X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Прискорювачі заряджених частинок

Завантажити презентацію

Прискорювачі заряджених частинок

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ПРИСКОРЮВАЧІ ЗАРЯДЖЕНИХ ЧАСТИНОК

Слайд 2

В ядерних дослідженнях основними джерелами частинок високих енергій в наш час є прискорювачі. Прискорювачі – це досить складні установки. За обладнанням і принципом дії вони відносяться до фізичної електроніки і радіотехніки надвисоких частот.

Слайд 3

ЦИКЛОТРОН - ЦИКЛІЧНИЙ ПРИСКОРЮВАЧ НЕРЕЛЯТИВІСТСЬКИХ ВАЖКИХ ЗАРЯДЖЕНИХ ЧАСТИНОК (ПРОТОНІВ, ІОНІВ), В ЯКОМУ ЧАСТИНКИ РУХАЮТЬСЯ В ПОСТІЙНОМУ І ОДНОРІДНОМУ МАГНІТНОМУ ПОЛІ, А ДЛЯ ЇХ ПРИСКОРЕННЯ ВИКОРИСТОВУЄТЬСЯ ВИСОКОЧАСТОТНЕ ЕЛЕКТРИЧНЕ ПОЛЕ НЕЗМІННОЇ ЧАСТОТИ.

Слайд 4

Мал. 1. ПОРОЖНИСТІ ДУАНТИ циклотрона. 1 - електричне поле; 2 - дуант; 3 - прискорююча напруга.

Слайд 5

МІКРОТРОН - це прискорювач, в якому електрони, також як і протони в циклотроні, багато разів прискорюються імпульсами високочастотного електричного поля в постійному однорідному магнітному полі.

Слайд 6

Мал.2 Схема мікротрону

Слайд 7

В ДАНИЙ ЧАС ОБМЕЖЕННЯ НА ЕНЕРГІЇ МІКРОТРОНІВ ЗНЯТІ ВИКОРИСТАННЯМ ЙОГО ВАРІАНТУ, НАЗВАНОГО РОЗРІЗНИМ МІКРОТРОНОМ. Мал. 3. Схема розрізного мікротрону

Слайд 8

МАЛ.4. ІМПУЛЬСНИЙ РОЗРІЗНИЙ МІКРОТРОН НА ЕНЕРГІЮ 70  МЕВ

Слайд 9

МАЛ. 5. ПРИСКОРЮВАЧ ЕЛЕКТРОНІВ (TJNAF) З ВИСОТИ ПТАШИНОГО ПОЛЬОТУ.

Слайд 10

МАЛ. 6. ПРИСКОРЮЮЧИЙ КАНАЛ (TJNAF).

Слайд 11

СИНХРОТРОН – КІЛЬЦЕВИЙ ЦИКЛІЧНИЙ ПРИСКОРЮВАЧ ЗАРЯДЖЕНИХ ЧАСТИНОК, В ЯКОМУ ЧАСТИНКИ РУХАЮТЬСЯ ПО ОРБІТІ НЕЗМІННОГО РАДІУСУ ЗА РАХУНОК ТОГО, ЩО ТЕМП НАРОСТАННЯ ЇХ ЕНЕРГІЇ В ПРИСКОРЮЮЧИХ ПРОМІЖКАХ СИНХРОНІЗОВАНАНИЙ ІЗ ШВИДКІСТЮ НАРОСТАННЯ МАГНІТНОГО ПОЛЯ НА ОРБІТІ.

Слайд 12

МАЛ. 7. СХЕМА СИНХРОТРОНА

Слайд 13

МАЛ. 9. ЛАБОРАТОРІЯ ІМ. Э. ФЕРМІ ПОБЛИЗУ БАТАВІЇ (США). ДОВЖИНА КОЛА «ГОЛОВНОГО КІЛЬЦЯ» ПРИСКОРЮВАЧА СКЛАДАЄ 6,3 КМ. КІЛЬЦЕ РОЗТАШОВАНЕ НА ГЛИБИНІ 9 М ПІД КОЛОМ В ЦЕНТРІ

Слайд 14

КОЛАЙДЕР - ПРИСКОРЮВАЧ ІЗ СТРІЧНИМИ ПУЧКАМИ.

Слайд 15

МАЛ. 10. ДВА ТИПИ ПРИСКОРЮВАЧІВ НА ЗУСТРІЧНИХ ПУЧКАХ: А - ДЛЯ ЧАСТИНОК, ЩО МАЮТЬ ОДНАКОВІ ЗАРЯДИ АБО РІЗНІ МАСИ (НАПРИКЛАД, ПРОТОН-ПРОТОН АБО ЕЛЕКТРОН-ПРОТОН); Б -ДЛЯ ЧАСТИНОК З ПРОТИЛЕЖНИМИ ПО ЗНАКУ ЗАРЯДАМИ І РІВНИМИ МАСАМИ, ТОБТО ЧАСТИНОК І АНТИЧАСТОК (ЕЛЕКТРОН-ПОЗИТРОН, ПРОТОН-АНТИПРОТОН).

Слайд 16

МАЛ.11. ДВА ЗГУСТКИ ЧАСТИНОК (БАНЧА), ЩО СТИКАЮТЬСЯ, В КОЛАЙДЕРІ.

Слайд 17

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика