Тиждень біології та хімії
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Карнаухова Валентина Іванівна, вчитель біології Совпель Ольга Вікторівна, вчитель хімії ЗОШ № 97 Тиждень біології та хімії
Провести цікаво “Тиждень біології та хімії”. - розгадати кросворди, - пригадати народні прикмети та прислів'я - випустити стіннівки, -провести конкурси, -провести виховні години
Візьми участь у заході “Крок до безодні” Візьми участь у заході “Чудеса своїми руками” Випусти стіннівку, склади кросворд, напиши казку Візьми участь в усному журналі “Народна традиційна медицина в Україні” Візьми участь у вікторині “Птахи й географія” Візьми участь в КВК “В гостях у друзів наших молодших” Візьми участь в іграх “Що? Де? Коли?”, “Хрестики – Нулики”, “Розумники – Розумниці” Візьми участь у заході “Наркоманія – знак лиха”
Вікторина “Птахи - наші друзі ” 1. Клопоче весь день, метушиться весела пташка… 2. Швидко скрізь цей птах літає,безліч мошок поїдає ,за вікном гніздо будує, тільки в нас він не зимує… 3. Який осілий птах вигодовує пташенят навіть взимку? 4. Що пташкам страшніше взимку – холод чи голод? 5. Якого хижого осілого птаха нашої місцевості занесено до Червоної книги України? 6. У якого осілого птаха такий хвіст, що він ним підтримує тіло на дереві? 7.На яких осілих птахів нашої місцевості заборонено полювання? 8.Які птахи прилітають до нас із настанням зими? 9. Назвіть десять видів осілих птахів нашої місцевості. 10. Яку користь приносить синиця? 11.Чим корисний горобець? У якому місті й за що йому поставлено пам'ятник?
За два- три дні до настання великих морозів горобці носять пух і пір'я для утеплення своїх … . Ранній приліт журавлів – на ранню … . Птахи влаштовують гнізда на сонячному боці - літо буде … . Голуби воркують на суху … . Горобці в пилюці купаються – до … . Рано цвіте акація – передбачається … рік. Удень риба вискакує з води – буде … . Тиха та світла ніч без роси – чекати наступ- ного дня… . Бджоли сидять на стінках вулика на сильну… . (Допиши народні прикмети) .
Весною веселить, літом молодить, осінню годує, зимою гріє. Всередині червоне, а зверху зеленим оксамитом укрите. Літом одягається, а взимку одежі цурається. В'ється, стука молоток, поправляє нам садок Хто золотом дерева вкриває, а літом його зриває? Невидимка ходить в гаї, всі дерева роздягає. У жнива гіркі, а в мороз солодкі. Що це за ягоди? Тварина рогата, і рогів багато. Сам собі у пітьмі світить, щоб з'їсти когось мітить. Тварина рогата і рогів багато. Невидимка ходить в гаї, всі дерева роздягає.
Готуйте міні-проект “РОСЛИНА,що лікує від всіх хвороб ”. Надсилайте нам цікаві повідомлення про тварин, малюнки, фотографії слайди, фільми, презентації.
Підбирайте цікаві матеріали: - міфи, - легенди, - загадки, - вірші, - приказки. Надсилайте на наш сайт.
"Згадаймо трішки про метали та металургію" 1. Хто автор визначення: "Металом називається тверде, непрозоре і світле тіло, яке на огні плавити і холодне кувати можна"? 2. Який з металів у давнину називали "небесною міддю" і чому? 3. Алхіміки стверджували: "Семеро металів створили світло з семи планет..." Назвіть цю "чудову сімку". 4. В яких географічних назвах зустрічається мідь? 5. Ким був відкритий "російський член платинового сімейства"? 6. Який метал академік А. Е. Ферсман назвав "металом консервної банки"? Чи правомірно це визначення в наш час? 7. Якби існував приз "за активність", то атомам якого з металів ви б його присудили?
"Згадаймо трішки про метали та металургію" 8. Якщо вірити давньому історику, то у часи походу Олександра Македонського в Індію офіцери його армії хворіли шлунково-кишковими захворюваннями набагато рідше, ніж солдати. Їжа й питво у них були однаковими, а ось металевий посуд різний. З якого чудодійного металу був виготовлений офіцерський посуд? 9. В яких випадках золото буває різнокольоровим? Чи буває воно білим? 10. Який метал допомагає олову, "вилікуватися від його "хронічного захворювання"? Як воно протікає ? 11. На якій особливості ртуті був заснований стародавній спосіб золочення? 12. Назвіть два метали, що найбільш легко розстаються з електронами "на прохання" світлових променів. Як називається це явище і ким воно було вивчено? 13. Про які метали говорять: "На грам видобуток, на рік праці"? Хто з учених отримав в подарунок грам цього металу? Ким він був отриманий в Росії? 14. Що означає вислів: "Метал, принесений в жертву рудому дияволові"?
"Згадаймо трішки про метали та металургію" 15. Хто автор першої в Росії наукової монографії з металургії? Як вона називалася? 16. Чому морську воду можна назвати "рідкої залізною рудою"? 17. За спостереженнями якого вченого рослинність змінює вигляд над рудними жилами? 18. Як називається наука, що вивчає пошук руд з рослин? 19. Що ви знаєте про "підводних металургів"? 20. Де працює домна-велетень? 21. Як називаються речовини, що поліпшують "травлення" домни? 22. Чому шлакові води (вода, використана при грануляції доменого шлаку) володіють цілющими властивостями? Чи знаходять вони застосування?
"Згадаймо трішки про метали та металургію" 23. Кому з великих хіміків належать слова: "Я вважаю, що прийде час шукати способи прямого отримання заліза і сталі з руд, минаючи чавун"? Чи вишукані ці способи? 24. При розробці конвертерного способу отримання сталі свої перші досліди Бессемер проводив у тиглях, встановлених в розпечених печах. У чому його помилка? 25. Ким запропоновані "кисневі ін'єкції" для мартенівського способу виробництва сталі? Що вони дають? 26. Хто з російських учених поклав початок алюминотермии? Чим ще знаменитий цей учений? 27. Хто розкрив секрет булата?
«Розумники й розумниці» І тайм «Хто спритніший?» У слові видаліть або додайте букву і отримайте назву. З назви якого хімічного елемента можна прибрати першу букву і отримати назву притоки Дністра? З назви якого хімічного елемента, викинувши перші дві літери, можна отримати назву річки? З назви якого хімічного елемента можна отримати, викинувши останню букву, назву стародавнього судна? Слово-заклик, з яким солдати йдуть в атаку, а мирні люди - на парад? До назви якого хімічного елемента потрібно додати в кінці три букви, щоб отримати назву героя давньогрецького міфу, що відправився в Колхіду за золотим руном? До назви якого хімічного елемента можна додати наприкінці дві букви і отримати назву корабля, що затонув, зіткнувшись з айсбергом? Гра, в якій, замінюючи одну з літер слова, отримують нове слово: З назви якого хімічного елемента, замінюючи першу літеру на іншу, можна отримати слово, що позначає назву протоки між Європою і Азією? З назви якої простої речовини, замінюючи першу літеру на іншу, можна отримати ім'я міфічної богині?
«Розумники й розумниці» І тайм «Хто спритніший?» У слові видаліть або додайте букву і отримайте назву. З назви якої простої речовини, замінюючи першу літеру на іншу, можна отримати складний шифр? З назви якої простої речовини, замінюючи першу літеру на іншу, можна отримати назву місцевості, де в ґрунті багато води? З назви якої простої речовини, замінюючи першу літеру на іншу, можна отримати назву інструменту? З назви якогЗ назви якого хімічного елемента, замінюючи дві останні букви на дві інші, можна отримати прізвище радянського космонавта? З якого хімічного елемента, замінюючи останню букву на іншу, можна отримати слово, що позначає назву гірської системи, що є межею між Європою і Азією?
З назви якого хімічного елемента, замінюючи дві останні букви на одну, можна отримати слово, що позначає назву міста-героя? З назви якого хімічного елемента, замінюючи дві останні букви на одну, можна отримати назву міста Куйбишева до 1935 р.? З назви якого хімічного елемента, замінюючи дві останні букви на одну, букви на одну,можна отримати назву частини континенту?можна отримати назву планети або назву фрегата російського військового флоту? З назви якого хімічного елемента, замінюючи дві останні букви на одну,можна отримати прізвище вченого - засновника однієї з найвищих премій? З назви якого хімічного елемента, замінюючи дві останні букви на одну,можна отримати назву частини континенту? У слові видаліть або додайте букву і отримайте назву. «Розумники й розумниці» І тайм «Хто спритніший?»
«Розумники й розумниці» ІІ тайм «Хто кмітливіший?» З одного і того ж слова, переставляючи склади та букви, а також при зворотному читанні (справа наліво), отримай зовсім інші. З назви якої простої речовини, змінюючи останню букву на іншу і читаючи з кінця, можна отримати слово, що означає назву тварини, яка може бути домашньою і дикою? З назви якої простої речовини, змінюючи останню букву на іншу і читаючи з кінця, можна отримати слово, що означає подовжене стебло або гілку деяких рослин, переважно винограду, верби? З назви якої простої речовини, переставляючи першу букву в кінець, можна отримати назву корисної копалини? З назви якої простої речовини, переставляючи першу букву в кінець, можна отримати назву одного з видів чотирикутника?
«Розумники й розумниці» ІІІ тайм «Чорний ящик» Відгадай шаради - загадки, в яких вигадане слово поділить на кілька частин, що мають самостійне значення Назва якого хімічного елемента, одного з неметалів, говорить про радісний стан людини? Перші два склади назви простої речовини є в назві одного з представників найважливішого класу органічних сполук, поширених у природі, останні три букви є також у назві найлегшого газу, а ще атоми хімічного елемента, з якого складається ця проста речовина входить до складу всіх органічних сполук.
«Розумники й розумниці» ІІІ тайм «Чорний ящик» Перший склад назви речовини - це перші дві літери назви похідних насичених вуглеводнів, в яких є група – NH2, другий склад означає один з музичних звуків; останній склад - це перший склад назви атома (йона) або групи атомів, які приймають електрони та утворюють хімічний зв'язок за рахунок вільної орбіталі та неподільної пари електронів донора; в цілому - це безбарвний газ із різким, характерним запахом, що майже в два рази легше повітря. Перші чотири букви позначають офіційну емблему держави, що є на печатках, грошових знаках, тощо; потім слідує перша буква хімічного елементу, який утворює просту речовину, що не буває в рідкому стані і при нагріванні сублімується в пари фіолетового кольору; наступні дві букви - перші в назві металу, сполуки якого володіють амфотерними властивостями; остання буква є першою в назві полярної молекули; в цілому це препарат для боротьби з рослинами – шкідниками.
Схожі презентації
Категорії