X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Тютюнопаління"

Завантажити презентацію

"Тютюнопаління"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тютюнопаління та його вплив на організм людини

Слайд 2

З історії Куріння тютюну має майже 500-річну історію. Відкриття Христофором Колумбом у 1492 році Америки пов’язане з відкриттям європейцями багатьох нових для них рослин, серед яких був і тютюн. Незважаючи на заборону великого мореплавця, деякі з його моряків таємно привезли листя та насіння тютюну в Європу. Особливо популярним тютюн став у XVII–XVIII століттях. Паління тютюну було принесене в Україну в кінці 16 ст., а з початку 17 ст. (переважно прості сорти) почали вирощувати в господарствах. 

Слайд 3

Загальні відомості Сьогодні тютюнопаління в Україні стало епідемією, за поширеністю цієї поганої звички ми займаємо сьоме місце знизу з 132 держав світу. В нашій країні курить дві третини чоловіків і кожна п’ята жінка, що вдвічі більше, ніж в цивілізованому суспільстві. Так багато, як в Україні зараз, палили тільки в Америці у 1960-х роках, коли ще тільки з’ясовувалась небезпека цього явища.

Слайд 4

Склад тютюнового диму Відомо, що тютюновий дим містить понад 4000 різних хімічних сполук, серед яких найбільш небезпечними є : Смола – в’язка чорна речовина, яку використовують у будівництві доріг. Під час паління мікроскопічні крапельки смоли потрапляють у легені. Чадний газ – газ, який утворюється при згоранні. Він небезпечний тому, що блокує судини і заміщує кисень у крові. Отруїтись чадним газом (вчадіти) можна, якщо перекрити димохід печі або колонки чи просто посидіти у накуреному приміщенні. Нікотин – надзвичайно сильна отрута. Він швидко всмоктується в кров і за 7 секунд розноситься по всьому тілу.

Слайд 5

Статистика Якщо людина палить в день від 1 до 9 сигарет, то скорочує своє життя (в середньому ) на 4,6 р. у порівнянні з некурящими; Якщо палить від 10 до 19 сигарет, то на 5,5 р.; Якщо викурено від 20 до 39 сигарет - на 6,2 р. Встановили, що люди які почали палити до 15-тилітнього віку, вмирають від раку легень в 5 разів частіше, ніж ті, які почали палити після 25 років. Ті, які палять тривалий час і багато палять в 13 разів частіше хворіють стенокардією, в 12 - інфарктом міокарду, в 10 разів - виразкою шлунку і в 30 разів раком легень. Немає такого органу, який би не страждав від тютюну. Учені з'ясували, що куріння в 2 рази небезпечніше для підростаючого організму, ніж для дорослого. Смертельна доза для дорослої людини міститься в одній пачці сигарет, якщо її викурити відразу, а для підлітків півпачки. Були навіть зареєстровані випадки смерті підлітків від підряд викурених двох-трьох сигарет через різке отруєння життєво важливих центрів, в результаті якого наставала зупинка серця та припинялося дихання.

Слайд 6

Статистика Шкідливих речовин, що містяться в тютюні, налічили майже 1200! Протягом декількох років учені проводили спостереження над 200 курцями і 200 школярами, які не палять. Виявилися порівняльні результати. Ті, що не палять Курці 1. знервовані1% 14% 2. зниження слуху 1% 13% 3. погана пам'ять 1% 12% 4. поганий фізичний стан 2% 12% 5. поганий розумовий стан 1% 18% 6. нечистоплотні 1% 12% 7. погані оцінки 3% 18% 8. повільно міркують 3% 19%

Слайд 7

Наслідки тютюнопаління Волосся втрачає блиск і еластичність, просякнуте неприємним запахом. Очі втрачають блиск, білки червоніють. Шкіра передчасно старіє, блищить і вкривається зморшками. Нігті починають ламатися і шаруватися.

Слайд 8

Наслідки тютюнопаління Погіршуються смакові відчуття; з’являється неприємний запах; Зуби жовтіють; Виникають хвороби зубів, язика і ясен.

Слайд 9

Рак губи

Слайд 10

Рак гортані

Слайд 11

Наслідки тютюнопаління Легені – утруднюється дихання; виникає “кашель курця” Серце – утруднюється робота серця; ризик серцевих нападів збільшується у 7 разів. Мозок – виникає нікотинова залежність; погіршується пам’ять.

Слайд 12

Наслідки тютюнопаління у тих, хто палить вміст вітаміну С в крові менший в 2 рази; здатність крові постачати в тканини кисень знижується на 5-10% по даними патологоанатомів, легені палія 40 років виглядають, як легені людини, що не палить у віці 75-80 років; досліди показали, що для виконання 8-часовой роботи після викурювання пачки цигарок необхідно на 2 години більше часу. при тривалому палінні погіршується зір, порушуються здатність розрізняти запахи та смаки; в 11% випадків імпотенція настає внаслідок куріння; у жінок, що палять в 2 - 3 рази частіше народжуються недоношені діти; у 40% жінок маленькі діти мають схильність до судом та епілепсії; палії в середньому живуть на 5-6 років менше; у віці від 40 до 49 років курці помирають в 3 рази частіше, як правило, від інфаркту міокарда і рака легень.

Слайд 13

Наслідки тютюнопаління Особливої шкоди завдає куріння жіночому організму. Серед жінок, які протягом 20 років випалювали 26 і більше сигарет за день, 80% померли від коронарних захворювань серця. В цій групі ризик смертельних приступів виявився в 5,4 рази більшим, ніж серед тих, хто не палить. навіть одна-чотири сигарети на день збільшують ризик коронарних захворювань у 12,4 рази. Абсолютно неприпустиме паління для вагітних жінок – це в 100% випадків призводить до ненормального розвитку дитини, появи аномалій, зокрема, й генетичних, передчасного переривання вагітності тощо. 

Слайд 14

Висновок Курцям загрожують тяжкі захворювання: Серцево-судинної системи (інфаркт, інсульт); Злоякісні пухлини (рак легень, губи, ротової порожнини, гортані); Хронічні захворювання легень; Виразка шлунку.

Слайд 15

Куріння — соціальне лихо! А почати куріння набагато легше, ніж покинути. Тож ліпше не починати!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія