X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Тютюнопаління

Завантажити презентацію

Тютюнопаління

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тютюнопаління Роботу виконала учениця 10-Ф класу спеціалізованої школи №28 Коваленко Вероніка

Слайд 2

Тютюнопалíння (або просто паління) - набута шкідлива звичка вдихання диму тліючого висушеного листя тютюну. Найважливішим компонентом тютюнового диму є нікотин, саме він викликає тютюнову залежність.

Слайд 3

Сьогодні тютюнопаління в Україні стало епідемією, за поширеністю цієї поганої звички ми займаємо сьоме місце знизу з 132 держав світу. В нашій країні курить дві третини чоловіків і кожна п’ята жінка, що вдвічі більше, ніж в цивілізованому суспільстві.

Слайд 4

Так багато, як в Україні зараз, палили тільки в Америці у 1960-х роках, коли ще тільки з’ясовувалась небезпека цього явища.

Слайд 5

15 листопада 1492 року Христофор Колумб привіз тютюн з відкритої ним Америки до Європ. Паління тютюну було принесене в Україну в кінці 16 ст., а з початку 17 ст. (переважно прості сорти) почали вирощувати в господарствах.

Слайд 6

У 1717 році з указу Петра І збудовано в Охтирці (Харківщина) першу в Україні (і в Російській Імперії) тютюнову фабрику, що мала плантації кращих сортів тютюну (50 га)

Слайд 7

Факти про куріння 1. На нашій планеті палять приблизно 1,3 мільярди людей. 2. За 1 секунду на Землі викурюється 300 000 цигарок. 3. Куріння викликає 6 % смертей в усьому світі. 4. Щорічно від паління вмирає 3 мільйони людей. 5. Загальна маса недопалків на планеті за 1 рік становить 2 520 000 тонн.

Слайд 8

«Тютюнова» статистика України 1. В Україні щоденно курить 45 % дорослих чоловіків і 9 % дорослих жінок; серед молоді курить 45 % юнаків і 35 % дівчат. 2. 68 % курців заявили, що зацікавлені у відмові від куріння, а серед тих, хто будь-коли курив щодня, 26 % вже є колишніми курцями; 3. Понад 90 % населення України підтримує заборону куріння на всіх робочих місцях; 4. Підтримка повної заборони реклами тютюну серед населення - 70 %; 5. 31 % вважає, що куріння кальяну призводить до серйозних захворювань; 6. Всього в країні нараховується близько 9 мільйонів активних курців, що складають третину всього працездатного населення країни; 7. Україна посідає 17 місце в списку країн-лідерів за кількістю курців;

Слайд 9

«Тютюнова» статистика України 8. Щорічно до числа курців долучаються не менш 100 000 українців; 9. Кожен четвертий підліток в Україні викурює першу сигарету у віці 10 років; 10. Україна є другою країною у світі (після Чилі), де у віці 13-15 років курять більш 30 % юнаків і дівчат; 11. Україна займає ІІ місце за кількістю викурених цигарок на одного громадянина. На кожного українця припадає понад 2500 сигарет — майже 7 щоденно; 12. Розрахунки Всесвітнього банку свідчать про те, що економічні збитки України від тютюну складають близько 2 мільярдів доларів щорічно; 13. За офіційною статистикою в Україні щороку від хвороб пов'язаних з курінням помирає 120 тисяч чоловік.

Слайд 10

«Тютюнова» статистика України Поширеність щоденного куріння за останні 5 років в Україні суттєво зменшилась. Так, у 2005 році щоденно палили 62 % чоловіків (від 15 років і старше), а в 2010 вже 45 %. Кількість жінок-курців скоротилася майже вдвічі — з 17 % до 9 %. Дослідження показує: якщо молодь віком 12-17 років віку палить, то ймовірність вживання ними героїну у 12 разів, а кокаїну у 51 раз вища, ніж у тих, хто не палить. Якщо молодь 12-17-літнього віку випалює більше пачки цигарок, то ймовірність вживання ними героїну вища у 51 раз, а кокаїну у 106 разів.

Слайд 11

Слайд 12

Наслідки тютюнопаління 1. Волосся втрачає блиск і еластичність, просякнуте неприємним запахом. 2. Очі втрачають блиск, білки червоніють. 3. Шкіра передчасно старіє, блищить і вкривається зморшками. 4. Нігті починають ламатися і шаруватися. 5. Погіршуються смакові відчуття; 6. З’являється неприємний запах; 7. Зуби жовтіють; 8. Виникають хвороби зубів, язика і ясен.

Слайд 13

Наслідки тютюнопаління Рак губи

Слайд 14

Рак гортані Наслідки тютюнопаління

Слайд 15

Легені – утруднюється дихання; виникає “кашель курця” Серце – утруднюється робота серця; ризик серцевих нападів збільшується у 7 разів. Мозок – виникає нікотинова залежність; погіршується пам’ять. Наслідки тютюнопаління

Слайд 16

Захворювання серцево-судинної системи (інфаркт, інсульт); Злоякісні пухлини (рак легень, губи, ротової порожнини, гортані); Хронічні захворювання легень; Виразка шлунку. Наслідки тютюнопаління

Слайд 17

Чому курці кашляють? Головною причиною виникнення і розвитку «тютюнового» кашлю стають краплі дьогтю, що осіли в легенях. Речовини, що містяться в тютюновому димі викликають запалення епітелію, що покривають дихальні шляхи, це призводить до підвищеного виділення секреції та слизу, що зв'язаний з виділенням мокроти при кашлі.

Слайд 18

В Україні 13 березня 2012 року в Україні було остаточно схвалено закон про повну заборону реклами сигарет. Заборона стосується не тільки реклами, а й будь яких способів стимулювання продажів тютюнових виробів. Закон вступив в силу 17 вересня 2012 року. З 4 жовтня 2012 року на упаковках сигарет в Україні розпочали друкувати фотоілюстрації із попередженням про хвороби, які можуть бути викликані тютюнопалінням.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія