X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
білки

Завантажити презентацію

білки

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Характеристика клейковини Підготувала: студентка 31-тз групи інженерно-факультету Пріс Валерія

Слайд 2

Клейковина – це білкова маса, яка може поглинати воду – бубнявіти (гідратувати) і збільшуватися в об’ємі, перетворюючись на еластичне утворення, здатне розтягуватися і пружинити, як гума. Наявність клейковини надає пшеничному тісту властиву пружність, здатність зберігати форму, підійматися під час бродіння.

Слайд 3

Відмиту із шматочка тіста клейковину називають сирою. Сира клейковина – це пружна гумоподібна маса, нерозчинна у воді, але здатну поглината багато води у процесі бубнявіння. Вона складається приблизно із 70% води, яка є органічною складовою набубнявілих (гідратованих) драглів.

Слайд 4

Розрізняють кілька типів клейковини: нормальна, слабка, міцна та клейковина, що кришиться.

Слайд 5

Цілком нормальне зерно, що досягло повного дозрівання та не зазнало впродовж дозрівання, збирання, обробки і зберігання несприятливої дії, має типову нормальну якість клейковини. Відмивання її відбувається легко, окремі часточки набубнявілої клейковини швидко злипаються одна з одною, утворюють суцільну сітку. До кінця відмивання отримують пружну грудочку з характерною гладенькою шовковистою поверхнею. Якщо грудочку покласти на скло, вона набуде сферичної форми і довго її зберігатиме форму.

Слайд 6

Деякі сорти пшениці та зерно з невеликим пошкодженням клопом-черепашкою утворюють так звану слабку клейковину. Вона також добре відмивається, як і нормальна, швидко утворює гладеньку грудочку. Проте ця грудочка після розміщення на склі починає розпливатися, втрачаючи кулясту форму.

Слайд 7

Поширений також інший тип клейковини, що відрізняється від описаних. Це міцна, та клейковина, що кришиться, характерна для пшениці пошкодженої після самозігрівання, сушіння або морозу. Відмивання такої клейковини відбувається з великим зусиллям, вона розсипається на окремі часточки, які погано злипаються одна з одною. Наприкінці відмивання отримують не суцільну грудочку, а кашоподібну крупчасту масу.

Слайд 8

Якість клейковини характеризується кольором та фізичними властивостями – розтяжністю і пружністю, еластичністю, здатністю до бубнявіння. Пружність і розтяжність дають уяву про еластичність клейковини.

Слайд 9

За кольором клейковина буває світлою або темною. Зазвичай, лише світла за кольором клейковина має найкращу розтяжність і пружність. Темні тони клейковини свідчать про несприятливі умови у період дозрівання, обробки, зберігання.

Слайд 10

Розтяжність – здатність клейковини розтягуватися у довжину. Шматочок клейковини розтягують над лінійкою з міліметровими поділками до початку розривання з таким розрахунком, щоб процес розтягування тривав 10 с. За розтяжністю клейковину поділяють на коротку (до 10 см), середню (від 10 до 20 см), довгу (понад 20 см).

Слайд 11

Пружність – це властивість клейковини повертатися до початкового стану після зняття деформівних сил (розтягування або натискання). Для визначення пружності використовують прилад – вимірювач деформації клейковини (ИДК-1, ИДК-2, ИДК-5М, ВДК-7).

Слайд 12

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!!!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія