X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Мутаційна мінливість. Види мутацій

Завантажити презентацію

Мутаційна мінливість. Види мутацій

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Мутаційна мінливість. Види мутацій

Слайд 2

Мутаційна мінливість — це поява нових ознак в організмі внаслідок раптових змін структури спадкових одиниць (генів, хромосом) та успадкування цих змін. А — нормальне курча; Б — мутант.

Слайд 3

Мутація (латин. mutatio — зміна) — це зміна, що зумовлена реорганізацією структур відтворення, перебудовою генетичного апарату. Мутації виникають раптово, що іноді різко відрізняє організм від вихідної форми.

Слайд 4

Гуго де Фріз Коржинський Сергій Іванович

Слайд 5

Закон гомологічних рядів спадкової мінливості. Мутаційна теорія

Слайд 6

Вивчаючи мінливість ознак у злаків та інших родин, М. І. Вавилов виявив, що: Види та роди, генетично близькі між собою, характеризуються подібними рядами спадкової мінливості з такою правильністю, що, знаючи ряд форм одного виду, можна передбачити наявність подібних форм в інших близьких видів та родів. Цілі родини рослин характеризуються певним циклом мінливості, що відбувається через усі роди, які утворюють родину. М. І. Вавилов

Слайд 7

Основні положення мутаційної теорії Гуго де Фріза: • мутації виникають дискретно; • нові форми є константними, найчастіше рецесивними; • мутація — це завжди якісні зміни; • мутації різнонаправлені (можуть бути корисними, шкідливими або нейтральними); • ступінь вияву мутацій залежить від величини вибірки організмів, що вивчаються; • одні й ті самі мутації можуть виникати повторно.

Слайд 8

Види мутацій

Слайд 9

Генні (точкові) мутації — зміни нуклеотидної послідовності ДНК унаслідок помилок реплікації. У результаті таких мутацій змінюється амінокислотна послідовність білка, який кодується геном, і, як наслідок, змінюються його властивості.

Слайд 10

Хромосомні мутації (хромосомні аберації) — зміни в структурі хромосом, що виникають унаслідок їх перебудови (розриву хромосоми з утворенням фрагментів, які потім об’єднуються, але при цьому нормальна структура хромосоми не відновлюється). Розрізняють чотири основні типи хромосомних аберацій: • нестача; • делеція; • подвоєння (дуплікація); • інверсії; • транслокації.

Слайд 11

Геномні мутації пов’язані зі зміною кількості наборів хромосом. Гаплоїдний набір хромосом, а також сукупність генів, що містяться у гаплоїдному наборі хромосом, називають геномом. Поліплоїдія(алоплоїдія) — це кратне збільшення хромосомного набору в результаті порушення мейозу. Анеуплоїдія (гетероплоїдія) — зміна кількості хромосом в одній або декількох парах.

Слайд 12

Американка Брук Грінберг у свої 17 років виглядає як кількарічна дитина, має вагу 7 кг і зріст 76 см: вчені впевнені, що її генна мутація приховує загадку старіння. Брук Грінберг, який тоді було 9 років, на руках у своєї молодшої 6-річної сестри

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія