Мило
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Мило - це розчинна у воді миюча речовина, яка перебуває у рідкому або твердому стані) , виготовлена з'єднанням жирних кислот, лугів, рослинних масел. Мило використовують як засіб для очищення та догляду за шкірою або в ролі побутової хімії для прання.
Історична довідка Миловаріння - одне з найдавніших хімічних виробництв. Про мило було відомо фінікійцям ще в VI столітті до н.е. Перші письмові згадки - у Плінія Старшого (Iвек н.е.) в одному з 37 томів його «Природній історії»; Про професію миловара згадується в 385р. в записах Теодора Прісціануса.
Історична довідка Миття тіла віталося не завжди ... У Європі та Росії миловаріння виникло в XIII - XIV століттях; Пояснив суть процесу отримання мила в XIX столітті французький хімік Мішель Шеврель
Склад мила Натрієві, калієві і амонієві солі Інші речовини: барвники ароматизатори, дезинфікуючі лікувально-профілактичні додатки компоненти, що роблять піну по-справжньому білосніжною
Компоненти мила Натрієві солі жирних кислот Талловат натрію Натрієві солі кокосового масла Натрієва сіль пальмоядрова Кислоти Вода Хлорид натрію Гліцерин Ланолін Барвник Діоксид титану Лимонна кислота Бензойна кислота Вазелінове масло Жовч Етідронат
Призначення компонентів мила Миючі речовини Регулятори піноутворення і стійкості піни Барвники Відбілювачі Ароматизатори Зволожуючі компоненти Наповнювачі Антисептичні добавки (триклозан) Абразивні речовини (глини, подрібнений пісок, цегла та ін) в господарських милах
Якості мила розчинність у воді мийна здатність, мило повинно нормально стиратись (має бути невеликий розхід мила) і утворювати при цьому хорошу піну
Види мила Дитяче гігієнічне мило Відшелушуюче мило Відшелушуюче мило Парфумоване мило Косметичне мило Рідке мило
Дитяче гігієнічне мило – виготовляється з легких природних антисептичних компонентів: екстракту ромашки, календули, кори дуба, чебрецю. Таке мило підходить для ніжної шкіри – як дитячої, так і дорослої.
Відшелушуюче мило – крім традиційних компонентів, має скрабові частинки. Тому таке мило може успішно замінити скраб.
Парфумоване мило – зможе порадувати естетів різноманітними приємними ароматами. Такі аромати довго зберігаються на шкірі та допомагають цілий день підтримувати гарний настрій, а також поринути в улюблений аромат фруктів, ягід чи ароматичних масел.
Косметичне мило – має компоненти, які захищають шкіру від пересихання – це можуть бути різноманітні кремові добавки чи гліцерин. Таким милом слід користуватися тим, у кого суха чи нормальна шкіра. Косметичне мило звичайно містить екстракти трав, що мають заспокійливу або тонізуючу дію, масла що пом’якшують шкіру. Поживні компоненти – білки, зволожуючі речовини, вітаміни-антиоксиданти (захищають від передчасного старіння).
Рідке мило – найбільш гігієнічне, бо завдяки дозатору, воно захищає від контакту з руками та брудом на них. Також часто рідке мило має яскраво виражений косметичний ефект, оскільки в рідке середовище легше додати різноманітні корисні компоненти – ефірні масла, рослинні екстракти та інші.
Властивості мила Гіпоалергенність Бактерицидна, антисептична та протизапальна дія До складу мила входять тільки натуральні продукти, при його варінні застосовується холодний процес виробництва, завдяки чому зберігаються всі корисні властивості, які так необхідні для нашої шкіри. Ці властивості зберігаються завдяки відповідним маслам та добавкам. Це мило не тільки очищає шкіру, але і надійно захищає її від негативного впливу води з під крану та інших небажаних факторів навколишнього середовища.
Використання мила гігієнічних та косметичних цілей як засіб побутової хімії для прання, миття посуду тощо. Мило можна використовувати для:
Мийна дія мила – складний фізико-хімічний процес. Мило є посередником між полярними молекулами води і неполярними частинками бруду, нерозчиненого у воді. Умовно склад мила можна позначити формулою R–COONa, де R – вуглеводневий радикал, до складу якого можуть входити 12–17 атомів Карбону. За хімічною природою мило – це сіль, йонна сполука. Вона містить полярний залишок –COO–Na+ і неполярний радикал R. Під час миття молекули мила так орієнтуються на забрудненій поверхні, що полярні групи – COONa звернені до полярних молекул води, а неполярні вуглеводневі радикали – до неполярних часток бруду. Таким чином, частинки бруду ніби потрапляють в оточення молекул мила і легко змиваються з поверхні водою.
Синтетичні миючі засоби (СМС) - це рідкі, пастоподібні і порошкоподібні речовини, які містять поверхнево-активні речовини, а також інші органічні і неорганічні речовини, що підвищують ефективність поверхнево-активних речовин(ПАР).
Схожі презентації
Категорії