинок і комарів - переносників малярії, застосування відлякують коштів. 

Слайд 15

Неспецифічна профілактика СНІДу: Профілактика статевого шляху зараження ВІЛ-інфекції:  - Використання презервативів при статевих зносинах.  Парентерального шляху інфікування:  - Дезінфекція та стерилізація медичного інструментарію, широке використання медичних інструментів одноразового використання.  Заходи особистої профілактики:  - Робота в спецодязі, використання рукавичок.  У разі забруднення рук кров'ю (сироваткою крові) необхідно «щипком» очистити шкіру ватним кулькою, змоченим у дезінфікуючому засобі (хлорамін, хлорне вапно, спирт), після чого вимити руки з милом. 

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Біологія