X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Вступ в біологію

Завантажити презентацію

Вступ в біологію

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Інфекційні захворювання Їх профілактика і заходи боротьби з ними

Слайд 2

Інфекційні хвороби це хвороби, причинами яких є мікроорганізми: бактерії, віруси, гриби, паразити або їх токсини. За надзвичайно швидким поширенням та затяжним перебігом, їх називали пошестями, а через високу смертність - морами.

Слайд 3

За останні 5 років в Україні щороку реєструвалось від 4,5 до 10,5 млн. інфекційних захворювань.

Слайд 4

По механізму передачі і локалізації мікроорганізму в організмі людини інфекційні хвороби умовно поділяються на 4 групи:

Слайд 5

Інфекційні хвороби дихальних шляхів: Грип Туберкульоз Кір Краснуха Коклюш Натуральна та вітряна віспа Ангіна Дифтерія Скарлатина ГРВІ Паротит

Слайд 6

Кров'яні інфекційні хвороби: Малярія Чума СНІД Енцефаліти Вірусний гепатит B, C, D

Слайд 7

Кишкові інфекційні хвороби: Дизентерія Ентероколіти Холера Вірусний гепатит А Сальмонельоз Гельмінтоз Ботулізм Черевний тиф

Слайд 8

Інфекційні хвороби, що передаються статевим шляхом: СНІД Гепатит В Сифіліс Гонорея Статевий герпес Хламідіоз Мікоплазмоз

Слайд 9

Частіше хворіють особи, котрі не дотримуються правил гігієни, діти та люди похилого віку.  Захворюваність має сезонні коливання пік припадає на березень-квітень.

Слайд 10

ІМУНІТЕТ це сукупність захисних механізмів, які допомагають організму боротися з чужорідними чинниками: бактеріями, вірусами, найпростішими гельмінтами, їхніми токсинами, різноманітними хімічними речовинами, тощо.

Слайд 11

ВАКЦИНАЦІЯ це форма профілактичних заходів, що забезпечує створення штучного імунітету.

Слайд 12

Профілактичні заходи інфекційних захворювань

Слайд 13

За способом зараження людини, виділяють такі шляхи передачі інфекції, на які, можливо впливати:

Слайд 14

Профілактика інфекційних захворювань, які передаються повітряно-крапельним шляхом: використовуються маски, провітрювання, недопущення скупчення великої кількості людей в приміщенні.

Слайд 15

Профілактика захворювань, що передаються харчовим шляхом: особиста гігієна, миття рук, продуктів харчування, відсутність мух у приміщеннях, де йде приготування їжі.

Слайд 16

Профілактика захворювань, що передаються статевим шляхом: відсутність безладного статевого життя з частою зміною партнерів і використання презервативів.

Слайд 17

Профілактика захворювань, що передаються через кров: стерильний хірургічний інструментарій, відмова від татуювань (в домашніх умовах), запобігання порушення цілісності шкіри і слизових оболонок.

Слайд 18

Профілактика грипу: нормальний спосіб життя; харчування вітамінізованою їжею (овочі, фрукти, ягоди, соки, компоти, квашена капуста, огірки цибуля, часник ); перебування на свіжому повітрі; легка ранкова гімнастика; провітрювання кімнати.

Слайд 19

Профілактика інфекційних хвороб дуже важлива. Особливо велике значення надається вихованню охайності у людей:

Слайд 20

Миття рук після відвідин убиральні, виконання брудної роботи, перед їжею. Також джерелом інфекції є гроші, поручні у транспорті, поверхня прилавків. Куплені фрукти і овочі обов’язково потрібно ретельно вимивати перед вживанням.

Слайд 21

Інфекційними носіями є таргани і гризуни. Комари і кліщі особливо небезпечні, оскільки переносять не тільки енцефаліт та малярію, але і СНІД разом з кров’ю інфікованої людини.

Слайд 22

Яким б не був метод профілактики, його використання допоможе запобігти захворюванню, що особливо важливо при невиліковних інфекціях, таких як ВІЛ СНІД та вірусні гепатити.

Слайд 23

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія