X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Форми природного добору"

Завантажити презентацію

"Форми природного добору"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Форми природного добору Підготувала: учениця 11-А класу Вепрук Анастасія

Слайд 2

Природний добір - процес, який призводить до виживання і переважного розмноження більш пристосованих до даних умов середовища особин, що володіють корисними спадковими ознаками. Залежно від спрямування адаптаційних змін природний добір буває стабілізуючим, рушійним і розриваючим. Природний добір

Слайд 3

Стабілізуючий добір Він підтримує сталість певного фенотипу, який найбільше відповідає середовищу, і відкидає будь-які менш пристосувальні зміни. Цим він звужує межі модифікаційної мінливості, тобто норму реакції. Наслідком дії стабілізуючого добору є досконала пристосованість до певних умов існування, або спеціалізація видів (наприклад, ярусність рослин). Стабілізуючий добір проявляється в постійних умовах довкілля.

Слайд 4

Рушійний (спрямований) добір Він зберігає спадкові зміни, що відповідають змінам у довкіллі. Завдяки дії рушійного добору в певний бік зсувається і норма реакції. Наприклад, під час заселення ґрунту як середовища життя у різних неспоріднених груп тварин кінцівки перетворилися на копальні (вовчок, жуки-гнойовики, кроти тощо). Рушійний добір відбувається за змін умов довкілля або під час пристосувань організмів до нових умов у разі розширення ареалу.

Слайд 5

Розриваючий (дизруптивний) добір Розриваючий добір діє одночасно у двох, рідше — кількох напрямах, однак не сприяє збереженню усереднених (проміжних) станів ознак. Так розриваючий добір сприяє виникненню кількох різних фенотипів в одній популяції (явище поліморфізму), що забезпечує її пристосування до нестабільних умов життя.

Слайд 6

Вторинні форми природного відбору Статевий добір — обмеження участі у розмноженні особин зі слабко розвиненими статевими ознаками. Груповий добір — окремий випадок природного добору, при якому відбувається диференційоване виживання цілих популяцій, що відбувається при вимиранні інших популяцій того ж виду.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія