Регуляції функцій у багатоклітинних організмів НЕРВОВА РЕГУЛЯЦІЯ
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Нервова система складається з парного мозкового ганглія і нервових стовбурів, з'єднаних кільцевими перемичками. Тип нервової системи дифузно - вузловий. Передня частина нервової системи Загальний вид нервової системи.
Нервова система утворена навкологлотковим нервовим кільцем, від якого відходять нервові стовбури.
Нервова система складається з парного «головного мозку» (надглоточний нервовий вузол), окологлоткового кільця і черевного нервового ланцюжка. Виділяють три відділу в «головному мозку» передній, найбільший, пов'язаний з органами зору, середній - іннервує антени (вусики) і задній - пов'язаний з іншими органами чуття. Нервная система
Нервова система представлена нервовою трубкою, що лежить над хордою. Зовні вона здається однаковою по всій довжині, але в її внутрішні будову і функції відмінності. Зачатки головного мозку включає відділи (передній, проміжний, середній, довгастий) Нервова трубка
Головний мозок представлений переднім, проміжним, середнім, довгастим мозком і мозочком. проміжний має епіфіз і гіпофіз. У рухливих видів риб добре розвинений мозочок Мозочок координує роботу мускулатури, координує руху і збереження рівноваги. Зрительные нервы Головной мозг Передний мозг Средний мозг Мозжечок Продолговатый мозг
Збільшується передній мозок і розвиваються дві півкулі, в його даху з'являються нервові клітини. Спинномозкові нерви утворюють плечове і попереково-крижового зчеплення, що іннервує передні і задні кінцівки.
Головний мозок в цілому крупніше, ніж у земноводних; укрупнення переднього мозку пов'язане з розвитком мозкового зводу півкуль і початком розвитку кори; проміжний мозок зверху прикритий півкулями переднього мозку. Епіфіз у гаттерії та деяких ящірок служить додатковим фоторецептором. Гіпофіз бере участь у роботі ендокринної системи. Більш розвинений і середній мозок, що обробляє зорову інформацію. Мозочок великих розмірів у зв'язку з рухомим способом життя, прогресивно розвиваються і органи чуття.
Головний відділ має великі розміри півкуль переднього мозку, зорові горби середнього мозку і величезний складчастий мозочок. Дах півкуль має гладку поверхню, сіра речовина в ній виражено слабо. Зір у житті птахів відіграє велику роль, тому великі розміри зорових горбів середнього мозку. Розвиток мозочка пов'язаний зі складною поведінкою, яку він координує. Від головного мозку відходить 12 пар нервів.
Головний мозок тварин великий, особливо півкулі переднього мозку , які зверху покривають проміжний і середній мозок . Нова кора великих півкуль служить центром вищої нервової діяльності , що координує роботу інших відділів мозку. Кора великих півкуль несе численні борозни , Мозочок ссавців також порівняно великий і поділяється на кілька відділів , проміжний мозок - невеликий, середній мозок - малий. Довгастий мозок дає початок більшості головних нервів (V- XII пари). Нервові тракти пов'язують довгастий мозок зі спинним . Парасимпатична нервова система тварин утворена черепними нервами довгастого мозку і спинномозковими нервами крижового відділу. симпатична нервова система складається з нервових вузлів спинномозкових нервів шийного, грудного та поперекового відділів хребта.
Схожі презентації
Категорії