X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Кров"

Завантажити презентацію

"Кров"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Слайд 3

Внутрішнє середовище організму. Склад крові. Еритроцити. Гемоглобін. Лейкоцити. Тромбоцити. Переливання крові. Резус – конфлікт.

Слайд 4

Слайд 5

Складають рідини, які взаємодіють між собою, і за допомогою яких в організмі відбуваються всі важливі фізіологічні процеси. До них належать:

Слайд 6

Кров рухається по замкнутих судинах і з клітинами тіла не контактує. Тканинна рідина утворюється з рідкої частини крові. Лімфа утворюється з тканинної рідини.

Слайд 7

В організмі дорослої людини міститься 5-6 л крові. Її об’єм становить 6-8% маси тіла.

Слайд 8

Слайд 9

Слайд 10

еритроцити лейкоцити тромбоцити

Слайд 11

Слайд 12

Виконує роль міжклітинної рідини. Вона містить 91% води і 9% розчине-них в ній речовин: білків, вуглеводів, амінокислот, жирів, глюкози, гормонів, мінеральних солей, мікроелементів, вітамінів… Мінеральні речовини становлять 0,9%. Вони подані катіонами та аніонами: Na, K, Ca, Cl, HCO3, HPO4…

Слайд 13

Слайд 14

Дрібні без’ядерні клітини d=7,5 мкм. Їх кількість в 1 куб. мм крові становить 5-5,5 млн. Форма нагадує двоввігнутий диск, що сприяє кращому проникненню в них кисню.

Слайд 15

Живуть еритроцити близько 120 днів. Потім руйнуються у печінці і селезінці. Кров постійно поповнюється новими клітинами, що утворюються у червоному кістковому мозку з особливих клітин, які називаються стовбуровими.

Слайд 16

Слайд 17

Слайд 18

Основна функція еритроцитів – постачання кисню до кожної клітини. Вони переносять його від легень до клітин, а вуглекислий газ від клітин до легень.

Слайд 19

Слайд 20

Слайд 21

До складу еритроцитів входить гемоглобін. Він складається із залізо- вмісної частини – гему та білкової частини – глобіну. Сполука гемоглобіну з киснем називається оксигемоглобін – HbO2, а з вуглекислим газом – HbCO2 – карбгемоглобін.

Слайд 22

Слайд 23

Слайд 24

Безбарвні клітини крові амебоїдної форми, що мають ядро. В 1 куб.мм крові їх 6-8 тис. За будовою вони не однакові. У цитоплазмі деяких наявні зернятка, їх називають зернистими. Існують невеликі, з темним ядром – лімфоцити.

Слайд 25

Утворюються лейкоцити у червоному кістковому мозку, селезінці, лімфатичних вузлах. Тривалість їх життя від кількох днів до кількох тижнів, а деякі живуть до 10 років.

Слайд 26

Слайд 27

Співвідношення між різними лейкоцитами у крові людини - це лейкоцитарна формула.

Слайд 28

Слайд 29

Слайд 30

Основна функція лейкоцитів – захист організму від бактерій, вірусів та інших чужорідних речовин. Процес поглинання та перетравлю- вання лейкоцитами різних сторонніх частин носить назву фагоцитоз, який був відкритий І.І.Мєчніковим, за що учений отримав Нобелівську премію.

Слайд 31

Слайд 32

Слайд 33

Тромбоцити – кров’яні пластинки, найдрібніші формені елементи d=1,5-2 мкм. В 1 л крові 200-400 10 . Усього в організмі 1,5 трлн. тромбоцитів.

Слайд 34

Слайд 35

Основна функція тромбоцитів – участь у зсіданні крові. Це захисна реакція, спрямована на зупинку кровотечі.

Слайд 36

Розчинний білок фібриноген перетворюється у нерозчинний фібрин: Фібриноген + Са2+ Фібрин Ферменти тромбоцитів

Слайд 37

Слайд 38

Транспортна функція включає: Живильну – транспортування поживних речовин від органів травлення до клітин тіла. Дихальну – полягає у перенесенні кисню від легень до клітин, а вуглекислого газу від клітин до органів дихання. Видільну – перенесення від клітин до органів виділення продуктів обміну, надлишку води та мінеральних солей.

Слайд 39

Регуляторна функція забезпечується перенесенням гормонів та інших біологічно активних речовин від місця їх утворення до усіх клітин тіла. Терморегуляторна полягає у підтри- манні постійної температури тіла. Захисна – кров бере участь у захисті організму від отруйних речовин, вірусів, м\о та утворює тромб під час поранень.

Слайд 40

Слайд 41

Група крові залежить від наявності в еритроцитах білків-аглютиногенів та в плазмі крові білків-аглютининів.

Слайд 42

- І група – універсальний донор, може давати кров усім іншим групам. - ІІ група може давати ІІ та ІV. - ІІІ група може давати ІІІ та ІV. - ІV група – універсальний реціпієнт, може лише приймати кров від інших.

Слайд 43

Слайд 44

Реакція аглютинації – склеювання еритроцитів

Слайд 45

Слайд 46

Слайд 47

Резус-належність – це наявність на мембрані еритроцитів білка – резус-фактора. Людей, що мають такий білок називають резус-позитивними, їх 86%, а тих, що не мають даного білка називають резус-негативними, їх 14%.

Слайд 48

Слайд 49

Резус-конфлікт виникає, коли мати є резус-негативною, а дитина – резус-позитивною. У крові матері з’являються антитіла – специфічні білки, які руйнують еритроцити матері або дитини.

Слайд 50

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія