Відділ Мохоподібні. Зелені мохи. Лабораторна робота № 12. Будова й розмаїтість мохоподібних
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
1. Коли на Землі з’явилися наземні рослини? 2. Які фактори слабко діють на рослини у воді й сильно діють на суходолі? 3. Що таке спорофіт?
Лабораторна робота № 12. Будова й розмаїтість мохоподібних Мета: ознайомитись із особливостями будови й різноманітністю мохоподібних. Обладнання й матеріали: гербарні або фіксовані зразки маршанції, політриха, сфагнума, постійний мікропрепарат спорогона моху, мікроскоп, лупа, зошит, підручник.
Хід роботи 1. Розгляньте гербарні або фіксовані зразки маршанції, а також її малюнок у підручнику. Зверніть увагу на розгалуження талому маршанції, згадайте, як називається цей тип розгалуження. 2. На нижній стороні талому знайдіть ризоїди, а на верхній - вирости-підставки. Зверніть увагу на різну форму підставок у різних рослин. 3. Намалюйте гаметофіти маршанції, позначивши на малюнку жіночий і чоловічий гаметофіти, підставки з антеридіями й архегоніями, талом, ризоїди. 4. Розгляньте живі, фіксовані або гербарні зразки політриха звичайного, а також його малюнок у підручнику. Знайдіть ризоїди і спорогон. 5. Намалюйте гаметофіти політриха, позначивши на малюнку жіночий і чоловічий гаметофіти, листки, стебло, ризоїди, спорогон, коробочку.
6. Розгляньте під мікроскопом препарат спорогона. Замалюйте його й позначте на малюнку кришечку, стінку коробочки, стовпчик, спорангій і спори. 7. Розгляньте живі, фіксовані або гербарні зразки сфагнуму, а також його малюнок у підручнику. Знайдіть стебло, бічні гілочки й листки. 8. Виготовте тимчасовий мікропрепарат листка сфагнуму й розгляньте його під мікроскопом. 9. Замалюйте мікропрепарат сфагнуму й позначте на малюнку водоносні й хлорофілоносні клітини. 10. Зробіть висновок, у якому вкажіть характерні риси будови мохоподібних.
Схожі презентації
Категорії