X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Гігієна"

Завантажити презентацію

"Гігієна"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ГІГІЄНА

Слайд 2

ГІГІЄНА У ПІДЛІТКІВ Гігієна дітей та підлітків є розділом вікової гігієни, що визначає засоби, за допомогою яких формується здоровий організм на все подальше життя. Таким чином, гігієна дитячого віку є надзвичайно своєрідною, як своєрідним є загалом і дитячий вік. Предметом гігієни дітей та підлітків є динамічне (в процесі вікового розвитку) вивчення впливу факторів зовнішнього середовища, в тому числі виховання і навчання, на здоров'я дітей і підлітків. Гігієнічні норми також диференціюються відповідно до віку. Вирішення гігієнічних проблем соціального та професійного становлення підростаючого покоління передбачає створення здорових, повноцінних, з гігієнічної точки зору, умов побуту, навчання та виховання дітей і підлітків. Але це, в свою чергу, можливе лише при запровадженні ретельно відпрацьованої системи контролю з боку медичних працівників, головним завданням якої є збереження та зміцнення здоров'я.

Слайд 3

ГІГІЄНА ПОРОЖНИНИ РОТА ТА ЗУБІВ Здорові білі зуби є одним з основних атрибутів краси. Стан зубів також впливає на наше загальне здоров'я. Ось чому для нас так важлива правильна гігієна порожнини рота. Гігієна порожнини рота впливає на стан зубів і захищає їх від найбільш поширених і найбільш небезпечних в наслідках хворобах.

Слайд 4

КАРІЄС Ця проблема зачіпає близько 95% жителів країни. Причиною карієсу є накопичення на поверхні зубів нальоту після кожного прийому їжі. У залишках їжі швидко розмножуються бактерії, виділяючи кислоти в процесі своєї життєдіяльності. Під дією цих кислот починається процес демінералізації, тобто руйнування і виведення кальцію, фосфору та інших мінералів з емалі зубів. Емаль стоншується, з'являються порожнини, які з часом стають все ширше. Пошкодження емалі і веде до різних попутним проблемам. В організм потрапляє інфекція, поширюється по крові, викликаючи важкі наслідки. Особливо карієс небезпечний для вагітних жінок, адже це "відкриті двері" для хвороб.

Слайд 5

ЧИСТА ШКІРА Всім нам подобається красиво одягатися, бути охайними і акуратними, щоб зовнішній вигляд ні в якому разі не зіпсував нашу репутацію. А чи так ретельно Ви підходите до чистоти Вашої шкіри? Якщо Ви подумали, що зараз мова піде про необхідність регулярного миття тіла, то не зовсім праві. Хочеться обговорити питання регулярного миття рук, тому що від того, наскільки ретельно Ви підходите до питання гігієни залежить багато в чому загальний стан Вашого здоров'я.

Слайд 6

Як правильно мити руки Вище закатати рукави; Підставити руки під струмінь води і намочити їх; Взяти мило в руки і намилити їх до появи піни; Потерти руку об руку; Змити великою кількістю води піну; Перевірити те, наскільки якісно вимиті руки; Вмочити сухим і чистим рушником; Притиснути руки до щік тильною стороною для перевірки сухості долонь.

Слайд 7

Захворювання від брудних рук Існує безліч захворювань, яких можна уникнути, якщо вчасно помити руки (або хоча б протерти вологою серветкою дезінфікуючої). Одне з таких захворювань в простолюдді називається «хворобою брудних рук», а в медицині - на дизентерію. Черевний тиф, гепатит, холера - всі ці хвороби також є результатом поганого миття рук. Безліч людей потрапляють до лікарень саме через свою халатність, забуваючи вчасно помити руки перед прийомом їжі.

Слайд 8

ГІГІЄНА ТІЛА Догляд за шкірою є необхідною умовою для збереження її чистоти і нормальної функції. Гігієна шкіри передбачає підтримання її в чистоті Вода, яка добре змиває з поверхні шкіри всі сторонні домішки, не є для неї індиферентною, оскільки різні хімічні речовини, які входять до її складу, можуть мати подразнювальні властивості. Найкращою для миття є м'яка дощова або снігова вода, в якій відсутні солі кальцію. Воду можна пом'якшити за допомогою кип'ятіння або додавання до неї питної соди, гліцерину, мигдалевих висівок тощо.

Слайд 9

ГІГІЄНА ВОЛОССЯ Похідними шкіри є волосся . Відомі три види волосся — довге (волосся на голові; волосся, що з'являється під час статевого дозрівання), щетинисте (брови, вії), пушкове (покриває більшу частину тіла). Усі ці види волосся мають різні властивості і різні особливості росту. Наприклад, найінтенсивніший ріст довгого волосся відбувається у другій половині дня і ввечері: вночі він сповільнюється або припиняється зовсім.

Слайд 10

ДОГЛЯД ЗА ВОЛОССЯМ Для росту волосся корисно по-різному укладати його, змінюючи зачіску. Корисно для нього також час від часу злегка обрізати кінці, особливо якщо вони починають розщеплюватися. Здорове волосся м'яке, еластичне, має гарний природний блиск. Розчісувати волосся слід з кінців, коротке — починаючи від шкіри. При цьому необхідні плавні рухи; ні в якому разі не варто його смикати. Гребінець повинен бути без гострих зубців і краще, якщо він металевий;оскільки на пластмасовому нагромаджуються електричні заряди, волосся електризується і внаслідок цього гірше укладається.

Слайд 11

ДОГЛЯД ЗА ВОЛОССЯМ Мити голову краще негарячою м'якою водою (кип'яченою, дощовою або звичайною з додаванням невеликої кількості бури). Корисний масаж шкіри голови пальцями або за допомогою масажної щітки. Миючи волосся, важливо не пересушити його за рахунок надмірної кількості шампуню—досить один раз намилити його добре мильною піною, втираючи її в шкіру і через 2—3 хвилини змити; при повторному намилюванні слід брати менше шампуню. Наприкінці миття волосся можна сполоснути настойкою ромашки—це надасть йому блиску.

Слайд 12

ЛАМКІ НІГТІ Щоб застерегти нігті від забруднення під час робіт на городі або під час збирання квартири, ви можете перед початком роботи поскрести шматок мила нігтями, так щоб воно залишилося під нігтями. А коли закінчите роботу просто промийте щіткою нігті. Кожна жінка зіштовхувалася з таким захворюванням як ламкі й тендітні нігті. В основному це захворювання відбувається через частий контакт води з милом. Якщо ви стали зауважувати, що ваші нігті стали ламкими, на час припините прання в лужній воді. Перед сном не забувайте наносити жирний крем для рук і нігтів.

Слайд 13

ДОГЛЯД ЗА НІГТЯМИ Для того щоб ваші руки були гарними, не забувайте доглядати й за нігтями. Тому щодня мийте нігті щіткою з милом і водою. Для того щоб видалити бруд, що скопився, під нігтями. Якщо ви хочете щоб ваші нігті були блискуч і гладкими, протирайте їхнім лимоном або оцтом. Знаючи про правильну гігієну рук і нігтів, ви зможете зберегти ваші руки завжди гарними.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія