X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Сучасні цитотехнології"

Завантажити презентацію

"Сучасні цитотехнології"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Підготувала Учениця 10-Б класу Брикова Ганна

Слайд 2

Слайд 3

Цитотехнологія— мікроскопічна інтерпретація клітини для виявлення раку та інших патологій.

Слайд 4

Фахівці в області цитотехнологій ведуть розробки в галузі клітинної та молекулярної біології. Поточні проекти виконуються на сучасному рівні з використанням широкого спектру методів дослідження.

Слайд 5

Культуральні роботи проводяться у відповідних умовах в стерильних боксах, оснащених ламінарними шафами і CO2-інкубаторами.

Слайд 6

Для дослідження клітинних культур і внутрішньоклітинних процесів використовуються мікроскопи які дозволяють проводити флуоресцентні дослідження і оснащені високочутливими цифровими камерами.

Слайд 7

Для досліджень в галузі молекулярної біології використовуються методи ПЛР * (Полімеразна ланцюгова реакція), електропорація*, горизонтальний і вертикальний електрофорез з системою детектування гелів. Полімеразна ланцюгова реакція— експериментальний метод молекулярної біології, спосіб значного збільшення малих концентрацій бажаних фрагментів ДНК в біологічному матеріалі. Електропорація - створення пір у безслойній ліпідної мембрані під дією електричного поля.

Слайд 8

Цитотехнологія — відносно нова галузь біологічних досліджень. Вона використовує різні методи, насамперед, методи виділення клітин з організму і перенесення їх на поживні середовища. Там клітини продовжують жити і розмножуватися.

Слайд 9

Технологія включає в себе вивчення зразків, узятих з шийки матки, легень, шлунково-кишкового тракту або порожнини тіла. Зразки оцінюють фахівці-медики відповідних спеціалізацій. У деяких лабораторіях комп'ютер виконує початкову оцінку, виділивши слайди, області, які можуть становити особливий інтерес для подальшого розгляду. Аномальні зразки для остаточної інтерпретації розглядають фахівці-медики, патологоанатоми .

Слайд 10

Вчені з лабораторії лазерних цітотехнологій Інституту тепло-і масообміну розробили принципово нову технологію діагностики і лікування онкологічних захворювань на рівні окремих клітин шляхом лазерного нанотермоліза клітин - ЛАНТЕК. Процес виглядає наступним чином: в ракові клітини селективно вводяться золоті наночастинки, які у багато разів менше самих клітин і служать джерелами тепла при поглинанні короткого лазерного імпульсу, при цьому навколо наночастинок генеруються мікропузирі, відбувається локальний мікровибух, який знищує окремі ракові клітини і не пошкоджує сусідні здорові.

Слайд 11

вплив на окремі клітини; високі чутливість діагностики та ефективність руйнування ракових клітин; механічне, а не теплове руйнування окремих клітин. Оптичні властивості мікропузирей дозволяють використовувати їх в ролі оптичних маркерів для контролю в реальному часі ефективності руйнування пухлинних клітин.

Слайд 12

Слід пам'ятати, що цитологія не може замінити гістологічне дослідження. Вважають, що метод дуже корисний для навчання молодих цитологів і цітотехнологів.

Слайд 13

Використана література

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія