X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Роль вірусів і пріонів у природі й житті людини

Завантажити презентацію

Роль вірусів і пріонів у природі й житті людини

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Роль вірусів і пріонів у природі й житті людини

Слайд 2

1. Що таке пріони? 2. Як утворюються пріони? 3. Які форми життєвих циклів є у вірусів? 4. Яку будову мають віріони?

Слайд 3

Пріонні хвороби належать до групи нейродегенеративних захворювань куру, хвороба Крейтцфельдта — Якоба синдром Герстмана — Шрауслера — Шейнкера смертельне родинне безсоння.

Слайд 4

Шляхи зараження пріонами Через їжу (яловичину з худоби, хвору на коров’ячий сказ) Парентеральним шляхом (після внутрішньо м'язового введення препаратів, виготовлених з гіпофізу людини; зараження інструментами під час операцій) Спонтанна трансформація пріонного протеїну в інфекційний пріон (за поки що невідомих умов). Мутація гена пріонного білка (спадкова хвороба).

Слайд 5

Куру У 1957 р. Карлтон Гайдушек описав нове захворювання — куру, що було виявлене в мешканців Нової Ґвінеї, папуасів-канібалів. Характерною особливістю хвороби є підвищена збудженість, безпричинний сміх, тривала посмішка та напади буйного весілля. З припиненням канібалізму захворювання зникло.

Слайд 6

Хвороба Крейтцфельдта — Якоба Описане в 1920 р. Гансом Крейтцфельдтом, досліджене у 1921 році Альфонсом Якобом. Це прогресуюче дистрофічне захворювання кори великих півкуль, базальних гангліїв та спинного мозку. Вважається найбільш поширеною серед губчатих енцефалопатій у людей.

Слайд 7

Синдром Герстмана — Шрауслера — Шейнкера Уперше виявив у 1928 р. Я. Герстман. Повний клінічний опис цього явища він опублікував пізніше, у 1936 р., разом з Е. Штраусслером і Я . Шейнкером. Аутосомнодомінантне захворювання, що виникає в разі мутацій у гені пріонового протеїну й прогресує дуже повільно. У пацієнтів спостерігаються розлади координації рухів, часто розвивається тяжке слабоумство.

Слайд 8

Смертельне родинне безсоння Хвороба відкрита італійським лікарем Ігнаціо Ройтером у 1979 р. Наприкінці 1990-х удалося ідентифікувати мутацію, що викликала хворобу. Під дією утвореного пріону інші, нормальні, білкові молекули теж перетворюються на пріони. Це призводить до накопичення амілоїдних бляшок у таламусі (відділі мозку, відповідальному за сон).

Слайд 9

Вірус тютюнової мозаїки

Слайд 10

Кущиста карликовість томатів

Слайд 11

Жовтуха цукрового буряка

Слайд 12

Віспа

Слайд 13

Поліомієліт

Слайд 14

Сказ

Слайд 15

1. Збудниками яких захворювань людини є віруси? 2. Збудниками яких захворювань людини є пріони? 3. Яке значення мають віруси і пріони для сільського господарства? 4. Яке значення для еволюції живих організмів мають віруси? 5. Як використовують віруси в галузі біотехнології?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія