X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Конспект уроку загальна характеристика типу кільчасті черви

Завантажити презентацію

Конспект уроку загальна характеристика типу кільчасті черви

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тип Кишковопорожнинні Різноманітність

Слайд 2

Слайд 3

Клас Гідроїдні Тіло гідри циліндричної форми розміром від 1 до 1,5 см (причому тіло не перевищує довжину 5 – 7 мм, а щупальця здатні витягуватися на декілька сантиметрів) На одному кінці тіла знаходиться підошва, яка служить для прикріплення до підводних предметів, а на протилежному –ротовий отвір, оточений довгми щупальцями (5 -12)

Слайд 4

Слайд 5

Полювання гідри відбувається за допомогою жалких клітин. На поверхні клітин знаходиться чутливий волосок. При доторканні до нього здобичі, із капсули викидається жалка нитка. Через нитку в тіло жертви вводиться отрута, яка паралізує жертву або вбиває її. Жалкі клітини після разового використання гинуть і замінюються новими.

Слайд 6

Друга перемога Геракла Після першої перемоги цар Еврисфей послав Геракла вбити лернійську гідру. Це було чудовисько з тілом змії і девятьма головами дракона. Боротьба з нею була небеспечною тому, що одна з голів її була безсмерною. Геракл переміг гідру. Якщо говорити про справжню гідру, то її здатність до регенерації неймовірна. Нова тварина здатна вирости з 1/200 частини тіла гідри.

Слайд 7

Фізалії Тіло фізалії складається із великого пухіря, який досягає величини дитячої голівки, і плавального стовпа. Хоча зовні фізалії виглядають як поодинокі особини, насправді це колонія поліпів.В ній окремі особини прикріплюються до єдиного стовпа, в якому формується загальна кишкова порожнина. Верхній кінець стовпа вздутий і називається повітряним пухірем або парусом. Опіки фізалій дуже хворобливі, на шкірі зявляються пухірі, збільшуються лімфатичні вузли, підвищується потовиділення, стає важко дихати.

Слайд 8

Португальський кораблик Близьким родичем фізалій є португальський кораблик. Колонії кораблика дуже мальовничі, вони цілими «флотиліями» плавають по поверхні океану. Вниз від поплавка тягнуться смертоносні отруйні щупальця, які здатні паралізувати велику рибу і підтягувати її до травних органів.

Слайд 9

Клас Сцифоїдні (Медузи) Тіло медуз на 97% складається з води. Рухаються медузи реактивним способом: медуза працює як насос, втягує воду у свій зонтик, а потім, скорочуючись, виштовхує її назовні. Вода виштовхується в одному напрямку, а медуза пересувається в протилежному.

Слайд 10

Слайд 11

Вогняна медуза - ціанея Діаметр її купола - 2-3 метра, а пучки ниткоподібних щупалець досягають до 30 метрів, можуть накрити пятиповерховий будинок. Її максимальна маса – біля 1 тонни.

Слайд 12

Медузи Чорного моря Аурелія Коренерот

Слайд 13

Хрестовичок Зустрічається в північних морях. Опік хрестовичка подібний до опіка кропиви, але на відміну від нього тягне за собою важку хворобу з болями в суглобах, хребті, ураженні центральної нервової системи, онемінням рук і ніг, порушенням психіки.

Слайд 14

Морська оса Найотруйніша медуза. Зустрічається в теплих водах індійського та Тихого океанів. Отрута морської оси дуже сильна і, навіть розбавлена в 10 000 разів вбиває морську свинку через 10 секунд. Жодна отрута не викликає такої миттєвої смерті. Після укусу виникає біль з втратою свідомості, миттєво приривається дихання, і за 1 – 2 хвилини настає параліч серця.

Слайд 15

Клас Коралові поліпи Коралові поліпи - це скелетні морські утворення колоніальних поліпів. В «Метаморфозах» Овідія говориться про те, що корали виникли з крові Горгони. Після того, як чудовисько було вбито героєм Персеєм, вона пролилась на дно моря і проросла у вигляді кроваво-червоного деревця – корала.

Слайд 16

Характерною особливістю поліпів є наявність скелета, який може бути вапняковим або складатися з рогоподібної речовини . Ріст колоній коралових поліпів відбувається досить швидко – при сприятливих умовах до 20 см в рік.

Слайд 17

Актинії – поодинокі поліпи Вступають в симбіотичні відносини з раком-самітником, який садить на себе актинію. За допомогою її щупалець з жалкими клітинами, рак - самітник захищається, одночасно, часточки їжі , які залишає рак, стають здобиччю актинії.

Слайд 18

Коралові рифи – це густі поселення коралів на мілководдях. Атоли – коралові острови – кільце коралової суші зовні оточене глибинами, а всередині мілководдя .

Слайд 19

Мавзолей Тадж-Махал Тадж-Махал - «поема в камені", "мраморна пісня" – є шедевром світової архітектури, і корали на його основі подобні диханню ранкової зорі над переливами моря.

Слайд 20

Морське пір’ я Одними із самих ефективних коралів є морське пір'я. Світиться морське перо рожевим, червоним світлом. Світло випромінюється особливим слизом, який виділяють клітини. Можливо ця властивість і була покладена в основу казки про Жар-птаха. Деякі випромінюють світло постійно, деякі – в умовах повної темряви. Світиться морське перо лише в умовах подразнення.

Слайд 21

Червоний шляхетний корал

Слайд 22

Символічне значення В Европі корал – символ скромності. Також вважаєтся, що корал надає людині мудрості, оберігаючи власника від демонів. За червоним коралом закріплене символічне значення крові, пролитою мучениками, тому багато духовних людей носили при собі коралові чітки і распяття. Корал використовувався як амулет, який оберігає від зглазу, тому вішався на шию дітям, а також підвішували над колискою малят. С таким своїм значенням він зображується ( у вигляді нитки бус) на зображеннях діви Марії і Маляти Христа.

Слайд 23

Джерела інформації www.home-edu.ru/

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія