Конспект уроку загальна характеристика типу кільчасті черви
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Клас Гідроїдні Тіло гідри циліндричної форми розміром від 1 до 1,5 см (причому тіло не перевищує довжину 5 – 7 мм, а щупальця здатні витягуватися на декілька сантиметрів) На одному кінці тіла знаходиться підошва, яка служить для прикріплення до підводних предметів, а на протилежному –ротовий отвір, оточений довгми щупальцями (5 -12)
Полювання гідри відбувається за допомогою жалких клітин. На поверхні клітин знаходиться чутливий волосок. При доторканні до нього здобичі, із капсули викидається жалка нитка. Через нитку в тіло жертви вводиться отрута, яка паралізує жертву або вбиває її. Жалкі клітини після разового використання гинуть і замінюються новими.
Друга перемога Геракла Після першої перемоги цар Еврисфей послав Геракла вбити лернійську гідру. Це було чудовисько з тілом змії і девятьма головами дракона. Боротьба з нею була небеспечною тому, що одна з голів її була безсмерною. Геракл переміг гідру. Якщо говорити про справжню гідру, то її здатність до регенерації неймовірна. Нова тварина здатна вирости з 1/200 частини тіла гідри.
Фізалії Тіло фізалії складається із великого пухіря, який досягає величини дитячої голівки, і плавального стовпа. Хоча зовні фізалії виглядають як поодинокі особини, насправді це колонія поліпів.В ній окремі особини прикріплюються до єдиного стовпа, в якому формується загальна кишкова порожнина. Верхній кінець стовпа вздутий і називається повітряним пухірем або парусом. Опіки фізалій дуже хворобливі, на шкірі зявляються пухірі, збільшуються лімфатичні вузли, підвищується потовиділення, стає важко дихати.
Португальський кораблик Близьким родичем фізалій є португальський кораблик. Колонії кораблика дуже мальовничі, вони цілими «флотиліями» плавають по поверхні океану. Вниз від поплавка тягнуться смертоносні отруйні щупальця, які здатні паралізувати велику рибу і підтягувати її до травних органів.
Клас Сцифоїдні (Медузи) Тіло медуз на 97% складається з води. Рухаються медузи реактивним способом: медуза працює як насос, втягує воду у свій зонтик, а потім, скорочуючись, виштовхує її назовні. Вода виштовхується в одному напрямку, а медуза пересувається в протилежному.
Вогняна медуза - ціанея Діаметр її купола - 2-3 метра, а пучки ниткоподібних щупалець досягають до 30 метрів, можуть накрити пятиповерховий будинок. Її максимальна маса – біля 1 тонни.
Хрестовичок Зустрічається в північних морях. Опік хрестовичка подібний до опіка кропиви, але на відміну від нього тягне за собою важку хворобу з болями в суглобах, хребті, ураженні центральної нервової системи, онемінням рук і ніг, порушенням психіки.
Морська оса Найотруйніша медуза. Зустрічається в теплих водах індійського та Тихого океанів. Отрута морської оси дуже сильна і, навіть розбавлена в 10 000 разів вбиває морську свинку через 10 секунд. Жодна отрута не викликає такої миттєвої смерті. Після укусу виникає біль з втратою свідомості, миттєво приривається дихання, і за 1 – 2 хвилини настає параліч серця.
Клас Коралові поліпи Коралові поліпи - це скелетні морські утворення колоніальних поліпів. В «Метаморфозах» Овідія говориться про те, що корали виникли з крові Горгони. Після того, як чудовисько було вбито героєм Персеєм, вона пролилась на дно моря і проросла у вигляді кроваво-червоного деревця – корала.
Характерною особливістю поліпів є наявність скелета, який може бути вапняковим або складатися з рогоподібної речовини . Ріст колоній коралових поліпів відбувається досить швидко – при сприятливих умовах до 20 см в рік.
Актинії – поодинокі поліпи Вступають в симбіотичні відносини з раком-самітником, який садить на себе актинію. За допомогою її щупалець з жалкими клітинами, рак - самітник захищається, одночасно, часточки їжі , які залишає рак, стають здобиччю актинії.
Коралові рифи – це густі поселення коралів на мілководдях. Атоли – коралові острови – кільце коралової суші зовні оточене глибинами, а всередині мілководдя .
Мавзолей Тадж-Махал Тадж-Махал - «поема в камені", "мраморна пісня" – є шедевром світової архітектури, і корали на його основі подобні диханню ранкової зорі над переливами моря.
Морське пір’ я Одними із самих ефективних коралів є морське пір'я. Світиться морське перо рожевим, червоним світлом. Світло випромінюється особливим слизом, який виділяють клітини. Можливо ця властивість і була покладена в основу казки про Жар-птаха. Деякі випромінюють світло постійно, деякі – в умовах повної темряви. Світиться морське перо лише в умовах подразнення.
Символічне значення В Европі корал – символ скромності. Також вважаєтся, що корал надає людині мудрості, оберігаючи власника від демонів. За червоним коралом закріплене символічне значення крові, пролитою мучениками, тому багато духовних людей носили при собі коралові чітки і распяття. Корал використовувався як амулет, який оберігає від зглазу, тому вішався на шию дітям, а також підвішували над колискою малят. С таким своїм значенням він зображується ( у вигляді нитки бус) на зображеннях діви Марії і Маляти Христа.
Схожі презентації
Категорії