"Електричний опік"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Електротравма — це травма, спричинена дією електричного струму чи електричної дуги. За наслідками електротравми умовно підрозділяють на два види: місцеві електротравми, коли виникає місцеве ушкодження організму, та загальні електротравми, коли уражається весь організм Характерними місцевими електричними травмами є електричні опіки, електричні знаки, металізація шкіри, механічні ушкодження та електроофтальмія. Місцева електротавма Загальна електротравма
Електричні опіки залежно від умов їх виникнення бувають двох видів: струмові (контактні), коли внаслідок проходження струму електрична енергія перетворюється в теплову, та дугові, які виникають внаслідок дії на тіло людини електричної дуги. Залежно від кількості виділеної теплоти та температури, а також і розмірів дуги електричні опіки можуть уражати не лише шкіру, але й м'язи, нерви і навіть кістки. Дугова електротравма Струмова (контактна) електротравма
Електричні знаки (електричні позначки) являють собою плями сірого чи блідо-жовтого кольору у вигляді мозоля на поверхні шкіри в місці її контакту із струмопровідними частинами. Електроофтальмія — це ураження очей внаслідок дії ультрафіолетових випромінювань електричної дуги Електричні знаки (позначки) Електроофтальмія
Металізація шкіри — це проникнення у верхні шари шкіри найдрібніших часточок металу, що розплавляється внаслідок дії електричної дуги. Такого ушкодження, зазвичай, зазнають відкриті частини тіла — руки та лице. Ушкоджена ділянка шкіри стає твердою та шорсткою. Механічні ушкодження — це ушкодження, які виникають внаслідок судомних скорочень м'язів під дією електричного струму, що проходить через тіло людини. Вони проявляються у вигляді розривів шкіри, кровоносних судин, нервових тканин, а також вивихів суглобів і навіть переломів кісток.
Електричний удар — це збудження живих тканин організму електричним струмом, що супроводжується судомним скороченням м'язів. Залежно від наслідків ураження електричні удари можна умовно підрозділити на чотири ступеня: I — судомні скорочення м'язів без втрати свідомості; II — судомні скорочення м'язів з втратою свідомості, але зі збереженням дихання та роботи серця; III — втрата свідомості та порушення серцевої діяльності чи дихання (або одного і другого разом); IV — клінічна смерть.
Перша допомога при електричних опіках Забороняється торкатися голими руками до голих частин тіла потерпілого до розмикання електричного кола. Якнайшвидше звільнити потерпілого від впливу на нього електричного струму. Відключення від мережі прилад електроенергії загальним рубильником. Якщо потерпілий втратив свідомість слід в першу чергу перевірити пульс і дихання.
Якщо дихання і пульс у нормі - необхідно укласти його на спину і повернути голову в бік. Вживають заходів, щоб привести потерпілого в свідомість: оббризкують обличчя холодною водою, дають нюхати вату, змочену нашатирним спиртом і т. д. Якщо потерпілий після непритомності прийшов до тями, до приходу лікаря потрібно забезпечити йому повний спокій, укласти в теплому приміщенні, дати випити настойки валеріани (15-20 крапель) і гарячого чаю, розстебнути що стискує подих одяг. Не можна залишати потерпілого без нагляду, дозволяти йому рухатися. Якщо дихання слабке і нерівне - приступити до закритого масажу серця і штучного дихання. Ці заходи не припиняйте до відновлення діяльності серця і дихання, а якщо немає належного ефекту, то аж до прибуття лікаря.
Якщо дихання і пульс відсутні - ні в якому разі не слід вважати потерпілого мертвим. Допомога повинна надаватися безперервно до повного відновлення дихання і пульсу незалежно від часу, протягом якого потерпілий перебуває в стані клінічної смерті. Підставою для припинення реанімаційних заходів може служити тільки висновок лікаря або повне задубіння і охолодження тіла до температури навколишнього повітря.
Якщо на тілі потерпілого є опіки, першу допомогу слід надавати так само, як при термічних опіках.Всі постраждалі від електричного струму, незалежно від площі опіку, повинні бути обов'язково доставлені до медичного закладу. Вони потребують постійного лікарського нагляду, так як у зв'язку з особливостями впливу електроструму на організм зупинка серця у них може настати навіть через кілька годин або діб з моменту травми.
Схожі презентації
Категорії