X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Механічна робота в системі "Людина"

Завантажити презентацію

Механічна робота в системі "Людина"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Механічна робота в системі « Людина»

Слайд 3

( хтось із великих )

Слайд 4

Слайд 5

А - ?

Слайд 6

М'язи людини

Слайд 7

Види роботи м'язів статична динамічна - робота,за якої м’язи перебувають у тривалому напруженні,але не змінюють своє положення в просторі - робота, за якої скорочення м’язів чергується з розслабленням; при цьому м’язи переміщуються

Слайд 8

Цікаво знати …. ….Найсильніший м'яз в людському організмі - язик. …. Неможливо чхнути , що не прикривши око. …. Щоб посміхнутися , треба задіяти 40 м'язів обличчя , а щоб натиснути на курок гвинтівки - всього 4 . …. Поцілунок приводить в рух 29 ( а при деяких « прийомах » - 34 ) м'язів обличчя: таке тренування є відмінною профілактикою зморшок.  …. При розмові ми синхронно задіємо близько 100 м'язів грудей , шиї , щелеп , язика і губ …. Абсолютна сила жувальних м'язів на одній стороні дорівнює 195 кг , а скорочення м'язів з двох сторін може досягати сили 390 кг. Але такий тиск не зможе витримувати пародонт , і тому жувальний тиск дорівнює 9-15 кг (максимум 100 кг , коли ви гризете горіхи). 

Слайд 9

…. Абсолютна сила жувальних м'язів на одній стороні дорівнює 195 кг , а скорочення м'язів з двох сторін може досягати сили 390 кг. Але такий тиск не зможе витримувати пародонт , і тому жувальний тиск дорівнює 9-15 кг ( максимум 100 кг , коли ви гризете горіхи). …. Чим більше м'язова маса, тим більше слід споживати калорій. Наприклад, для спортсмена добова норма становить 6000 калорій, а для середньостатистичного молодого людини близько 3000 Ккал. …. Стременцевий м'яз найменший, довжина його 1,27 мм. …. Протягом дня людина робить до 30000 кроків, тобто близько 10 км. За кожні 11 років він непомітно проходить шлях рівний кола екватора. …. "Найбільша вага піднята людиною" це досягнення належить відомому Українському богатирю Дмитру Халаджі. Ви напевно пам'ятаєте його виступу в телешоу Україна має талант. Він зумів підняти Газель на пів метра від землі. Вага при цьому досягае позначки 2400 кг.

Слайд 10

№1. Яку роботу здійснить спортсмен, пробігаючи дистанцію в 100м, якщо на ахіллове сухожилля при бігу діє розтягуюча сила 4000Н і при поштовху нога нахилена під кутом в 60о горизонту?

Слайд 11

Важіль першого роду

Слайд 12

Важіль другого роду

Слайд 13

Важіль третього роду

Слайд 14

Пізнай себе

Слайд 15

Визначення потужності під час підйому по сходах

Слайд 16

Слайд 17

Цикл роботи серця

Слайд 18

№2. За добу людське серце робить близько 100000 ударів. При одному ударі виконується така ж робота, як при піднятті вантажу масою 1кг на висоту 20см. Обчислити роботу, яку виконує серце людини за добу.

Слайд 19

….Серце починає битися через чотири тижні після зачаття, не зупиняючись до самої смерті. ….Жіноче серце зазвичай б'ється швидше, ніж чоловіче. Так, швидкість серцебиття чоловіка становить приблизно 70 ударів на хвилину, жінки – 78 ….За одне скорочення серце людини викидає в середньому 60 мілілітрів крові. Це складає 420 мілілітрів в хвилину, більше 25 літрів в годину, 600 літрів в добу, більше 200 тисяч літрів в рік! Протягом життя середньої тривалості серце перекачує майже 5,7 млн літрів крові. ….Коли тіло знаходиться у стані спокою, потрібно всього 6 секунд для того, щоб кров надійшла від серця до легень і назад, всього 8 секунд необхідно для здійснення кровопостачання мозку, і, нарешті, 16 секунд витратяться на те, щоб кров досягла пальців і повернулася.

Слайд 20

….Серце важить близько 300 грамів, але при цьому за 10 хвилин виконує роботу, достатню, щоб підняти людину, що важить 65 кілограмів, на висоту 10 метрів! ….Кровопостачання відсутнє тільки у рогівці ока. ….Оскільки серце виробляє власні електричні імпульси, воно може функціонувати навіть у разі відокремлення від тіла, і до тих пір, поки буде отримувати достатню кількість кисню. ….За 8,5 години лижного пробігу на 100км серце спортсмена перекачує 35 тонн крові ….Щодня серце виробляє достатню кількість енергії для того, щоб проїхати на авто 32 км. За все життя енергії вистачило б для здійснення подорожі на Місяць і назад. ….. На серце щорічно витрачається кількість енергії достатню для підняття вантажу 900кг на висоту 14м.

Слайд 21

Слайд 22

Практична робота 1. Визначення роботи серця СОК (в л): підлітки – 0,065; дорослі – 0,07 № досліду ЧСС (ударів/хв.) ХОК=СОК∙ЧСС (л/хв.) АД А=ХОК∙АД∙9,81 (Дж)

Слайд 23

2. Визначення економічності роботи серця А – пульс за одну хвилину В – пульс за одну хвилину після фізичного навантаження 30 %

Слайд 24

Слайд 25

2.Фізіологи визначають роботу серця за допомогою наступної формулу: де М - маса крові, D - тиск крові в аорті, С - число серцебиття за 1 хвилину. Розрахуйте роботу шлуночків, якщо М = 0,07 кг, тиск в аорті 20 Па, число серцевих скорочень за 1 хвилину 72. Домашнє завдання: 1. Під час важкої фізичної роботи серце людини скорочується до 150 разів на хвилину. При кожному своєму скороченні воно здійснює роботу, рівну підняттю вантажу масою 500 г на висоту 40 см. Визначте потужність, що розвивається серцем в цьому випадку. 1.Розв‘язати задачі: 2. Запропонуйте комплекс заходів, спрямованих на підвищення працездатності людини.

Слайд 26

Слайд 27

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія