Кровоносна система
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Кровоносна система. Кровоносна система. У ссавців є два круги кровообігу і чотирикамерне серце (1), що має два передсердя і два шлуночки. У лівій половині серця знаходиться артеріальна кров, в правом – венозна. Артеріальна кров з лівого шлуночку по великому кругу кровообігу рухається по лівій дузі аорти (2), сонній артерії (3), спинній аорті (4), кров через капілярну мережу поступає до тканин внутрішніх органів, де віддає кисень і поживні речовини, насичується вуглекислим газом і продуктами обміну і перетворюється на венозну кров. По задній порожнистій вені (5), від головного мозку по яремних венах (6) венозна кров приноситься до правого передсердя. Від правого шлуночку по малому кругу кровообігу венозна кров рухається по легеневих артеріях (7) і поступає до легенів. У капілярній системі легенів кров збагачується киснем і стає артеріальною, потім вона збирається в легеневі вени. По легеневих венах (8) вона поступає в праве передсердя. Еритроцити, що містять гемоглобін, необхідний для газообміну, утворюються в селезінці (9).
Нервова система, як і у більшості багатоклітинних тварин, підрозділяється на центральну і периферичну. Центральна складається з головного і спинномозкового відділів. У головному мозку найбільш розвинений передній мозок, з нюховими долями (1) і крупними півкулями (2). Поверхня півкуль утворена декількома шарами нервових клітин, званих корою. Тут знаходяться центри вищої нервової діяльності. Поверхня кори збільшена за рахунок численних звивин. Півкулі повністю прикривають проміжний і, частково, середній мозок (3). Добре розвинений мозочок (4), в якому знаходяться центри координації рухів. Він зверху прикриває довгастий мозок (5). Периферична нервова система утворена 12 парами черепно-мозкових нервів (6) і численними спинно-мозковими нервами (7), що відходять від спинного мозку (8). Найбільш потужні нервові стовбури відходять до кінцівок (9). Нервова система, як і у більшості багатоклітинних тварин, підрозділяється на центральну і периферичну. Центральна складається з головного і спинномозкового відділів. У головному мозку найбільш розвинений передній мозок, з нюховими долями (1) і крупними півкулями (2). Поверхня півкуль утворена декількома шарами нервових клітин, званих корою. Тут знаходяться центри вищої нервової діяльності. Поверхня кори збільшена за рахунок численних звивин. Півкулі повністю прикривають проміжний і, частково, середній мозок (3). Добре розвинений мозочок (4), в якому знаходяться центри координації рухів. Він зверху прикриває довгастий мозок (5). Периферична нервова система утворена 12 парами черепно-мозкових нервів (6) і численними спинно-мозковими нервами (7), що відходять від спинного мозку (8). Найбільш потужні нервові стовбури відходять до кінцівок (9).
Орган слуху складається із зовнішнього , середнього та внутрішнього вух, у середньому вусі –три слухові кісточки( стріменце , коваделко і молоточок). У деяких видів виявлено здатність до звукової локації (ехолокації).Орган слуху складається із зовнішнього , середнього та внутрішнього вух, у середньому вусі –три слухові кісточки( стріменце , коваделко і молоточок). У деяких видів виявлено здатність до звукової локації (ехолокації).
Схожі презентації
Категорії