X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
розвиток життя у кайнозойську еру

Завантажити презентацію

розвиток життя у кайнозойську еру

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Бутлеров Олександр Михайлович Робота Учениці 11 класу Романюк Лесі

Слайд 2

Олександр Михайлович Бутлеров (3 вересня [15 вересня] 1828 , Чистополь - 5 серпня [17 серпня] 1886, село Бутлеровка, нині Олексіївський район Татарстану) - російський хімік, творець теорії хімічної будови органічних речовин, родоначальник «бутлеровской школи» російських хіміків, вчений-бджоляр і лепидоптерологов, громадський діяч, ректор Імператорського Казанського університету в 1860-1863 роках.

Слайд 3

Ще будучи вихованцем пансіону почав цікавитися хімією: разом з товаришами вони намагалися виготовити то порох, то «бенгальські вогні». Одного разу, коли один з дослідів привів до сильного вибуху, вихователь суворо покарав його. Три дні поспіль Сашу виводили і ставили в куток на весь час поки інші обідали. На шию йому вішали чорну дошку, на якій було написано «Великий хімік». Згодом ці слова стали пророчими. В Казанському університеті Бутлеров захопився викладанням хімії, професорами якої були К. К. Клаус і Н. Н. Зінін.

Слайд 4

З 1852 року, після переходу Клауса в Дерптський університет, Бутлеров очолив викладання всієї хімії в Казанському університеті. В 1851 Бутлеров захистив магістерську дисертацію «Про окисленні органічних сполук», а в 1854 в Московському університеті - докторську дисертацію «Про ефірних маслах».

Слайд 5

Відкривши новий спосіб отримання йодистого метилену, Бутлеров отримав і досліджував численні його похідні; вперше синтезував гексаметилентетрамін (уротропін) і тример формальдегіду (тріоксіметілен). У роботі, опублікованій в 1861 році Бутлеров показав, що тріоксіметілен при обробці вапняної водою переходить в цукристих речовин (реакція Бутлерова), яке він назвав метіленітаном (пізніше Е. Фішер встановив, що метіленітан - неоднорідне речовина, що містить α-акрозу і Формозу ). У цій статті Бутлеров відзначив, що отримання метіленітан - перший повний синтез цукристого речовини.  

Слайд 6

Основні ідеї теорії хімічної будови Бутлеров вперше висловив в 1861. Головні положення своєї теорії він виклав у доповіді «Про хімічному будову речовин», прочитане в хімічній секції З'їзду німецьких природознавців і лікарів в Шпейере (19 вересня 1861) і опублікованому в тому ж році на німецькому і в наступному - російською мовами

Слайд 7

Бутлеров вперше пояснив явище ізомерії тим, що ізомери - це сполуки, які мають однаковим елементарним складом, але різним хімічним будовою. В свою чергу, залежність властивостей ізомерів і взагалі органічних сполук від їх хімічної будови пояснюється існуванням в них передающегося вздовж зв'язків «взаємного впливу атомів», в результаті якого атоми залежно від їх структурного оточення набувають різне «хімічне значення».

Слайд 8

Бутлеров вперше почав на основі теорії хімічної будови систематичне дослідження полімеризації, продовжене в Росії його послідовниками і увінчалася відкриттям С. В. Лебедєвим промислового способу отримання синтетичного каучуку.

Слайд 9

Величезна заслуга Бутлерова - створення першої російської школи хіміків. Ще за його життя учні Бутлерова по Казанському університету В. В. Марковников, А. Н. Попов, А. М. Зайцев зайняли професорські кафедри в університетах.

Слайд 10

Бутлеров був поборником вищої освіти для жінок, брав участь в організації Вищих жіночих курсів в 1878, створив хімічні лабораторії цих курсів. В Казані та Петербурзі Бутлеров прочитав багато популярних лекцій, головним чином на хіміко-технічні теми. Крім хімії, Бутлеров багато уваги приділяв практичним питанням сільського господарства, садівництва, бджільництву, а пізніше також і розведенню чаю на Кавказі.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія