X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Електризація тіл. Електричний заряд. Два роди електричних зарядів. Дискретність електричного заряду

Завантажити презентацію

Електризація тіл. Електричний заряд. Два роди електричних зарядів. Дискретність електричного заряду

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема: «Електризація тіл. Електричний заряд. Два роди електричних зарядів. Дискретність електричного заряду»

Слайд 2

Мета: Ознайомити учнів з явищем електризації тіл під час стикання. Переконати в існуванні двох родів зарядів, у взаємній електризації тіл. З'ясувати правило взаємодії заряджених тіл. З метою політехнічної спрямованості навчання показати роль електризації у техніці, побуті. Розвивати інтерес до предмета, до виконання фізичних дослідів.

Слайд 3

Що таке електризація або можливо лі "притягнути" струмені води пластмасовою паличкою?

Слайд 4

Досліди з електризації Уяви, що у нас є пластмасова паличка і шерстяна тканина. Візьми їх в руки і потри одну об одну Попроси свого приятеля зробити те ж саме із скляною паличкою і шовковою тканиною Як ні дивно, але після таких простих дій палички придбають абсолютно нову властивість. Як ти думаєш: яка властивість?

Слайд 5

Властивості наелектризованих тіл. Вони починають притягувати до себе дрібні шматочки паперу або інші легкі предмети. Наелектризоване тіло здатне притягувати до себе тонкі струмочки рідини!

Слайд 6

Узагальнення результатів спостережень. Що ми бачили? Тертя паличок о тканину Що ми робили? Здійснювали механічну роботу Що ми бачили? Паличка притягує до себе клаптики паперу Як це назвати узагальнюючи? Дія сили. Ми зробили два узагальнення.. В результаті чого народилось нове поняття: ЕЛЕКТРИЗАЦІЯ

Слайд 7

Електризація – процес , у результаті якого тіла набувають властивості притягувати інші тіла. В електризації завжди беруть участь два тіла. При цьому електризуються обидва тіла.

Слайд 8

Отже, під час електризації скла об шовк скло набуває позитивного заряду «+», а шовк — негативного «—»; під час електризації ебоніту об вовну ебоніт набуває негативного заряду «—», а вовна — позитивного «+» .

Слайд 9

французький фізик і військовий інженер. У 1785 р. сформулював основний закон електростатики, пізніше названий його ім'ям Шарль Оґюстен Кулон (1736-1806)

Слайд 10

Електричний заряд — це фізична величина, яка характеризує властивість частинок або тіл вступати в електромагнітну взаємодію. Одиницею електричного заряду в СІ є кулон (Кл); Позначають електричний заряд символом q. Про наелектризоване тіло говорять, що тілу надано електричний заряд. Електризація — це процес набуття макроскопічними тілами електричного заряду.

Слайд 11

Основні властивості електричного заряду Тіла, що мають заряди одного знака, відштовхуються; тіла, що мають заряди протилежних знаків, — притягуються Існує два роди зарядів — позитивні та негативні заряди.

Слайд 12

Основні властивості електричного заряду 3.Носієм електричного заряду є частинка. Під час електризації тіло приймає або віддає деяку кількість частинок, що мають електричний заряд. Одною з частинок, які мають негативний заряд, є електрон, а з частинок, що мають позитивний заряд, — протон. Під час електризації тіло приймає або віддає деяку кількість електронів.

Слайд 13

Основні властивості електричного заряду 4.Електричний заряд є дискретним. Носієм найменшого негативного заряду є електрон е = -1,6 10-19 Кл. Носієм найменшого позитивного заряду є протон р = +1,6 10-19 Кл. Модуль заряду й будь-якого тіла дорівнює: \q\ = N\е\, де N— ціле число

Слайд 14

Основні властивості електричного заряду 5. І мікрочастинки, і макроскопічні тіла можуть мати заряд (позитивний або негативний), а можуть бути нейтральними. Якщо атом віддає один чи кілька електронів, то він перетворюється на позитивний йон, а якщо приймає — на негативний йон.

Слайд 15

Перевір себе : 1. Які частинки, що входять до складу атомного ядра, мають позитивний заряд? а) тільки протони; б) тільки електрони; в) тільки нейтрони; г) протони й нейтрони. У якому випадку нейтральний атом перетворюється на позитивний йон? а) якщо атом втрачає один або кілька протонів; б) приєднує один або кілька нейтронів; в) приєднує один або кілька електронів; г) втрачає один або кілька електронів. На рис. зображено три пари легких кульок, підвішених на шовкових нитках. На якому з рисунків зображено кульки, заряджені однойменними зарядами? а) 1; б) 2; в) 3; г) такого рисунка немає. У ядрі атома Літію втримується 7 частинок, навколо ядра рухаються 3 електрони. Скільки в ядрі цього атома протонів і нейтронів? а) 3 протони та 4 нейтрони; б) 4 протони та 3 нейтрони; в) тільки 7 протонів; г) тільки 7 нейтронів.

Слайд 16

Перевір себе : 5. Ебонітова паличка, потерта об натуральне хутро, заряджа ється негативно й починає притягувати легкі клаптики паперу. Чим це пояснюється? а) клаптики паперу заряджаються негативно; б) клаптики паперу заряджаються позитивно; в) під дією електричного поля на ближчих до палички частинах клаптиків паперу утворюється позитивний заряд; г) під дією електричного поля на ближчих до палички частинах клаптиків паперу утворюється негативний заряд.

Слайд 17

Спробуй відповісти Чому дрібні крапельки одеколону, який розприскується пульверизатором, виявляються наелектризованими? 2. Чому розряджається електроскоп, якщо доторкнутися рукою до його кондуктора? 3. Чи можна під час електризації тертям зарядити тільки одне зі стичних тіл? Відповідь обґрунтуйте. 4. На тонких шовкових нитках підвішені дві однакові легенькі паперові гільзи. Одна з них заряджена, а друга — ні. Як визначити, яка з гільз є зарядженою? 5. Як за допомогою позитивно зарядженої металевої кульки зарядити негативно таку саму кульку, не збільшуючи та не зменшуючи заряду першої кульки?

Слайд 18

Домашнє завдання. Розміркуйте та приведіть приклади негативного впливу електризації. §§ задачі

Слайд 19

Література: Ф. Я. Божинова Фізика 9 Володимир Сиротюк Фізика 9 І.Ю. Ненашев Збірник задач Фізика 9

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика