X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Відділ Мохоподібні. Зелені мохи. Лабораторна робота № 12. Будова й розмаїтість мохоподібних

Завантажити презентацію

Відділ Мохоподібні. Зелені мохи. Лабораторна робота № 12. Будова й розмаїтість мохоподібних

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Відділ Мохоподібні. Зелені мохи.

Слайд 2

1. Коли на Землі з’явилися наземні рослини? 2. Які фактори слабко діють на рослини у воді й сильно діють на суходолі? 3. Що таке спорофіт?

Слайд 3

Будова моху

Слайд 4

Життєвий цикл моху

Слайд 5

1. 2. 3. 4. 1 – спорогон 2 – коробочка моху 3 – зріз стебла моху 4 – спорофіт моху

Слайд 6

Лабораторна робота № 12. Будова й розмаїтість мохоподібних Мета: ознайомитись із особливостями будови й різноманітністю мохоподібних. Обладнання й матеріали: гербарні або фіксовані зразки маршанції, політриха, сфагнума, постійний мікропрепарат спорогона моху, мікроскоп, лупа, зошит, підручник.

Слайд 7

Хід роботи 1. Розгляньте гербарні або фіксовані зразки маршанції, а також її малюнок у підручнику. Зверніть увагу на розгалуження талому маршанції, згадайте, як називається цей тип розгалуження. 2. На нижній стороні талому знайдіть ризоїди, а на верхній - вирости-підставки. Зверніть увагу на різну форму підставок у різних рослин. 3. Намалюйте гаметофіти маршанції, позначивши на малюнку жіночий і чоловічий гаметофіти, підставки з антеридіями й архегоніями, талом, ризоїди. 4. Розгляньте живі, фіксовані або гербарні зразки політриха звичайного, а також його малюнок у підручнику. Знайдіть ризоїди і спорогон. 5. Намалюйте гаметофіти політриха, позначивши на малюнку жіночий і чоловічий гаметофіти, листки, стебло, ризоїди, спорогон, коробочку.

Слайд 8

6. Розгляньте під мікроскопом препарат спорогона. Замалюйте його й позначте на малюнку кришечку, стінку коробочки, стовпчик, спорангій і спори. 7. Розгляньте живі, фіксовані або гербарні зразки сфагнуму, а також його малюнок у підручнику. Знайдіть стебло, бічні гілочки й листки. 8. Виготовте тимчасовий мікропрепарат листка сфагнуму й розгляньте його під мікроскопом. 9. Замалюйте мікропрепарат сфагнуму й позначте на малюнку водоносні й хлорофілоносні клітини. 10. Зробіть висновок, у якому вкажіть характерні риси будови мохоподібних.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Біологія