X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Видове біорозмаїття місцевого лісництва. Проблема збереження видів.

Завантажити презентацію

Видове біорозмаїття місцевого лісництва. Проблема збереження видів.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Слайд 3

Яка видова різноманітність лісового масиву? Як впливає діяльність людини на видову різноманітність лісу?

Слайд 4

Слайд 5

Деревний ярус Кущовий ярус Трав'яний ярус Лишайнико – моховий ярус

Слайд 6

Трав'яний ярус Проліска дволиста, проліска вузьколиста ряст, зірочки, пшінка весняна, Анемона, конвалія, копитняк, чоловіча папороть, куль – баба, Мати – й – мачуха, чистець, Скорода й різні гриби Лишайнико – моховий ярус Мохи: зозулин льон, маршанція, бріум сріблястий. Лишайники: ксанторія.

Слайд 7

Слайд 8

Слайд 9

Слайд 10

Видове розмаїття трав'яного ярусу.

Слайд 11

Дуби і жолуді У листопадних лісах багато тварин тісно пов'язані з певними видами дерев. Дуб найбільше годує тварин. Його листя і жолуді слугують кормом десяткам видів птахів і ссавців, а також сотням видів комах, від метеликів до найдрібніших мушок. Деякі види тварин – випадкові відвідувачі, але більшість живе неподалік, або на самому дубі. Для сойок рясний урожай жолудів означає ситу і благополучну зиму. Сойки їдять не всі жолуді, частину з них вони заривають у ґрунт, роблячи запаси. Взимку вони розкривають комори і поїдають жолуді. Так сойки сприяють поширенню дуба.

Слайд 12

Серед трав'янистих рослин велика кількість лікарських: копитняк, пустирник, кропива, куль-баба, конвалія, медунка. Більшість цих трав використовується в народній медицині. Збираючи лікарські рослини потрібно пам'ятати, що масове їх знищення, а також неправильне збирання може призвести до винищення видів.

Слайд 13

Видовий склад грибів Їстівні Отруйні Білий гриб, маслюк, рижики, Опеньки(літні, осінні) Сироїжки, лисички, печериці Бліда поганка Червоніючий і сірий Мухомор, Сірчисті гриби, несправжні опеньки

Слайд 14

Хижі гриби У дерев листопадного лісу є набагато серйозніші вороги, ніж кабан і олені. Це – гриби! Для грибів кожне дерево, старе чи молоде, - потенційне джерело поживи. Їхні мікроскопічні нитки, гіфи, легко проникають в деревину. Один із таких хижаків – опеньок справжній. Плодові тіла цього гриба невеликі, але гіфи сягають неймовірної довжини. Опеньки ростуть купками на вмираючих деревах. Ці гриби здатні знищити будь – яке дерево, а позбутися їх важко.

Слайд 15

Ліс – це середовище де не тільки ростуть рослини, а й проживає велика кількість тварин. Тут зустрічаються представники різних типів і класів. У природі вони існують не ізольовано, а взаємодіють між собою та умовами довкілля. Кожний вид живиться певною їжею і в свою чергу є базою живлення для інших

Слайд 16

На досліджуваній ділянці лісу розміщений мурашник. Висота конусоподібного гнізда 60 см, а діаметр 75 см. Мурашки живуть багаторічними сім'ями . Вони за день можуть знищити 2 кг гусені., тим самим зберігаючи велику площу зелених насаджень. Мурахи розпушують ґрунт, чим сприяють його вентиляції, зволоженню, та збагаченню перегноєм

Слайд 17

Плазуни Мешкають у лісовому масиві такі представники плазунів: ящірка прудка, звичайний вуж, мідянка. Ящірки і змії приносять користь знищуючи шкідників: ящірки - комах, а змії - гризунів. У зв'язку з зменшенням чисельності видів плазуни потребують охорони

Слайд 18

Ліс здається неживим, якщо він не озвучений співом. На досліджуваному біотопі поширені такі птахи: повзик, велика синиця, костогриз, іволга, соловей, волове око, дятел, зозуля, золотомушка, сойка, сорока, шуліка, сіра сова (неясить).

Слайд 19

Ссавці Окрасою нашого лісу є представники класу Ссавці. Серед хижих ссавців зустрічаються лисиці. Багато зайців, білок, є борсуки, дикі свині, їжаки.

Слайд 20

Видовий склад ґрунту Підстилка Ґрунт. Підґрунт. 1 Велика кількість коренів рослин, кореневища, цибулини ранньоквітучих рослин, личинки хруща, Совки, дощові черв'яки.

Слайд 21

Економічна (продукти харчування, тканина, барвники, ліки, селекція тощо). Зберігають якість атмосфери. Сприяють ґрунтоутворенню. Очищають водойми. Створюють умови для існування людини. Естетична функція.

Слайд 22

Чим зумовлене зникнення видів? Інтенсивний вплив людини на природні біогеоценози ( безпосереднє винищення організмів, руйнування їхніх місць існування, забруднення довкілля) спричинив вимирання багатьох видів тварин, рослин і грибів. За підрахунками вчених, починаючи з 1600 р., тільки птахів зникло 94 види і 164 підвиди, ссавців – 63 види і 70 підвидів. А кількість зниклих видів безхребетних тварин і грибів важко підрахувати.

Слайд 23

Людина – це єдина істота, яка своєю діяльністю змінює стан біосфери. Відомий еколог Б. Коммонер (1974) виділив п'ять, на його думку, основних видів утручань людини в екологічні процеси: спрощення екосистеми і розривання біологічних циклів; поява генетичних змін в організмах рослин і тварин; введення в екосистему нових видів; концентрація розсіяної енергії у вигляді теплового забруднення; зростання отруйних відходів від хімічних виробництв.

Слайд 24

Охорона біорізноманіття неможлива без всебічного вивчення видового складу організмів різних регіонів. На підставі цих досліджень розробляють принципи раціонального використання видів і виявляють види якім загрожує зникнення.

Слайд 25

Наслідки діяльності людини проглядаються сьогодні: зникло багато видів рослин і тварин; забруднене повітря, змінюється клімат, знищуються ліси. Тому на сьогодні потрібне проведення навчальної і пропагандистської роботи з питань збереження довкілля, створення умов для виховання екологічно грамотної людини. Екологічна освіта – ось наша мета! Тоді людина зрозуміє, що наша планета серйозно хвора, і якщо людство не зупинить своєї безгосподарської діяльності, то все живе на планеті загине.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Біологія