X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Роль вірусів у природі та житті людини

Завантажити презентацію

Роль вірусів у природі та житті людини

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Роль вірусів у природі та житті людини

Слайд 2

Девіз уроку: Не просто слухати, а чути. Не просто дивитися, а бачити. Не просто відповідати, а міркувати. Дружно і плідно працювати!

Слайд 3

Слайд 4

Мета уроку Розширити знання учнів про особливості будови вірусів. Ознайомити учнів із різноманітними вірусними захворюваннями рослин, тварин і людини. Розвивати вміння працювати з додатковою інформацією, аналізувати результати наукових досліджень. Сприяти формуванню основних гігієнічних норм і правил життєдіяльності. Здійснювати валеологічне виховання.

Слайд 5

МОЗКОВИЙ ШТУРМ

Слайд 6

Закінчити речення До неклітинних форм життя належать … Наука, що вивчає віруси … Існування вірусів довів … Віруси було відкрито у … році Бактеріофаги розмножуються у клітинах … Білкова оболонка вірусів називається … Віруси мають розміри … Чинники спадковості, розміщені в клітинах поза хромосомами …

Слайд 7

Правильні відповіді Віруси Вірусологія Д.Івановський 1892 рік Бактерій Капсид Від 20 до 300 нм Плазміди

Слайд 8

Слайд 9

Слайд 10

Вірус жовтої лихоманки

Слайд 11

Віруси жовтої лихоманки натуральної віспи

Слайд 12

Вірусні хвороби людини Віспа Натуральна віспа Вітряна віспа

Слайд 13

Слайд 14

Вірус грипу (збільшення в 30 000 раз).

Слайд 15

Слайд 16

Слайд 17

Пташиний грип

Слайд 18

Різноманітність вірусів Вірус папіломи Вірус сказу Вірус в слині Пташиний грип Вірус гепатиту

Слайд 19

Вірусні хвороби людей Папіломи

Слайд 20

Вірусні хвороби людей Хворий на енцефаліт Людина-кактус Після укусу комара Папіломи на обличчі Папіломи на пальці Вірусні висипи

Слайд 21

Вірусні хвороби людей Вірус перетворив індонезійця в людину - дерево Нарости, що схожі на дерев'яні з'явилися на тілі індонезійця у 15 років, коли він поранив коліно, в результаті поєднання папіломавірусної інфекції і рідкісного генетичного дефекту, через який імунна система не зменшує активність цього вірусу.

Слайд 22

Вірусний гепатит

Слайд 23

Вірусні хвороби людей Поліомієліт

Слайд 24

Кір

Слайд 25

Вірусні хвороби людей Свинка (паратит)

Слайд 26

Вірусні хвороби людини Герпес

Слайд 27

Вірусні хвороби людини

Слайд 28

Вірус СНІДу – чуми XX ст.

Слайд 29

ВІЛ / СНІД

Слайд 30

Шляхи передачі ВІЛ При використанні нестерильних голок чи шприців (тих, котрі вже були у використанні і заражені ВІЛ) для ін'єкцій; При переливанні інфікованої крові неінфікованій людині; При занятті незахищеним сексом;  Від інфікованої матері до новонародженої дитини під час виношування плоду, при пологах чи годуванні дитини грудьми (слід зазначити, що зараз існують ефективні препарати, що дозволяють запобігти передачі ВІЛ від матері до дитини. Ці препарати доступні в Україні).

Слайд 31

ВІЛ не передається Через чхання, кашель, при перебуванні в одному приміщенні з інфікованою людиною (вірус дуже нестійкий і гине поза організмом людини);  Через укуси комах;  Через домашніх тварин;  При використанні загального посуду (чашок, вилок, ложок), рушників, постільної білизни, телефону, унітазу, ванни, басейну, і т.д.; При обіймах, рукостисканні, поцілунку.

Слайд 32

Способи передачі вірусних захворювань Крапельная інфекція – найпоширеніший спосіб поширення респіраторних захворювань. При кашлі або чханні у повітря викидаються мільйони дрібних крапельок рідини (слизу або слини). Ці краплі разом з вірусами, що в них знаходяться, можуть вдихнути здорові люди, особливо в тих місцях, де велика їх кількість, або в погано провітрених приміщеннях. Деякі мікроорганізми, наприклад, такі як вірус віспи, дуже стійкі до висихання і зберігаються в пилинках, в яких уже висохли краплі слизу. Навіть, при розмові ми можемо отримати зараження, тому що з рота вилітають ультрамікроскопічні крапельки слини. Контактна передача (при безпосереньому фізичному контакті). В результаті такого контакту з хворими людьми чи тваринами передаються лише деякі хвороби. До них належать венеричні хвороби, які передаються статевим шляхом та СНІД. А також належать звичайні бородавки (папілломавірус) та простий герпес - "лихорадка" на губах.

Слайд 33

Шлях проникнення вірусів до організму хазяїна Хвороби Повітряно-краплинний Грип, віспа, кір Зїжею Ентерит, ящур Через шкіру Сказ, віспа,герпес Через кров Гепатит, СНІД За допомогою переносників Енцефаліт, жовта лихоманка Статевий Герпес, СНІД та ін.

Слайд 34

Переносники інфекції кашель

Слайд 35

Вірусні хвороби рослин

Слайд 36

Вірусні хвороби рослин Віруси викликають у рослин - мозаїку чи інші зміни забарвлення листків, чи квіток, кучерявість листків та інші зміни форми, карликовість. Вірусні хвороби рослин Вірусні хвороби рослин

Слайд 37

Значення вірусів Віруси є збудниками багатьох небезпечних хвороб людини, тварин та рослин. Вони передаються при безпосередньому фізичному контакті, повітряно-крапельним, статевим та іншими шляхами. А також можуть переноситися іншими організмами (переносниками): так, вірус сказу переноситься собаками, лисицями або летючими мишами. Більше десяти груп вірусів патогенні для людини. Серед ДНК-вірусів це: вірус віспи, вірус герпесу, аденовіруси (захворювання дихальних шляхів та очей), паповавіруси (бородавки), гепаднавіруси (гепатит B). Серед РНК-вірусів це: пикорнавіруси (гепатит A, полиіомієліт, ОРЗ), міксовіруси (грип, кір, свинка), арбовіруси (енцефаліт, жовта лихоманка). До вірусних захворювань належить і відкритий у 1981 р. вірус імунодефіциту людини, що викликає СНІД.

Слайд 38

Створіть пари 1.ВІЛ; а) людина; 2. Бактеріофаг; б) гриби; 3.Віруси, що спричинюють в) рослини; мозаїки; г) тварини; 4.Вірус герпесу. д) бактерії.

Слайд 39

Рефлексія сьогодні я узнав… було цікаво… було важко… я зрозумів, що… тепер я можу… я навчився… у мене отрималось … я зміг… я спробую… мене здивувало… урок дав мені для життя…

Слайд 40

Віруси Домашнє завдання Вивчити § 34, Створити пам’ятки «Шляхи запобігання ураження вірусами» Будьте здорові!

Слайд 41

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія