X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Безсоння та порушення сну"

Завантажити презентацію

"Безсоння та порушення сну"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Безсоння та порушення сну

Слайд 2

Порушення сну можливе по різним причинам. Мало таких людей, які хоч раз в місяць не переживають подібний стан. Неможливо заснути через невідступні думки, кошмарні сни, фізичний біль та інше. Порушує сон все: стрес, неврози та депресія.

Слайд 3

Що ж заставляє нас прокидатись? Думки вчених в цьому питанні розходяться.  Деякі з них вважають, що сон і втома – це речі з одного ряду. Наші нервові клітини втомлюються, тому що запас енергії в них використовується швидше ніж надходить.  Тому мозок та інші нервові структури потребують відпочинку у вигляді сну. Після сну ми відчуваєм приплив сил.

Слайд 4

Інші вчені припускають, що ми засинаємо через те,  що один із нервових центрів, який відповідає за регуляцію скорочення і розширення судин, втомлюється. Через це кровоносні судини трохи перекривають подачу крові, і в результаті ми засинаємо.

Слайд 5

Є ще одна теорія сну і пробудження, по якій у людини в нижній частині мозку існує «центр неспання» і наш стан – спокою чи сну, залежить від сигналів, які надсилаються в даний центр.

Слайд 6

Виходить, що сон – періодично наступаючий стан людини, під час якого він відновлює працездатність свого організму, в тому числі і центральну нервову систему. Сон є життєвою необхідністю для кожного організму. Третину нашого життя проходить в стані сну.

Слайд 7

Існує дві основні причини безсоння, названі фахівцями, які потребують обов’язкового лікування. Ці причини відносяться до хронічних порушень.

Слайд 8

Перша причина – це психічні розлади. Вона небезпечна тим, що сильно погіршує стан людини. Виходить своєрідне замкнене коло: сильні стреси, затяжна депресія, неврози і т.п. призводять до хронічних порушень сну, а порушення сну у свою чергу, тим більш постійне, ще більше дратує нервову систему, що вводить людину в ще більшу депресивний стан.

Слайд 9

Друга причина – це хронічні розумові перевантаження. Це часто зустрічається серед наукових діячів і мислителів. Також це притаманне і творчим людям, робота яких пов’язана з необхідністю видавати щодня щось новеньке та креативне.

Слайд 10

Таким людям завжди краще працюється вночі, це обумовлено тим, що у багатьох це час доби асоціюється зі спокоєм і умиротворенням, часто саме вночі і приходить натхнення, оригінальні ідеї та рішення найскладніших завдань. Але така організація дня пагубна для нашого організму, тим більше, якщо після безсонної ночі Вам потрібно йти на роботу.

Слайд 11

Ознаками розумової перевтоми є постійне бажання спати вдень, коли приходить ніч, сон кудись зникає, слабкість і швидке стомлення навіть при мінімальних навантаженнях. Ці причини мають потребу в лікуванні, не можна залишати все на самоплив.

Слайд 12

Безсоння нікому ще не приносило задоволення, воно лише псує настрій і збиває всі плани, з ним однозначно потрібно боротися. Якщо причини безсоння не такі серйозні і не вимагають особливого лікування, то Вам допоможуть декілька простих порад:

Слайд 13

1. Просто розслабтеся і постарайтеся залишити турботи позаду. 2. Вимкніть телевізор і краще послухайте спокійну інструментальну музику. 3. Багатьом допомагає заснути читання книг перед сном, бажано не «важких» і приємних. 4. За дві години до сну постарайтеся закінчити всі важливі справи, пов’язані з мозковим штурмом. 5. Випийте перед сном склянку теплого молока з медом, цей напій не тільки дуже смачний, але і корисний, він допомагає розслабитися.

Слайд 14

Дякуємо за увагу !!!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія