X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Кругообіг речовин у природі"

Завантажити презентацію

"Кругообіг речовин у природі"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Кругообіг речовин у природі

Слайд 2

Кругоо біг речови н і ене ргії — багаторазова участь речовин і енергії в процесах, які протікають в географічній оболонці планети. Розрізняють геологічний кругообіг і біологічний, який відбувається між організмами і середовищем існування.

Слайд 3

Взаємодія основних форм життєдіяльності. Базові предметні характеристики Речовина Енергія Інформація Збереження Конституція Енергетичний баланс Стереотип Відтворення Обмін речовин Енергообмін Зворотній зв’язок Розвиток Асиміляція Активізація Випереджувальне відображення Руйнування Дисиміляція Мінімізація енергії Гальмування

Слайд 4

Біологічний кругообіг Під біологічним кругообігом речовин розуміють надходження речовин і хімічних елементів з ґрунту й атмосфери до живих організмів, утворення в цих тілах нових складних сполук та їх повернення з організмів або продуктів їх розкладу до ґрунту й атмосфери

Слайд 5

Слайд 6

Геологічний кругообіг Геологічний кругообіг - це обмін речовинами між сушею та Світовим океаном. Насамперед відбувається глобальна циркуляція води, тобто спочатку випадання атмосферних опадів, потім - поверхневий та підземний стік, інфільтрація, випаровування і врешті-решт - конденсація; потім знову випадають опади.

Слайд 7

Слайд 8

Вплив антропогенного фактора на колообіг. Людина небувало прискорила колообіг деяких речовин - родовища заліза, цинку, свинцю інших елементів, які природа накопичувала мільйони років, швидко вичерпуються. Антропогенна дія робить помітний вплив на круговорот кисню в біосфері. З розвитком промисловості і транспорту кисень використовується на процеси горіння.

Слайд 9

Слайд 10

Кількість опадів в промислових регіонах, як правило, збільшується. Причиною цього служить велика кількість найдрібніших частинок мінеральних речовин, прискорюючих конденсацію водяної пари. Інший приклад — посилення стоку води в результаті знищення рослинного покриву.

Слайд 11

Слайд 12

Кругообіг вуглецю Вуглеце вий цикл (англ. Carbon cycle) — кругообіг вуглецю (у різних формах, наприклад, у вигляді двоокису вуглецю) між атмосферою, океаном, біосферою та надрами Землі. Колообіг вуглецю у природі включає біологічний цикл, виділення СО2 в атмосферу при згорянні палива, із вулканічних газів, гарячих мінеральних джерел, із поверхневих шарів океанічних вод та ін.

Слайд 13

Слайд 14

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія